Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Video | 1-15 | >> Nalezeno: 651 článků

magix-movie-edit-pro-2016

 MAGIX Movie Edit Pro 2016

Video    WindowsMacOSLinux

Velmi dobře vybavený video editor pro zpracování domácího videa podporuje moderní kodeky, rozšiřuje možnosti HW akcelerace, umí sestavovat panoramata, vylepšuje trimování videa a přidává několik dalších užitečných funkcí včetně nových efektů.

MAGIX Movie Edit Pro 2016

Video editor MAGIX Movie Edit Pro 2016 si můžete shodně s verzí 2015 koupit ve třech edicích s různou paletou funkcí, ve všech případech s podporou až 4K/Ultra HD videa a HW/GPU akcelerace. Nejlevnější edice Movie Edit Pro 2016 za 70 USD se dodává s více než tisícovkou šablon pro obrazové i zvukové efekty. Obsahuje předlohy navigačních menu, různé druhy titulků, grafických objektů a několik průvodců, jejichž úkolem je zpřístupnit a celkově zjednodušit uživateli proces zpracování videa od importu zdrojových souborů až po vytvoření DVD videa.

Náhled článku MAGIX Movie Edit Pro 2016
1/3
230

Němec Luboš
 PiXEL 230 (3/2016)

hitfilm-4-pro

 HitFilm 4 Pro

Video    WindowsMacOSLinux

Kompoziční a efektový systém může být alternativou k Adobe After Effects a nabízí soubor funkcí pro střih videa, tvorbu vizuálních efektů a poměrně široké možnosti v oblasti 2D a 3D kompozic.

HitFilm 4 Pro

HitFilm společnosti FXHOME je v podstatě běžný NLE systém střední třídy, jeho možnosti ovšem zasahují i do oblasti profesionálních kompozičních aplikací pro televizní a filmovou produkci. Mezi výhody editoru patří relativně bohatá nabídka obrazových korekcí, stylizace barev v podobě stále častěji zmiňovaného color gradingu a také některá velmi zajímavá technická řešení kombinace 2D scény či stereoskopického obrazu s animovanými 3D modely objektů.

Náhled článku HitFilm 4 Pro
1/3
230

Němec Luboš
 PiXEL 230 (3/2016)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

6. díl - After Effects CS6: Ztracené soubory, světelné efekty a další.

Efekty ve videopostprodukci

Vítejte u dalšího dílu série Efekty ve videopostprodukci. V dnešním dílu se nebudeme zaměřovat na jediný efekt, ale ukážeme si hned několik efektů a také se dozvíte několik užitečných rad pro práci s programem After Effects. Minule jsme tvořili intro, při jehož tvorbě jsme využili dovednosti získané v minulých dílech. Nejdříve jsme pomocí efektu Fractal Noise vytvořili vrstvu, která byla použita pro zobrazení textu. Následně jsme si podle popsaného postupu připravili dva texty a vše jsme v jedné sekvenci spojili. Poté došlo na animaci textu i s efekty. Celkově jsme si tak ukázali, jak můžeme využít dosud získané dovednosti a nyní začneme probírat další efekty a možnosti, které program After Effects nabízí.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/4
230

Procházka Martin
 PiXEL 230 (3/2016)

dji-osmo

 DJI Osmo

Video    WindowsMacOSLinux

Stabilizované video snadno a rychle.

DJI Osmo

Nádherné kamerové jízdy, kdy se společně s postavami příběhu proplétáme prostorem. Záběry, které nemohly vzniknout pomocí klasické "dolly" jízdy, ale naopak - kameraman musel za aktéry s přístrojem opravdu jít a následovat je po scéně. Přesně takový typ záběrů byl po dlouhá léta výsadou operátora steadicamu či některých dalších kamerových stabilizátorů typu glidecam, jež využívají závaží pro správné vyvážení kamery. Již několik let se však můžete vydat také elektrostabilizační cestou.

Náhled článku DJI Osmo
1/3
230

Hamšík Petr
 PiXEL 230 (3/2016)

sony-pxw-fs5

 Sony PXW-FS5

Video    WindowsMacOSLinux

Šikovná kamera pro natáčení dokumentů, ale bez objektivu.

Sony PXW-FS5

Menší, lehčí, levnější, s univerzálním bajonetem, šikovnou rukojetí a záznamem na dostupné SDXC karty, ale stále ještě s velkým Super 35 mm čipem a videem v UHD, to je mladší sestra kamery FS7. Oproti ní je trochu ochuzená o záznamové formáty a možnosti rozšíření, ale to může být dočasné. V každém případě se jedná o velmi zajímavý model za slušnou cenu.

Náhled článku Sony PXW-FS5
1/3
229

Tichý Marek
 PiXEL 229 (1/2016)

magix-fastcut-1-0

 MAGIX Fastcut 1.0

Video    WindowsMacOSLinux

Jednoduchý střihový editor na zpracování videoklipů a filmů si poradí také se základními úpravami barev, stabilizací videa, korekcí zkreslení objektivu, animovanými titulky i s různými přechodovými efekty.

MAGIX Fastcut 1.0

Na rozdíl od profesionálního video editoru Video Pro X7 nebo programů pro pokročilejší střihové i efektové úpravy videa v čele s Movie Edit Pro je MAGIX Fastcut určen především méně náročným domácím uživatelům, kterým nabízí sadu funkcí pro základní zpracování videa, respektive poskládání video sekvencí, obrázků a hudby do podoby souvislých filmů s různými efekty.

Náhled článku MAGIX Fastcut 1.0
1/2
229

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

blackmagic-video-assist

 Blackmagic Video Assist

Video    WindowsMacOSLinux

Cenově dostupný monitor a rekordér v jednom.

Blackmagic Video Assist

Když počátkem ledna tohoto roku představila firma Blackmagic Design na veletrhu NAB 2015 monitor a rekordér Video Assist, byl tento přístroj spíše v pozici doplňkového nástroje pro novinku v podobě Micro Cinema Camery. Tato drobná kamerka určená spíše pro instalaci na drony logicky postrádá vlastní monitor a tak ji firma prezentovala právě ve spojení s Video Assistem. Tento monitor a rekordér však rozhodně není pouhým doplňkem nového modelu kamery.

Náhled článku Blackmagic Video Assist
1/2
229

Hamšík Petr
 PiXEL 229 (1/2016)

cyberlink-powerdirector-14

 CyberLink PowerDirector 14

Video    WindowsMacOSLinux

Výkonný editor domácího videa opět přidává řadu zajímavých novinek například v podobě modulu Action Camera Center, motion trackingu, zpracování 120/240 fps videa z iPhonu a kamer GoPro, podpory FLAC zvuku, vylepšené podpory SVRT a akceleračního enginu TrueVelocity 5.

CyberLink PowerDirector 14

CyberLink PowerDirector je univerzální nástroj pro zpracování videa a zvuku v mnoha formátech, který umožňuje vytvářet výstupy do souborů či diskových obrazů včetně jejich vypalování, sdílení videa na sociálních sítích a export pro mobilní zařízení. Program nabízí nahrávání, respektive nabírání videa z různých typů video zařízení, střih, trimování, úpravy barev, přidávání přechodových efektů či titulků a tvorbu celé řady speciálních efektů včetně využití externích plug-inů.

Náhled článku CyberLink PowerDirector 14
1/3
229

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)trapcode-suite-13

 Trapcode Suite 13

Video    WindowsMacOSLinux

Evoluce v žádaném efektovém balíku.

Trapcode Suite 13

Čas plyne jako voda a jen se člověk otočí, je tu opět firma Red Giant s novou verzí efektového balíku Trapcode Suite - tentokrát s označením 13. Lze bez nadsázky říci, že balík v sobě obsahuje plug-iny, které nejenže nebudou ve vašem workflow zahálet, ale ihned se vyšvihnou mezi nejpoužívanější. Některé z plug-inů již známe z minulých let a v nové verzi přicházejí s novými možnostmi, jsou zde však i plug-iny zbrusu nové. Pojďme nejprve stručně rekapitulovat, co tento balík nabízí.

Náhled článku Trapcode Suite 13
1/4
229

Hamšík Petr
 PiXEL 229 (1/2016)

davinci-resolve-12

 DaVinci Resolve 12

Video    WindowsMacOSLinux

Profesionální řešení pro korekce barev u videa přímo při střihu nabízí škálovatelnou GPU akceleraci a dodává se jako softwarová aplikace, nebo jako komplexní studiové řešení včetně volitelného hardwaru společnosti Blackmagic Design.

DaVinci Resolve 12

Blackmagic Design známe především jako výrobce hardwaru pro nahrávání, prvotní zpracování a kódování videa i jeho distribuci ke klientům, to vše v různých cenových kategoriích pro menší i větší video studia zabývající se televizním vysíláním i filmovou produkcí. Když v roce 2009 koupila firma Blackmagic společnost DaVinci Systems, šlo jí hlavně o tehdy aktuální vlajkové softwarové korektory videa, jehož je Resolve zatím posledním zástupcem.

Náhled článku DaVinci Resolve 12
1/4
229

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

5. díl - Tvorba intra v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

Máme tady další díl seriálu o tvorbě efektů v programu Adobe After Effects. Jak jsem již zmiňoval v minulém dílu, dnes se budeme zabývat tvorbou intra. V minulém dílu jsme se zaměřili na práci s textem. Vytvořili jsme si několik typů textu s efekty, nejdříve ve 2D a následně jsme přešli i na tvorbu 3D textu, i když program After Effects není primárně určen pro 3D tvorbu. Všechny tyto texty jsme tvořili pro získání dovedností, které jsou zapotřebí při provádění náročnějších úkonů. Dnes navážeme tam, kde jsme posledně skončili a začneme tvořit trochu složitější intro, u kterého zúročíme všechny dosavadní poznatky. V první části budeme tvořit statičtější intro, kde využijeme dobře známého efektu Fractal Noise. Po dokončení tohoto prvního intra se vrhneme i na další, které již bude více pohybové a procvičíme si tak i práci s kamerou.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/5
229

Procházka Martin
 PiXEL 229 (1/2016)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

4. díl - Aplikace efektů na text a tvorba intra v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

V minulém dílu jsme se zaměřili na masky v programu After Effects. V první části jsme si vysvětlili tvorbu masky a popsali si jednotlivé nástroje určené pro práci s ní. Následně jsme si ukázali několik praktických příkladů využití masky. Další část minulého článku byla věnována tvorbě efektu, kdy se video přehrávalo ve zdi, která byla vytvořena texturou. Tento příklad byl praktickým procvičením možností práce s maskou. Nakonec jsme si ukázali, jak vytvořit text, který bude navozovat dojem, jako by byl utvořen z mlhy. I v rámci posledního cvičení byla využita maska, jednalo se ale o tvorbu pomocí funkce Track Matte a nikoliv s použitím klasické masky. V dnešním článku navážeme tam, kde jsme v minulém skončili. Budeme pokračovat v tvorbě textů, na které budeme aplikovat další efekty. Díky tomu budete moci prohloubit své dovednosti potřebné k tvorbě intra, ke které se následně dostaneme.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/4
228

Procházka Martin
 PiXEL 228 (12/2015)

pinnacle-studio-19

 Pinnacle Studio 19

Video    WindowsMacOSLinux

Populární editor domácího videa nově přináší práci s až šesti nezávislými kamerovými zdroji, optimalizace pro nové procesory Intel, automatické vyvažování zvuku například u rozhovorů a jako obvykle také více bonusových efektů.

Pinnacle Studio 19

Přichází v pořadí již devatenáctá stěžejní verze video editoru Pinnacle Studio. Program je stále vyvíjen pod hlavičkou původního týmu Pinnacle Systems, ovšem již několik let s copyrightem Corelu, jehož firemní vliv se ale v editoru nijak výrazně neprojevuje. I nadále jsou v prodeji tři hlavní edice Pinnacle Studio, Studio Plus a Studio Ultimate, které se jako obvykle liší počtem přibalených efektových filtrů a externích plug-inů, dodávanými kodeky, počtem editačních stop a různými jinými vlastnostmi.

Náhled článku Pinnacle Studio 19
1/3
228

Němec Luboš
 PiXEL 228 (12/2015)

adobe-photoshop-premiere-elements-14

 Adobe Photoshop & Premiere Elements 14

Video    WindowsMacOSLinux

Editory pro organizaci a úpravy fotografií a videa se nově stylizují do podoby aplikací na zachytávání a zpracování digitálních vzpomínek či video příběhů z fotoaparátů, kamer a mobilních zařízení s podporou 4K rozlišení.

Adobe Photoshop & Premiere Elements 14

Jako každý rok přichází i letos na podzim nová edice grafického editoru Adobe Photoshop Elements a video editoru Premiere Elements, tentokrát s pořadovým číslem 14. Přináší několik nových funkcí například v oblasti stylizací a automatických úprav fotografií, ze kterých lze též nechat složit video příběh s animovanými titulky. Adobe Premiere Elements se rovněž více zaměřuje na různé druhy vylepšení videa i zvuku, přidává nové efekty pohybu a má mimo jiné vylepšený exportní modul pro ukládání videa i ve filmovém 4K rozlišení.

Náhled článku Adobe Photoshop & Premiere Elements 14
1/5
228

Němec Luboš
 PiXEL 228 (12/2015)

adobe-after-effects-cc-2015

 Adobe After Effects CC 2015

Video    WindowsMacOSLinux

Evoluce, nikoli revoluce.

Adobe After Effects CC 2015

Pokud se dnes věnujete pohyblivé grafice (trochu nešťastný český ekvivalent anglického sousloví Motion Graphics), máte v podstatě několik různých možností. V "jablečném" světě můžete využít program Motion, ideálně v kombinaci s Final Cutem, Autodesk Smoke či kompoziční software Nuke od firmy Foundry (pro Windows i Mac OS X) nebo Blackmagic Fusion. V neposlední řadě lze pak zvolit ještě program After Effects, který je v současnosti nejrozšířenější. Díky tomu naleznete pro tento software i největší množství návodů (zdravíme Andrewa Kramera!) či připravených projektů. After Effects CC pak vstoupil tento rok do další vývojové fáze s časovým přídomkem 2015 - co nového v updatu přináší?

Náhled článku Adobe After Effects CC 2015
1/3
228

Hamšík Petr
 PiXEL 228 (12/2015)

| 1-15 | Další 16-30
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 230
PiXEL 230
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768