CyberLink PowerProducer 6

Odpovědět
Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 160
Registrován: 03 srp 2011 14:24

CyberLink PowerProducer 6

Příspěvek od pixel »

Balík pro snadný authoring Blu-ray, DVD a CD disků podporuje nejpoužívanější formáty videa, má vestavěnou GPU akceleraci a nabízí spoustu témat pro automatizované vytvoření filmů.
16. 3. 2015

CyberLink PowerProducer slouží k rychlému sestavení a vytvoření kratších i delších filmů či slideshow, které lze v programu uložit na disk nebo rovnou vypálit na vhodné médium. PowerProducer kombinuje authoring audio a video disků s funkcemi pro editaci navigačních menu a přímým či pozdějším vypálením disků. Zdrojem CD, DVD nebo Blu-ray kompilací přitom může být libovolný audio, video či slideshow projekt, který „instantně“ sestavíte přímo v PowerProduceru.

Vybírat můžete mezi funkčně dost omezenou variantou Deluxe a dražší edicí Ultra, která nabízí větší počet standardně dodávaných navigačních menu a podporu zdrojových dat pro Blu-ray a AVCHD disky včetně volby stereoskopického obrazu. K dražší edici Ultra navíc dostanete editor LabelPrint na tvorbu přebalů a potisků pro CD, DVD a Blu-ray média.

PowerProducer není oficiálně k dispozici v české lokalizaci, nicméně počeštění si můžete stáhnout zdarma na serveru cestiny.idnes.cz.
Obrázek
Obrázek
Nabídka funkcí
Zdrojem filmů či slideshow může být sada fotografií, video klipů a zvukových nahrávek, o jejichž vhodné poskládání a úpravy vzhledu kapitol se starají tematické šablony navigačních menu, podobně jako třeba v CyberLink PowerDirectoru či jiných editorech domácího videa. Klasický editor s časovou osou ale u PowerProduceru nečekejte, vše je navrženo pro co nejpohodlnější sestavení filmové kompilace.

Po spuštění aplikace máte na výběr sekce pro vytvoření filmového disku, konverzi videa s okamžitým zápisem na DVD nebo Blu-ray disk, dále funkci pro zpětnou editaci filmu zapsaného na disku/vypalovačce a nástroje pro manipulaci s obsahem disků. Přímo v programu můžete mazat přepisovatelná optická média, kopírovat jejich obsah na jiný disk, uzavřít session na disku, ukládat a vypalovat obrazy disků nebo exportovat jejich obsah do souborů na pevném disku.

Novinkou je podpora 3D formátů (varianta side-by-side) pro formáty BDMV, DVD a AVCHD. Do projektů můžete například importovat formáty a kontejnery AVI, MPEG-1/2/4/TS, AVC, MP4, DAT, MOD, VRO, ASF, WMV, WTV a další, z nově podporovaných formátů se hodí nejvíce kontejner MKV a FLV video. Slideshow poskládané z fotografií může obsahovat snímky například ve formátech BMP, PNG, JPEG či TIFF, dále stereoskopické obrazy ve formátu MPO a JPS. Importovat lze nově také RAW snímky v různých formátech.
Obrázek
Obrázek
Tvorba filmů
Pro vytvoření filmového titulu zapsaného následně na datové médium nabídne PowerProducer Ultra nejprve výběr typu a konkrétního formátu média - Video CD, DVD, Blu-ray, AVCHD, AVCREC, respektive formáty BDAV, BDMV, DVD-Video, DVD-VR, SVCD, DivX video aj. s volitelnou velikostí datového média a poměrem stran obrazu. Poté lze do projektu importovat video soubory, statické fotografie nebo scény z jiného disku, případně můžete video přímo v PowerProduceru nahrát.

Úpravy importovaných scén jsou omezeny na jednoduché střihové funkce, rozdělování a spojování klipů, nic dalšího editovat nelze. Edice Ultra umí navíc převádět 2D video a fotografie do stereoskopického obrazu v několika formátech a vystřihávat z nahrávek reklamu podle nastavených časových značek. Pro slideshow prezentace nabízí editor trochu odlišnou sadu funkcí včetně nastavení přechodových efektů mezi snímky a volby hudby na pozadí. Fotky můžete rovněž barevně a efektově upravit v editoru PhotoNow!, který je součástí celého balíku.
Obrázek
Obrázek
Authoring
Mezi authoringové funkce PowerProduceru patří hlavně možnost přizpůsobení navigačních menu, přesněji řečeno menu obsažených v jednotlivých předlohách, které pak ovlivňují vzhled a ovládání celého filmu a jeho kapitol. Nastavit můžete samozřejmě i kapitoly filmu a to buď ručně, nebo automaticky podle rozpoznaných scén. K PowerDirectoru 6 Deluxe dostanete pět šablon navigačních menu, s edicí Ultra pak rovnou 14 šablon včetně různých „hollywoodských“ stylů, vše včetně podpory 3D animovaných menu pro stereoskopické zobrazení.

Po přepnutí na výstup program nabídne pojmenování finálního disku, který je následně možné uložit jako obraz disku, nebo lze uložit celou jeho strukturu včetně příslušných složek. Pro samotné kódování videa můžete zapnout GPU akceleraci, PowerProducer si pak sám vybere nejvhodnější z podporovaných technologií NVIDIA CUDA, AMD APP/VISION a Intel Quick Sync.
Obrázek
Závěr
Největší výhodou PowerProduceru je mimo jednoduchého ovládání programu především automatizace celého procesu tvorby filmů či slideshow s relativně rychlým renderingem projektů s podporou GPU akcelerace. Naopak čekáte-li jakékoliv možnosti editace obsahu projektů v časové ose nebo dokonce podporu 4K videa, budete zklamáni, neboť nic takového PowerProducer nenabízí. Zkušební verzi programu si můžete stáhnout zdarma.

Výrobce: CyberLink

Luboš Němec

Odpovědět