Novinka

7. prosinec 2020

EIZO FlexScan EV3895

Obrázek

Monitor EIZO FlexScan EV3895 má mimořádně prostornou a širokou pracovní plochou o úhlopříčce 37,5 palce i elegantním designem téměř bez rámečku. Plocha zakřivené obrazovky s ultra širokým poměrem stran 24:10 se zdá být téměř nekonečná. Rozlišení 3840 × 1600 obrazových bodů téměř trojnásobně překonává monitory full HD a nahradí pohodlně např. tři 21“ monitory postavené vedle sebe na výšku (3 x 1200 x1600). Přitom poskytuje zřetelný a optimálně čitelný obraz s pixelovou hustotou 111 ppi. Obzvláště praktická jsou četná rozhraní a dokovací funkce přes USB-C. Nechybí dokonce ani rozhraní LAN s konektorem RJ45 a napájení připojeného PC s příkonem až 85 W.


Jediný kabel vedoucí k počítači postačí k přenosu obrazového a zvukového signálu, nabíjecího proudu, síťového připojení i dat přes USB. Rychlý přechod z kanceláře na domácí pracoviště je proto opravdu hračkou. Notebooky a tablety bez konektoru LAN získají díky monitoru EV3895 síťové rozhraní. Kromě USB-C nabízí monitor také jeden vstup DisplayPort a dva vstupy HDMI. Trojice vstupních USB-konektorů pro upstream (1× USB-C a 2× USB-B) a čtyři rozbočovací konektory USB pro downstream dovolují využít monitor EV3895 jako plnohodnotný rozbočovač USB. V režimu Picture-by-Picture může monitor zobrazovat signály až ze tří počítačů najednou. Vestavěný přepínač KVM zároveň umožňuje praktické sdílení jediné klávesnice mezi více k monitoru připojenými počítači. Třebaže monitor má sám o sobě značné rozměry, svými funkcemi pomůže místo na psacím stole naopak ušetřit. Uživatelé si mohou ze šesti přednastavených uspořádání obrazu zvolit takové, které jim nejlépe vyhovuje. Oblasti ve zvoleném uspořádání lze navíc rychle prohazovat pouhým stisknutím tlačítka. Model EV3895 tím přináší nové možnosti a usnadňuje prostorově úsporné připojení soukromého a firemního počítače v domácím prostředí. Zakryté kabely a konektory zajišťují příjemně úhlednou zadní stranu přístroje a podtrhují promyšlený design.
K výbavě monitoru patří i technologie EcoView vyvinuté společností EIZO pro snížení spotřeby a pro čitelné a příjemné zobrazení. Monitor je certifikován dle TCO Certified Generation 8, EPEAT, EnergyStar a dalších běžných norem pro ochranu životního prostředí, ergonomii a udržitelnost. EIZO poskytuje pětiletou záruku pro všechny modely FlexScan, a tedy i pro monitor EV3895.

www.eizo.cz