Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Seriál: MAGIX Sequoia 10 | 1-2 | Nalezeno: 2 článků

magix-sequoia-10

 MAGIX Sequoia 10

Audio    WindowsMacOSLinux

Luxusní DAW aplikace pro PC - 2. díl

MAGIX Sequoia 10

V minulém čísle PiXELu jsme se seznámili se základními vlastnostmi nejvyšší varianty DAW ve výrobním programu německé firmy MAGIX - s programem Sequoia 10. V dnešním vydání dvoudílnou recenzi zakončíme. Pojďme se podívat, jak se v programu míchá, jak se používají efekty a jak na mastering v této výkonné aplikaci.


Než však začneme, uvedu malou opravu z minula - Sequoia 10 umí pracovat se zvukovými soubory se vzorkovací frekvencí až 384 kHz, tedy nikoliv max. 192 kHz. Podmínkou na vstupu je samozřejmě existence zvukové karty, která dokáže s touto frekvencí vzorkovat, případně lze data se vzorkováním 384 kHz do aplikace importovat. Za upozornění na tuto nepřesnost děkuji českému distributorovi produktů MAGIX.
Mix a surround
Pro každou stopu v projektu VIP je automaticky vytvořen tzv. Channel Strip v prostředí virtuálního mixážního pultu...

Náhled článku MAGIX Sequoia 10
1/3
150

Urban Ondřej
 PiXEL 150 (6/2009)

magix-sequoia-10

 MAGIX Sequoia 10

Audio    WindowsMacOSLinux

Luxusní DAW aplikace pro PC 1. díl.

MAGIX Sequoia 10

V dnešní době existuje celá řada DAW aplikací od těch jednodušších až po plně profesionální. Německá firma MAGIX má ve svém výrobním programu především aplikace řady Samplitude, které začínají dostupnou variantou Music Studio, pokračují přes varianty ve střední a vyšší třídě a končí naprostou špičkou v podobě systému Sequoia. Jedná se o aplikaci, která svojí cenou několikanásobně převyšuje i nejvyšší verze DAW renomovaných výrobců. Pojďme se nyní podívat, co Sequoia verze 10 za tuto cenu nabízí. V dnešním dílu se zaměříme na základní vlastnosti aplikace, objektové zpracování audio dat, editační funkce a práci s MIDI daty. V dílu příštím probereme možnosti mixu, efektů, surroundu a masteringu.


Firma MAGIX, která sídlí v Německu, byla založena již v roce 1993 a zpočátku se orientovala na vývoj dostupných aplikací Music Maker pro platformu PC. U výhradní podpory PC s operačními systémy Windows zůstala až dodnes. Klíčovým produktem společnosti je známá aplikace Samplitude, která existuje hned v několika variantách. Typickým znakem produktů firmy MAGIX je kromě podpory platformy Windows také snaha o plnou integraci všech fází zpracování digitálního audia na počítači. Máme na mysli vše počínaje záznamem přes střih, práci s MIDI a s efekty, mix a mastering až po finální CD.
Sequoia - základní vlastnosti
Samotný výrobce nazývá svou vlajkovou loď - aplikaci Sequoia - jako "High Definition Digital Audio Workstation"...

Náhled článku MAGIX Sequoia 10
1/2
149

Urban Ondřej
 PiXEL 149 (5/2009)
| 1-2 |
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768