Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika DVD/CD << | 16-30 | >> Nalezeno: 37 článků

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

6. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

Pokročilé metody DVD authoringu

V tomto dílu seriálu o programování DVD přehrávačů pomocí instrukcí DVD virtuálního stroje (dále jen DVD VM) se budeme opět detailně věnovat jednotlivým instrukcím. Popisem instrukční sady se zabývala již dvě předcházející pokračování našeho seriálu. Dnešním dílem započneme druhou polovinu tohoto tématu a podrobněji se podíváme na dalších 7 instrukcí. Začneme s instrukcemi Jump a budeme pokračovat s instrukcemi Set, které však dokončíme až příště.

Říha Lubomír
 PiXEL 120 (12/2006)

ulead-dvd-moviefactory-5-plus

 Ulead DVD MovieFactory 5 Plus

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Pokud máme doma digitální kameru a rádi si stříháme video sami, nepotřebujeme složitý program za spoustu peněz se složitým ovládáním, ale stačí nám kompaktní řešení, které dovede stáhnout video z kamery, sestříhat jej a rovnou vypálit na DVD. Vše pěkně v jednom. A právě takovou aplikací je DVD MovieFactory 5 od firmy Ulead.

Po instalaci, která probíhá bez jakýchkoliv komplikací a odpovídá tedy cílové skupině, pro kterou je aplikace určena, se automaticky spustí program s jeho hlavní nabídkou obsahující všechny možnosti, které celý balík programů umí. Ale začněme pěkně popořadě.

Říha Lubomír
 PiXEL 120 (12/2006)

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

5. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

átý díl seriálu se bude opět věnovat podrobnému popisu instrukční sady DVD virtuálního stroje (dále je DVD VM). V minulém dílu jsme si popsali prvních 11 z celkově 36 instrukcí, s jejichž pomocí můžeme řídit chování DVD přehrávače při přehrávání DVD disku. Začneme tedy s příkazem "LinkTopPG".

Říha Lubomír
 PiXEL 119 (11/2006)

mediachance-dvd-lab-pro-2

 MediaChance DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

DVD authoringový nástroj, který šlape na paty profesionálním kolegům a přitom ho lze koupit za rozumnou cenu.

MediaChance DVD-lab PRO 2

DVD authoringový program DVD-lab je dílem menší a poměrně neznámé kanadské společnosti MediaChance se sídlem v Ottawě. S první verzí tohoto programu jsme se mohli poprvé setkat v dubnu roku 2003. Tehdy se ještě nejednalo o verzi PRO, ale pouze o verzi Standard, jejíž vývoj byl ukončen ještě koncem téhož roku. Poté pokračovaly práce pouze na verzi PRO, se kterou jsme se mohli poprvé oficiálně setkat asi o rok později. Dnes již máme možnost pracovat s její druhou verzí. Pár slov budeme také věnovat nejnovější verzi, která nese označení Studio.

Říha Lubomír
 PiXEL 119 (11/2006)

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

4. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

V minulém dílu jsme skončili tím, že jsme si vypsali kompletní seznam všech 36-ti instrukcí, kterými DVD Virtuální stroj (dále jen DVD VM) disponuje a s jejichž pomocí můžeme kompletně ovládat chování DVD přehrávače. Dnešní díl se bude podrobně věnovat popisu jednotlivých instrukcí, jejich možností a omezení, která jsou dána umístěním v jednom ze systémových prostorů nebo domén. Začneme tedy od začátku, od nejjednoduššího příkazu "NOP".

Říha Lubomír
 PiXEL 118 (10/2006)

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

3. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

Minulý díl jsme skončili s tím, že jsme si rozdělili a zhruba popsali instrukční sadu DVD virtuálního stroje (dále jen DVD VM). Dnes na tento hrubý popis příkazů navážeme v druhé polovině článku, kde si ukážeme celou instrukční sadu. Nejprve se však podíváme, jaké operace (aritmetické, logické nebo porovnávací) lze provádět s registry GPRM. S jejich pomocí se provádí naprostá většina výpočtů, které poté ovlivňují chování celého DVD disku.

Říha Lubomír
 PiXEL 117 (9/2006)

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

2. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

V minulém dílu jsme si řekli několik informací o tom, z jakých dílčích součástí (buňky, programy, programové řetězy - PGC - atd.) je celý DVD video disk složen a jak je celá struktura rozdělena do domén a prostorů. Pro toto pokračování našeho seriálu je důležité mít povědomí o tom, kam mohou být vloženy příkazy virtuálního stroje DVD (DVD VM - Virtual Machine), o kterých si budeme povídat dnes. Dále je důležité mít na paměti logické rozdělení disku do domén, protože v každé doméně je možné použít jen určité příkazy atd. Všechny tyto problémy již byly popsány, proto můžeme pokročit dále.

Říha Lubomír
 PiXEL 115/116 (7-8/2006)

cipy-uvnitr-dvd-prehravacu

 Čipy uvnitř DVD přehrávačů

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Poodhalení tajemství univerzálních DVD a HDD přehrávačů současnosti.

Čipy uvnitř DVD přehrávačů

Každý, kdož se v poslední době zabýval koupí nového DVD přehrávače, jistě narazil na překvapivou skutečnost: DVD přehrávačů je na trhu nepřeberné množství a každý navíc nabízí až neuvěřitelnou paletu formátů, které dokáže přehrát. Cena "běžného" DVD přehrávače se dnes pohybuje již okolo dvou tisíc korun a jeho funkcionalita přitom překonává veškeré velké značky. Univerzálnost většiny přístrojů na trhu je opravdu překvapivá a vodítkem ke kvalitě bohužel není vždy cena. Jak se tedy při koupi orientovat? Lze těmto přístrojům vůbec důvěřovat? Tyto otázky za vás určitě nezodpovíme, ale tento článek vám může trochu napovědět.

Buriánek Jan
 PiXEL 114 (6/2006)pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

1. díl - Trocha teorie na úvod.

DVD authoring není pouze návrh menu a přiřazování odkazů tlačítkům. Pokud chceme udělat interaktivní DVD disk, který bude obsahovat například test nebo podobnou jednoduchou aplikaci, je nutné se podrobněji seznámit se strukturou DVD. Již několikrát jsme si v PiXELu říkali o práci s DVD authoringovými nástroji a krok po kroku jsme si ukázali, jak lze s jejich pomocí vytvořit DVD Video disk. Vždy jsme se však omezili pouze na to, jak vytvořit sadu menu a pomocí tlačítek nastavit odkazy na obsah disku. Pokud však chceme vytvořit titul, který využije všechny možnosti DVD standardu, musíme vědět, jaká je struktura dat a jak fungují navigační příkazy. Právě těmto podrobnostem, ke kterým se normálně nedostaneme, se budeme věnovat v tomto seriálu.

1/3
Říha Lubomír
 PiXEL 114 (6/2006)

adobe-encore-dvd-2-0

 Adobe Encore DVD 2.0

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Firma Adobe vydává po více než dvou letech druhou verzi svého nástroje určeného k authoringu DVD video disků. Již verze 1 a následně 1.5 patřily ve své cenové skupině ke kvalitním produktům.

Adobe Encore DVD 2.0

Jak všichni dobře víme, firma Adobe nabízí produkty, které zasahují do mnoha oblastí počítačové grafiky. Právě nástroj na DVD authoring však dlouho nenabízela. Vše se změnilo v roce 2004, kdy přišel na trh Encore DVD 1.0. Dost ale o minulosti, pojďme se podívat, co nová verze dovede. Jednou z předností Encore je schopnost velice dobře spolupracovat s ostatními produkty od Adobe. Jako typický příklad uveďme spolupráci s Adobe Photoshop, který je zde použit k návrhu grafiky všech menu. Každý prvek menu je uložen jako vrstva nebo soubor vrstev a má přesně stanovené jméno. Díky tomu můžeme navrhnout prakticky jakýkoliv vzhled výsledného disku.

Říha Lubomír
 PiXEL 113 (5/2006)

kiss-dp-600

 KiSS DP-600

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Univerzální stolní přehrávač podporující moderní formáty až po HDTV a streaming.

KiSS DP-600

Současná doba je pro video amatéry a nadšence toužící po novém DVD přehrávači skutečně krutá. Rozhodování je často omezeno na otázku, zda ještě počkat a zakoupit až nový HD/BR DVD přehrávač (místo toho zatím pořídit "jen" lepší DVD přehrávač za pár tisícovek a spokojit se s SD formáty) a nebo zkusit koupit jisté "přechodové" přehrávače, které podporují co nejvíce formátů včetně vybraných HDTV a které jsou navíc již nyní k dispozici. Právě poslední možnost dnes volí nejeden uživatel a do této oblasti patří i přehrávač KiSS DP-600, který umí přehrát opravdu mnohé včetně HD forem WMV a DivX.

Buriánek Jan
 PiXEL 113 (5/2006)

transgear-dvx-700

 TransGear DVX-700

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Univerzální stolní DVD přehrávač s harddiskem a podporou HDTV.

TransGear DVX-700

HDTV hýbe světem audio a video techniky. Vývoj nových standardů nosičů HD DVD a Blu-ray bohužel stále nedospěl do finále, tudíž není divu, že výrobci nečekají a snaží se na trh proniknout s přístroji, které umožňují jakýsi přechod od formátu SD k HDTV. Přístroj s příznačným názvem TransGear je příkladem takového univerzálního přehrávače, který zvládá prakticky všechny moderní audio-video formáty, podporuje síťové funkce, komunikuje s počítačem a v neposlední řadě je vybaven výměnným pevným diskem.

Buriánek Jan
 PiXEL 112 (4/2006)

dvd-studio-pro-4

 DVD Studio Pro 4

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

DVD authoringový program z balíku Apple Final Cut Studio.

V naší sérii článků jsme postupně popsali všechny aplikace z profesionálního balíku Final Cut Studio, počínaje hlavní střihovou aplikací Final Cut Pro přes specializovaný editor zvukového doprovodu Soundtrack Pro. Samostatný článek jsme věnovali také efektové aplikaci Motion. Zmínili jsme se i o doplňkových aplikacích Compressor, LiveType, Cinema Tools a Qmaster. Na dnešek nám tedy zbývá již jen poslední z "velkých" aplikací z balíku - authoringový software DVD Studio Pro, který umožňuje uložit hotové video a audio na DVD.

Čada Ondřej
 PiXEL 109 (1/2006)

dvd-authoring-zdarma

 DVD authoring zdarma

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Přehled a použití freewarových nástrojů k authoringu DVD.

DVD authoring zdarma

V minulých číslech jsme si povídali o tom, jak v domácích podmínkách vytvořit téměř profesionální DVD disk. K tomu bylo samozřejmě zapotřebí kvalitních authoringových programů, kterými bezesporu Adobe Encore nebo DVD-lab Pro jsou. Za ty si výrobci ovšem nechají zaplatit. Proto se dnes podíváme, jak vytvořit DVD, které nás nebude stát ani korunu.

Říha Lubomír
 PiXEL 102 (6/2005)

mediachance-dvd-lab-pro

 MediaChance DVD-lab PRO

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Vynikající DVD authoringový nástroj za pár korun.

MediaChance DVD-lab PRO

Když chceme vytvořit dokonalé DVD, potřebujeme k tomu profesionální authoringový nástroj. Takové nástroje vytváří například firma Sonic Solution, jejíž Scenarist se používá v nejednom profesionálním studiu, které se zabývá authoringem na nejvyšší úrovni. Takovýto nástroj si ovšem jedinec, který se touto činností neživí, nemůže kvůli jeho vysoké cenně dovolit, a tak se musí porozhlédnout někde jinde. Například u firmy MediaChance, která nabízí svůj nový authoringový nástroj DVD-lab PRO. Ten vychází svou koncepcí z jejího dřívějšího počinu jménem DVD-lab.

Říha Lubomír
 PiXEL 101 (5/2005)

Předchozí 1-15 | 16-30 | Další 31-37
Obálka PiXEL 120
PiXEL 120
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768