Novinka

13. únor 2024

Shure SLXD3 a SLXD5

Obrázek

Americká firma Shure rozšířila svoji řadu profesionálních digitálních bezdrátových systémů SLXD o dvojici novinek - SLXD3 a SLXD5. SLXD3 Plug-on vysílač dokáže každý mikrofon proměnit v bezdrátový, plně kompatibilní se všemi typy přijímačů série SLXD. To asi nejvíc ocení filmoví a broadcastingoví producenti, kterým se práce „na place“ podstatně zjednoduší, zkrátka ale nepřijdou ani běžní live zvukaři, kteří nyní mohou vytvořit mobilní bezdrátovou verzi z každé mikrofonní speciality, jíž mají ve svém arzenálu. A protože vysílač SLXD disponuje přepínatelným phantomovým napájením 12/48 V, je tato možnost otevřena i pro energeticky náročnější „true condenser“ mikrofony.


Samozřejmostí je XLR konektor s patentovanou bezpečnostní pojistkou a vstupní sekce, poskytující připojenému mikrofonu až 118 dB dynamického a 20 Hz – 20 kHz frekvenčního rozsahu. Výkon vysílače lze přepínat mezi 1/10/30 mW. Baterie (2xAA nebo akumulátor SB903 ze seznamu volitelného příslušenství) zajistí až 8 hodin nepřetržitého provozu.

Mobilní přijímač SLXD5 je svou koncepcí určen především pro montáž na kameru, škála jeho použití však pochopitelně může přesahovat hranice broadcastingu a filmové tvorby – záleží jen na nápaditosti uživatele, jak tento miniaturní přijímač využije. Čistý a ničím nerušený příjem signálu zaručuje automatický scanner VF pásma, schopný postupně synchronizovat frekvence pro větší počet simultánně používaných mikrofonů (režim Multi-mic), v kombinaci s pokročilou technologií digitální prediktivní diverzity. Výstup zajišťuje dvojice konektorů Jack 3,5 mm, první s přepínatelnou mikrofonní/linkovou úrovní, druhý sluchátkový, určený k přímému monitoringu přijímaného signálu. Dvojice AA bateriií (nebo volitelný akumulátor SB903) zajistí až 5,3 hodin provozu.

Pro celou řadu SLXD je společný 24bitový digitální audio přenos, který je k dispozici vždy v pásmu 44 MHz. To nabízí uživateli k využití až 32 současně probíhajících přenosů pro jedno frekvenční pásmo (VF hustota: 12 kompatibilních kanálů / 8 MHz TV kanál) s dosahem až 100 m. Všechna zařízení se mohou pochlubit odolnou kovovou konstrukcí a snadnou IR synchronizací vysílače s přijímačem. www.shure.com, www.audiomaster.cz