MAGIX Movie Edit Pro 2015

Odpovědět
Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 160
Registrován: 03 srp 2011 14:24

MAGIX Movie Edit Pro 2015

Příspěvek od pixel »

Nová verze video editoru na střih a tvorbu filmů přináší nativní podporu 64bitových Windows, režim Multicam, video formát XAVCS, opravy optických vad objektivů kamer a prémiový efektový obsah.
11. 2. 2015

Edice programu
Variantu video editoru Movie Edit Pro 2015 si můžete zvolit podle vašich nároků a obsahu peněženky. Vybírat můžete mezi třemi edicemi s cenou začínající na 70 EUR až po verzi Premium za 130 EUR, jejíž součástí je značné množství bonusového i efektového obsahu a různé doplňkové aplikace.

Všechny tři edice jsou k dispozici v 64bitové verzi, podporují 4K video, authoring DVD i Blu-ray disků, umí importovat XAVCS soubory a nabízejí přes tisíc šablon pro nejrůznější zvukové a obrazové efekty. V základní edici Movie Edit Pro 2015 můžete v časové ose pracovat s 32 stopami, využívat pro zpracování videa a tvorbu filmů služeb několika průvodců a sdílet projekty na různých sociální sítích a video serverech, nebo projekt přijmout z mobilní aplikace Movie Edit Touch a dále upravit.

Edice Movie Edit Pro 2015 Plus za 100 EUR podporuje až 99 stop a přidává k vestavěnému titulkovači známý externí titulkovací program NewBlue Titler EX, cca 500 dalších šablon a témat pro efekty i režim pro současnou editaci z více kamerových zdrojů. Dále nabízí sekundární barevné korekce, HDR efekty, animaci cestovních tras, 5.1 surround zvuk, proxy editaci pro zrychlení práce s HD a 2K/4K videem a uživatelské navigační menu pro authoring DVD a Blu-ray titulů. Nejdražší edice Movie Edit Pro 2015 Premium pak opět rozšiřuje efektové možnosti editoru prostřednictvím tří plug-inů Red Giant Retrograde, Chromatic Glow a Knoll Light Factory.
Obrázek
Změny v prostředí editoru
Mimo první nativní 64bitové verze má Movie Edit Pro 2015 trochu přepracované grafické rozhraní, které zvýrazňuje nejčastěji používané pracovní sekce a dává jim na ploše okna aplikací o něco více prostoru. Záložky Edit, Burn a Export se přesunuly napravo na úroveň hlavního nabídkového menu a změnily do podoby ikon.

Na místě původních záložek jsou nyní sekce Import pro práci s mediálními soubory, Fades s přechodovými efekty, Title pro titulky a Effects s nabídkou kategorizovaných video a audio filtrů, mezi které patří i stereoskopické filtry. Podobně jsou na tom nástrojové lišty nad časovou osou, které mají rovněž trochu odlišný barevný design. Video objekty v časové ose lze nyní pohodlněji editovat a přesouvat ve všech režimech MAGIX Mouse, v toolboxu u časové osy jsou i další funkce například pro přesné rozdělení a střih.

Multicam a korekce zkreslení
Jednou z novinek v edicích Plus a Premium je režim Multicam, s jehož pomocí lze současně editovat nahrávky z až čtyř kamerových zdrojů. Zvuk u dalších zdrojů lze ztlumit, nebo naopak u všech kamer zapnout, audio se pak synchronizuje automaticky s odpovídající video stopou.

Užitečná by pro někoho mohla být automatická korekce zkreslení objektivu kamery - konkrétně třeba pohledu rybího oka u leteckých záběrů z výšky na město apod., opravit či naopak simulovat ale lze i jiné typy zkreslení včetně pokroucení obrazu nebo soudkovitosti.
Obrázek
Další novinky
MAGIX Movie Edit Pro 2015 nově umí importovat a editovat video až do rozlišení 4K (Ultra HD) v moderním formátu XAVCS a kontejneru MP4, který používají některé kamery Sony.

Prostřednictvím pomocníka Slideshow Maker můžete snadno a rychle převést sady videoklipů do podoby sloučeného filmu. Na výběr jsou přitom témata pro samočinné vytvoření vzhledu filmu s přechodovými efekty, hudbou na pozadí aj., která se hodí třeba pro různá výročí, svatby, narozeniny či jiné události. Další užitečnou funkcí je možnost automatického přizpůsobení, respektive normalizace úrovní hlasitosti hudby na pozadí umístěné do zvukových stop, kdy jsou úrovně hlasitosti audia upraveny na zvolenou úroveň.

Export, sdílení a vypalování projektů
Standardní možností exportu a publikování je uložení projektu jako video souboru s volitelnou kvalitou a formátem či kodekem, nebo export přímo ve formátu vhodném pro specifické cílové mobilní zařízení - například pro iPhone, iPad, Amazon Kindle Fire, Microsoft Surface, Google Nexus aj.

Přímo z editoru můžete sdílet renderované video na několika sociálních sítích a video serverech v čele s YouTube, Facebookem, Vimeem a Showfy. Videa lze dále sdílet na firemní online službě MAGIX Online Album, exportovat jako 3D film v několika variantách stereoskopického zobrazení a dokonce lze i vytvořit HTML video prezentaci pro přehrávání v prostředí webového prohlížeče.

Vestavěný editor navigačních menu pro DVD či Blu-ray kompilace nabízí celou řadu grafických témat statických i animovaných menu pro SD a HD rozlišení, která můžete libovolně upravit. Součástí editoru je též přehrávač médií s imitací dálkového ovladače pro testování jednotlivých typů kompilací.
Obrázek
Bonusové plug-iny Red Giant a NewBlue
Zásuvné moduly na tvorbu speciálních efektů patřící do skupiny Red Giant Universe najdeme přibaleny jen u edice Premium, kde je v podstatě získáte pouze za 30 EUR. Jedná se o typické filmové efekty s univerzálním použitím především v oblasti světelných efektů a simulace vzhledů filmů. Nutno však podotknout, že se nejedná o nejnovější verze následujících plug-inů:

Retrograde - používá se k simulaci vzhledu a vlastností 8mm a 16mm filmů. V přednastaveních plug-inu najdeme šest typů filmových materiálů pro 8mm a dalších šest typů pro 16mm černobílé i barevné filmové materiály skenované a barevně přizpůsobené z původních filmů Kodak a Fuji včetně realistické simulace filmového zrna a tónování do teplých či studených barev.

Chromatic Glow - tvorba speciálních barevných efektů s duhou, barevnými třpytkami, zářením apod. najde své využití například při podkresech titulků, prolínání obrazů, případně jako prostředek na zvýrazňování objektů a ploch ve scéně.

Knoll Light Factory - poměrně známý plug-in na výrobu světelných efektů s paprsky světla a zářením na bázi masek, šablon a klasických lens flare odlesků.
Bonusovým plug-inem je i notoricky známý NewBlue Titler EX na tvorbu „hollywoodských“ animovaných nebo statických nápisů.
Obrázek
Práce se zvukem a grafikou
Pro běžné úpravy zvuku se hodí integrovaný Mixer a efektový systém Master Audio FX kombinovaný s dalšími audio efekty v rámci Mastering Suite 4, případně pak jednoduchý externí Music Editor 3, který je součástí celého balíku. Movie Edit Pro 2015 navíc umí spolupracovat s dalšími programy z dílny MAGIX Software. Obsah zvukových stop synchronizovaný s videem můžete například odeslat k detailní editaci do aplikace Music Maker, která slouží především jako kompoziční editor. Dalším přímo podporovaným externím editorem je Video Sound Cleaning Lab, kde lze zvukové nahrávky poměrně precizně vyčistit od šumu a nežádoucích ruchů.
Obrázek
Několik jiných aplikací pak slouží k úpravám grafiky. Přímo v editoru lze sestavit z fotografií umístěných za sebou v časové ose panorama, grafické objekty lze též trimovat podobně jako video. Společně s edicí Premium dostanete aplikaci Photo Designer 7, což je grafický editor určený k běžným manipulacím, korekcím, retuším a efektovým úpravám bitmapových grafických objektů včetně automatického vyvážení barev. Dalším bonusovým editorem je Xtreme Print Studio na tvorbu obalů a potisků CD, DVD a Blu-ray médií.
Obrázek
Movie Edit Touch
Mobilní video editor pro Windows 8 či 8.1 navržený pro ovládání prostřednictvím dotykových displejů povýšil na druhou stěžejní verzi, kterou získáte v její rozšířené podobě zdarma s edicemi Movie Edit Pro Plus a Premium. Movie Edit Touch 2 je společně s první verzí Movie Edit Touch pro Android primárně určen pro rychlé zpracování videa nahraného kamerou nebo fotoaparátem přímo v tabletu či mobilním telefonu, nebo video souborů importovaných z paměťové karty či z připojeného Flash disku.

Vizuálně povedené grafické prostředí Movie Edit Touch umožňuje celkem snadno trimovat a odstranit nepovedené záběry, změnit pořadí scén, upravit barvy, přidat hudbu na pozadí slideshow, stylizovat video a přidávat titulky i různé jiné efekty. Součástí editoru je i audio mixér a nástroj pro normalizaci úrovní hlasitosti nahrávek. Projekty můžete exportovat jako video, nebo jako data pro desktopovou verzi Movie Edit Pro pro další zpracování, a to včetně možnosti importovat celý projekt do desktopu přímo přes WiFi.

Za drobný poplatek 2 EUR můžete upgradovat na verzi Movie Edit Touch Premium, která nabízí například úpravy statických fotografií, lepší filmové efekty, tvorbu textových poznámek, více klasických přechodových efektů a mimo jiné i export videa v plném HD rozlišení 1080p.

Závěr
MAGIX Movie Edit Pro 2015 může směle konkurovat již delší dobu zavedeným video editorům na zpracování domácího videa v čele s Corel Video Studiem a CyberLink PowerDirectorem. K solidní rychlosti celé aplikace a řadě užitečných funkcí pro střih a rozdělování videa je třeba připočítat možnost výběru z několika variant editoru a mimo jiné též poměrně bohatý efektový obsah a bonusové plug-iny u edice Premium. Pokud nevyžadujete prostředí editoru v češtině, určitě si Movie Edit Pro 2015 vyzkoušejte, možná budete překvapeni, co všechno editor umí. Zkušební verzi pro Windows si můžete jako obvykle stáhnout zdarma.

Výrobce: MAGIX Software

Luboš Němec

Odpovědět