Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Video << | 16-30 | >> Nalezeno: 651 článků

plex-0-9-12

 Plex 0.9.12

Video    WindowsMacOSLinux

Populární mediální server s integrovaným klientem pro sdílení, distribuci a přehrávání multimediálních souborů v čele s videem a hudbou lze provozovat prakticky na všem, co má nějaký operační systém.

Plex 0.9.12

Plex je kombinace softwarového multimediálního serveru s klientem v jedné aplikaci, která se díky své dostupnosti pro mnoho operačních systémů a platforem stala v průběhu času jedním z univerzálních řešení pro sdílení a streamování videa i hudby. Serverová i klientská část jsou většinou k dispozici v rámci jednoho instalačního balíčku, přičemž základní funkce serveru i klienta v podobě síťového přehrávače jsou zdarma a platí se pouze za některé speciální funkce, případně za různý externí mediální obsah.

Náhled článku Plex 0.9.12
1/3
227

Němec Luboš
 PiXEL 227 (11/2015)

newbluefx-titler-pro-4

 NewBlueFX Titler Pro 4

Video    WindowsMacOSLinux

Další verze šikovného titulkovacího plug-inu.

NewBlueFX Titler Pro 4

Člověk je od přirozenosti líný tvor a tak se není čemu divit, že si rád ulehčí práci. V oblasti motion designu platí tato premisa rovněž a tak si pomáháme nejrůznějšími doplňky a plug-iny při zvládání úkolů, které by sice byly řešitelné jiným způsobem, ale s vynaložením mnohem většího úsilí a času. Zakupujeme si tak gradovací plug-iny s mraky presetů, využíváme knihovny speciálních prolínaček a dalších kreativních nástrojů.

Náhled článku NewBlueFX Titler Pro 4
1/3
227

Hamšík Petr
 PiXEL 227 (11/2015)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

3. díl - Tvorba textů s efekty a použití masek v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

V minulém dílu jsme si detailně popsali prostředí Adobe After Effects a ukázali si, jak s tímto programem pracovat. Poté, co jsme probrali rozložení ovládacích prvků, jsme se zaměřili na práci s texturou a popsali jsme si její základní využití. Následně jsme ji použili i při práci s textem a získali tak text nejen obsahující standardní barvu, ale také vytvořený pomocí textury. Nakonec jsme z textury vytvořili 3D objekt v podobě chodby. V dnešním dílu budeme pokračovat v práci s texturou. Ukážeme si, jak do textury zajímavě vložit video, k čemuž budou potřeba masky. Proto si nejdříve vysvětlíme práci s maskou a její základní editaci. Dále se zaměříme na pokročilejší práci s textem. Vytvoříme si různé druhy textů s využitím efektů obsažených v programu After Effects. Práce s textem bude předcházet tvorbě Intra, ke které se následně dostaneme.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/4
227

Procházka Martin
 PiXEL 227 (11/2015)

livestream-broadcaster-mini

 Livestream Broadcaster mini

Video    WindowsMacOSLinux

Streamování na jedno tlačítko.

Livestream Broadcaster mini

Živé vysílání bylo dlouhou dobu výsadou televizních štábů vybavených drahou technikou. Profesionální televizní přenos je i dnes, při požadavcích souvisejících s nástupem 4K do běžného vysílání, velmi drahou záležitostí. Technologie však cválají obrovským tempem kupředu - kdo by si před deseti lety řekl, že s pomocí smartphonu a aplikace Periscope bude schopen přenášet přímý přenos například z koncertu, svatby či jízdy do práce (zdravíme Miloše Čermáka). Periscope a další podobné aplikace jsou krásnou technologií, pro kterou však platí podobný vztah (polo)profesionálního a fandovského natáčení, jako v případě srovnání videa z mobilních telefonů a lepší videokamery či (bez)zrcadlovky. S mobilním telefonem máte mnohá omezení od nepříliš kvalitního zvuku až po nemožnost rozumně využít zoom (a digitální se nepočítá!).

Náhled článku Livestream Broadcaster mini
1/2
226

Hamšík Petr
 PiXEL 226 (10/2015)

sony-catalyst-production-suite

 Sony Catalyst Production Suite

Video    WindowsMacOSLinux

Sada multimediálních aplikací pro přípravu projektů a zpracování videa nabízí tři vzájemně propojené programy pro prohlížení a katalogizaci video klipů z kamer a digitálních fotoaparátů a jejich základní úpravy včetně střihu a korekcí barev.

Sony Catalyst Production Suite

Balík Catalyst Production Suite vznikl v rámci softwarové podpory zpracování multimediálních souborů produkovaných prakticky všemi současnými digitálními fotoaparáty a především jako nově koncipovaný produkční nástroj pro zpracování videa z novějších digitálních kamer značky Sony s rozlišením až 4K. Je třeba říci, že Catalyst Production Suite primárně nenahrazuje žádný z domácích video editorů Sony Movie Studio a už vůbec ne Vegas Pro, jehož zaměření čistě na detailní editaci videa a jeho efektové zpracování je hodně odlišné.

Náhled článku Sony Catalyst Production Suite
1/3
226

Němec Luboš
 PiXEL 226 (10/2015)

sony-pxw-x200

 Sony PXW-X200

Video    WindowsMacOSLinux

Nástupce modelu Sony PMW-200 přináší řadu vylepšení.

Sony PXW-X200

Nechoďme s kanónem na komára, dalo by se konstatovat při pohledu na současné možnosti záznamové videotechniky. Firmy se předhánějí v nových modelech, svět zrcadlovek a bezzrcadlovek stlačil ceny skvělého vybavení nebývale nízko a na americkém filmovém festivalu v Sundance září snímek natočený celý na iPhone. Účel použití však do jisté míry určuje i volbu vhodné techniky. Zrcadlovka s výměnnými objektivy je skvělá na natáčení klipů, krátkých filmů a především pečlivě připravených záběrů, zatímco klasická kamera je pak ideální pro rychlé "on the run" dokumentární či reportážní natáčení. Při využití v televizním zpravodajství určitě nebudete mít čas si na place poskládat rig či follow focus a dlouze šachovat s ostřením. Právě do profesionální sféry televizní produkce pak směřuje nový model od Sony - ruční kamera PXW-X200.

Náhled článku Sony PXW-X200
1/2
226

Hamšík Petr
 PiXEL 226 (10/2015)

adobe-premiere-pro-cc-2015

 Adobe Premiere Pro CC 2015

Video    WindowsMacOSLinux

Aktuální verze populárního video editoru přináší v porovnání s Premiere Pro CC z června 2013 přes padesát novinek například z oblastí podpory formátů videa, korekcí barev, GPU akcelerace, práce s obrazem i zvukem či efektů. Mimo jiné nabízí i rozšířené funkce cloudového úložiště.

Adobe Premiere Pro CC 2015

První verze aplikací Adobe Creative Cloud přinesla malou revoluci v systému licencování jednotlivých aplikací pro DTP, zpracování grafiky, práci s fotografiemi, editaci videa i různé formy doplňkových programů a obsahu. Profesionální video editor Adobe Premiere Pro byl rovněž zařazen do rodiny produktů Adobe CC, kde je sice nutnost platit pravidelné "výpalné", ovšem na druhou stranu jsou značně jednodušší všechny více či méně otravné upgrady, které jsou v rámci CC předplatného nyní zdarma.

Náhled článku Adobe Premiere Pro CC 2015
1/4
226

Němec Luboš
 PiXEL 226 (10/2015)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

2. díl - Práce s texturami v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

V minulém dílu jsme zahájili novou sérii o video postprodukci, která je zaměřena na efekty. V prvním dílu série jsme si popsali program After Effects. Vysvětlili jsme si základní ovládání a rozložení ovládacích prvků tohoto programu určeného pro video postprodukci. Jak jsem již minule nastínil, v této sérii se budu snažit popisovat různé praktické příklady, na kterých si osvojíte ovládání Adobe After Effects a současně se naučíte vytvářet užitečné efekty. V dnešním dílu se nejprve zaměříme na rozložení panelů v programu a popíšeme si jejich základní funkce. První praktická ukázka se bude týkat textury - ukážeme si, jakým způsobem ji lze v After Effects použít a to i při tvorbě 3D prostoru. Jednotlivé metody si budeme důkladně popisovat tak, aby bylo jednoduché si tyto postupy zapamatovat.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/5
226

Procházka Martin
 PiXEL 226 (10/2015)zpet-k-celuloidu

 Zpět k celuloidu

Video    WindowsMacOSLinux

Unikátní archivační řešení společnosti Piql.

Zpět k celuloidu

Nápad ukládat digitální informace na celuloidový pás může v dnešní době mnohým připadat přinejmenším podivný. Nabídku datových úložišť lze bez přehánění označit za nepřebernou a cena za uložený MB neustále klesá. A přesto společnost Piql vloni přišla s řešením založeným na nepřepisovatelném a poněkud staromódní médiu. Navíc to vypadá, že tento přístup má poměrně pozitivní ohlas.

Náhled článku Zpět k celuloidu
1/2
225

Získal Bohuš
 PiXEL 225 (9/2015)

sony-pxw-fs7

 Sony PXW-FS7

Video    WindowsMacOSLinux

Konečně 4K pro všechny.

Sony PXW-FS7

Už máme za sebou polovinu revoluční dekády, kdy svět nezávislého filmu ovládly digitální fotoaparáty. Protože obraz z přístrojů s velkým čipem měl krásný filmový charakter s malou hloubkou ostrosti, dosáhlo natáčení na DSLR obrovské popularity. Na to naštěstí reagovali výrobci kamer a tak jsme se dočkali řady modelů s čipem velikosti Super 35 mm. Objevily se drahé i levné modely těchto kamer, stále tu však chyběl typ, který by toho hodně uměl a po dokoupení příslušenství ještě víc, měl by univerzální bajonet i kvalitní záznam, byl by postaven tak, aby se hodil na natáčení z ruky i ze stativu a měl kvalitní transfokátor s motorizovaným ovládáním, to vše za přiměřenou cenu.

Náhled článku Sony PXW-FS7
1/2
225

Tichý Marek
 PiXEL 225 (9/2015)

element-3d-2-2

 Element 3D 2.2

Video    WindowsMacOSLinux

Dvě desetiny zlepšení populárního After Effects plug-inu.

Element 3D 2.2

Se jménem Andrewa Kramera a jeho firmy Video Copilot se setkáváme na stránkách časopisu PiXEL s železnou pravidelností a není se vůbec čemu divit. Video Copilot se z malé garážové firmičky s majitelem, který si především "hrál" a vytvářel dechberoucí návody pro své fanoušky, proměnila ve firmu, jež nás pravidelně zásobuje novými plug-iny či jejich vylepšeními.

Náhled článku Element 3D 2.2
1/2
225

Hamšík Petr
 PiXEL 225 (9/2015)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

1. díl - Představení a základní práce v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

Před letošním létem jsme uzavřeli seriál o základech video postprodukce, který se zaměřoval především na práci v programu Adobe Premiere Pro CS6. V průběhu jednotlivých dílů popisujících různé postupy práce v Premiere Pro jsme také několikrát zmínili další programy od společnosti Adobe. Jedním z těchto programů byl i After Effects, na který se nyní zaměříme o něco více. V několika článcích si popíšeme nejen jak využívat jeho základní funkce, ale dostaneme se i k pokročilejším postupům práce a některé procesy si předvedeme na reálných příkladech. V dnešním dílu se tedy zaměříme především na seznámení se s programem After Effects a ukážeme si některé praktické postupy.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/4
225

Procházka Martin
 PiXEL 225 (9/2015)

edius-pro-8-0

 EDIUS Pro 8.0

Video    WindowsMacOSLinux

Profesionální videoeditor, se zaměřením na střih, přináší několik novinek například v podobě Quick Sync akcelerace či samostatného katalogizéru médií, více formátů a rozlišení videa i obvyklou podporu nového video hardware.

EDIUS Pro 8.0

G rass Valley EDIUS je střihový software pro video studia a v kombinaci se specializovanými video kartami a případně i dalším hardwarem a softwarem tvoří základ NLE řešení vyšší kategorie. Editor je vzhledem ke svým schopnostem primárně určen ke střihu v rámci sestavování video materiálů do klipů a filmových projektů, samozřejmě včetně základních i rozšířených barevných korekcí, maskování a možnosti využít běžné video filtry a přechodové efekty nativně akcelerované přes grafickou kartu.

Náhled článku EDIUS Pro 8.0
1/3
225

Němec Luboš
 PiXEL 225 (9/2015)

dji-phantom-3-professional

 DJI Phantom 3 Professional

Video    WindowsMacOSLinux

Plynulá evoluce létajících kamer.

DJI Phantom 3 Professional

Nejspíše si to obvykle ani neuvědomujeme, ale vývoj v některých oblastech techniky jde mílovými kroky kupředu. Je skoro neuvěřitelné, že před deseti lety byl dotykový telefon neznámým kusem hardwaru, zatímco teď je brán jako naprosto normální součást života. Žasnutí nad novou technikou pomalu uvadá přímo úměrně s tím, jak proniká do většinové společnosti. Byli jste u toho, když se "žaslo" nad prvními počítači? Pokud ne, můžete velmi podobné pocity zažívat při další technologické minirevoluci - nástupu dronů.

Náhled článku DJI Phantom 3 Professional
1/5
225

Hamšík Petr
 PiXEL 225 (9/2015)

cyberlink-powerdvd-15

 CyberLink PowerDVD 15

Video    WindowsMacOSLinux

Multimediální přehrávač DVD i Blu-ray disků a videa v mnoha formátech si poradí též s 3D obrazem, fotografiemi a hudbou a nabízí špičkové technologie vylepšování obrazu i zvuku v reálném čase.

CyberLink PowerDVD 15

PowerDVD je čistě softwarové řešení pro přehrávání multimédií ze souborů, diskových obrazů nebo přímo obsahu DVD a Blu-ray disků včetně aktuálně dostupných 3D formátů obrazu. Samotný přehrávač by se dal stručně označit jako sice relativně finančně náročné, nicméně efektivní softwarové řešení domácího multimediálního centra na bázi operačního systému Windows.

Náhled článku CyberLink PowerDVD 15
1/2
223

Němec Luboš
 PiXEL 223/224 (7-8/2015)

Předchozí 1-15 | 16-30 | Další 31-45
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 227
PiXEL 227
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768