Novinka

13. leden 2022

RODE Microphones VideoMic GO II a WS12

Obrázek

VideoMic GO II je nejnovějším přírůstkem do legendární řady kamerových mikrofonů RODE. Je vybaven inovativními funkcemi pro dnešní tvůrce obsahu, včetně kompatibility s kamerami, chytrými telefony, tablety a počítači, a nabízí vynikající kvalitu zvuku a zároveň se velmi snadno používá. Stačí ho vzít do ruky, zapojit a vyrazit. RODE VideoMic GO II je nový všestranný a lehký „shotgun“ mikrofon, který je určen pro celou řadu nahrávacích aplikací. Stejně jako VideoMic NTG nebo NTG5, tak i VideoMic GO II používá revoluční design kruhových portů, díky čemuž nabízí bezkonkurenčně ostrý, jasný a přirozený směrový zvuk ideální pro filmování a vloggování.


Mikrofon je vybaven 3,5mm TRS výstupem pro použití s kamerou. Navíc obsahuje i digitální USB-C výstup, certifikován pro přímé použití se zařízeními iOS/Android/Mac/PC za pomoci kompatibilních kabelů RODE (nutno dokoupit), které jsou pro optimální vedení opatřeny gripem pro uchycení do kabelového slotu umístěném na dodávaném držáku SM8-R s odpružením Rycote Lyre, a to bez nutnosti použití dalších kabelových adaptérů. Mikrofon je také plně kompatibilní se softwarovou podcastovou stanicí RODE Connect, která umožňuje připojit až čtyři mikrofony do jednoho počítače a optimalizovat jejích zvuk pomocí interního DSP. Při použití v USB režimu lze 3.5mm TRS výstup použít pro připojení sluchátek k snadnému monitorování signálu a k přehrávání. Kompatibilita s aplikacemi RODE Central a Reporter odemyká další funkce mikrofonu, jako je nastavení HP filtru, -20dB útlumu a frekvenční kompenzaci protivětrné ochrany.

RODE W12 je protivětrná ochrana z umělé kožešiny pro mikrofon VideoMic GO II, která poskytuje dostatečnou ochranu mikrofonní vložky před hlučnými nárazy větru nebo plosivními souhláskami. (p, d, t,…). Obsahuje těsnění vyrobené ze syntetické pryže, které kryje všechny nepoužívané vstupní konektory mikrofonu (USB-C nebo 3,5 mm) a zabraňuje tím pronikání větru do zadní části mikrofonu. www.rode.com, disk.cz