Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Grafické stanice | 1-8 | Nalezeno: 8 článků

fujitsu-lifebook-t900

 Fujitsu LIFEBOOK T900

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Nejvýkonnější 13,3" Tablet PC.

Fujitsu LIFEBOOK T900

Výkon dvoujádrového procesoru Intel Core i7 s aktivním EMR digitizérem Wacom v dotykovém displeji notebooku s vlastní klávesnicí rozhodně stojí za pozornost. LIFEBOOK T900 nabízí pohodlné ovládání operačního systému i jednotlivých aplikací perem či prstem a díky rychlému procesoru nemusíte na nic čekat.

Náhled článku Fujitsu LIFEBOOK T900
1/3
161

Němec Luboš
 PiXEL 161 (5/2010)

hp-blade-workstation

 HP Blade Workstation

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Systematické řešení IT infrastruktury (nejen) pro větší pracovní skupiny.

HP Blade Workstation

Práce v počítačové grafice nebo inženýrských profesích dneška vyžaduje zejména výkonnou pracovní stanici a náročné programové vybavení. Oproti jiným pracovištím obsahují pracovní stanice pro grafiku vedle vícejádrového procesoru (nebo procesorů) také více GB operační paměti i výkonnou 3D akcelerační grafickou kartu s podporou GPU shaderů. Při standardním uspořádání navíc stanice oplývá i nemalým lokálním úložištěm. Skutečnost, že každý z pracovníků grafického týmu má téměř shodné nároky na svou stanici, vyvolává (zejména u větších firem) nutnost systematizace v pořizování pracovních stanic a snahu využívat zdroje co nejefektivněji. Bohužel i přes všechnu snahu se úsilí IT managerů často omezuje na pouhé dokupování "krabic" a snahu o nalezení stále většího úložiště pro stále více dat.

Náhled článku HP Blade Workstation
1/3
136

Buriánek Jan
 PiXEL 136 (4/2008)

lenovo-thinkpad-z61m

 Lenovo ThinkPad Z61m

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Výkonný notebook pro práci i zábavu.

Lenovo ThinkPad Z61m

Letní měsíce plné zářivého slunce přímo vybízejí k tomu, abychom nezůstávali v klimatizovaných kancelářích, ale pokusili se vyrazit ven, do přírody. To ještě nedávno bylo téměř nemožné, protože k práci bylo třeba nejen připojení do sítě, ale i příslušný výpočetní výkon. Doba naštěstí pokročila a tak dnes není omezením ani tak dostupnost příslušného Internetu nebo napájení, ale míra tolerance toho kterého šéfa. Zmíněný výkon pak dodá výkonný notebook, s nímž můžeme vyrazit pracovat do přírody.

Buriánek Jan
 PiXEL 127/128 (7-8/2007)

apple-mac-pro

 Apple Mac Pro

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Nejvýkonnější pracovní stanice od Apple s procesory Intel.

Apple Mac Pro

Apple Mac Pro je pracovní stanice s dvoujádrovými procesory Intel Xeon "Woodcrest" a jde o nejvýkonnější počítač v dnešní nabídce Maců. Procesory Intel v rychlostech od 2 do 3 GHz jsou proti předchozím modelům G5 znatelně rychlejší ve výpočtech a současně vyzařují méně tepla. Porovnávání rozdílných architektur procesorů samozřejmě nelze úplně zjednodušit, ale do srovnávání se ani pouštět nehodlám. Intely jsou také v noteboocích MacBook, MacBook Pro, Mac mini, iMac a Xserve, tedy u všech nových Maců. Apple tedy dokončil svůj přechod na jiný procesor a pokračuje dále ve vývoji. Po tomto počítači jistě přijdou jiné modely, které svými vlastnostmi Mac Pro předčí. Ale nyní se již věnujme modelu tomuto.

Podhorecký Jiří
 PiXEL 120 (12/2006)

fenixuv-kod

 Fénixův kód

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Stanice Fujitsu Siemens CELSIUS V830.

Fénixův kód

Oblast 64bitových grafických aplikací je stále zahalena rouškou tajemství, neboť těch, kteří dokáží plně využít nabízeného potenciálu, není mnoho. Bariéra přechodu na zcela novou technologickou platformu nespočívá dnes tolik v kvalitě techniky, jako spíše v osobním radikálním rozhodnutí, zda přejít na poměrně neprošlapanou perspektivní cestu, nebo setrvat ve vyzkoušeném a osvědčeném prostředí. Další pokračování našich testů vám může být nápomocno při vašem rozhodování, kterou cestu zvolit.

Myšák Ladislav
 PiXEL 117 (9/2006)

apple-macbook-pro

 Apple MacBook Pro

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Notebook z jablečné zahrady pokušení.

Apple MacBook Pro

Vlnu zájmu spustilo uvedení Intel Maců a již dávno proběhla soutěž, kdo na nich nejdříve zprovozní Windows. Vzápětí přišel na svět Apple Boot Camp, který přímo nabízí vytvořit v počítači možnost volby OS již při startování stroje. Dále je díky firmě Parallels. Inc. možné nainstalovat více OS pomocí virtualizace. Tak lze spustit v Mac OS X virtuálně všechny Windows, Red Hat, SuSE, Mandriva, Debian, Fedora Core, FreeBSD a OS/2. Tyto systémy poběží na plný výkon, nikoliv přes emulaci kódu. Opět komentuji a nerad opakuji, co již probublalo přes všechny blogy. Ano, funguje to v betaverzi. Boot Camp je odvážný způsob, jak se postavit konkurenci, tedy výrobcům hardware, jako je Dell, HP, Sony, Lenovo, Asus či Acer. Těm všem chce Apple ukázat záda. Dnes však dychtivé uživatele upozorňuji: Boot Camp je betaverze určená k veřejnému testování.

Podhorecký Jiří
 PiXEL 114 (6/2006)

fenixuv-kod

 Fénixův kód

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

aneb první zkušenosti s testováním 64-bitových aplikací.

Bájný pták Fénix je v čínské nauce o vztahu přírody a člověka symbolem otevřené proudící energie, která se nazývá Feng-Šuej. Ve svém letu není nikým omezován a vznáší se v prostoru bez hranic. Lidé si těžko mohou představit jeho pocity, ale touha nebýt ve svém konání nikým a ničím omezován je našim přáním od pradávných dob. Analogii s mýty o neomezených možnostech lze vysledovat i v oblasti digitálních médií, pokud vstoupíme do tohoto světa branou nesoucí název 64 bitů.

Myšák Ladislav
 PiXEL 114 (6/2006)

hp-workstation-xw6200

 hp workstation xw6200

Grafické stanice    WindowsMacOSLinux

Recenze profesionální pracovní stanice.

hp workstation xw6200

Recenze počítačů nebo počítačových sestav se v PiXELu příliš často neobjevují. Důvod je jednoduchý - zatímco počítače prodává kdekdo, firem, které by dodávaly špičkové značkové stroje, neexistuje příliš mnoho. Naposledy se PiXEL podíval na zoubek notebooku HP Compaq nw8000, který se pyšnil především výborným displejem. Nyní se do redakce dostala profesionální pracovní stanice od stejného výrobce s názvem hp workstation xw6200.

Janek Leoš
 PiXEL 99 (3/2005)| 1-8 |
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 161
PiXEL 161
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768