Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika DVD/CD | 1-15 | >> Nalezeno: 37 článků

dvdfab-platinum-4-1

 DVDFab Platinum 4.1

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Potřebujete rychle a především pohodlně zálohovat obsah DVD filmu na pevný disk, vytvořit kopii filmového titulu nebo ji převést do rozlišení a formátu vhodného pro mobilní zařízení? DVDFab to hravě zvládne.

Pokud si občas zálohujete DVD filmy, určitě jste se už setkali s celou řadou aplikací, které jsou navrženy přímo pro tento účel. Jmenuji například populární DVD Shrink dostupný i v české lokalizaci, který umí mimo zkopírování DVD videa také film upravit, přesněji řečeno odstranit vybrané jazykové stopy, titulky či bonusové obsahy DVD disků a zbytek pak přepočítat například podle kapacity jednovrstvého DVD média. DVD Shrink se bohužel již delší dobu nevyvíjí a tak postupně přicházejí ke slovu programy se stejným či velmi podobným zaměřením, mezi něž patří i DVDFab čínské společnosti Fengtao Software.

Náhled článku DVDFab Platinum 4.1
1/1
138

Němec Luboš
 PiXEL 138 (6/2008)

ulead-dvd-moviefactory-6

 Ulead DVD MovieFactory 6

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

DVD slideshow za pár minut!

Ulead DVD MovieFactory 6

Tvorba profesionálních CD a DVD prezentací a také univerzální funkce pro authoring a vypalování setříděných grafických i multimediálních souborů jsou doménou cenově dostupného programu z původní produkce společnosti Ulead Systems.

Náhled článku Ulead DVD MovieFactory 6
1/2
137

Němec Luboš
 PiXEL 137 (5/2008)

brickbox-digital-media

 BRICKBOX DIGITAL MEDIA

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Profesionální authoring DVD a Blu-ray.

BRICKBOX DIGITAL MEDIA

Na českém trhu služeb v oboru přípravy DVD operuje mnoho firem, reklamních agentur, postprodukcí a videostudií zaměřených jak na původní DVD obsah, tak i na zahraniční filmové tituly. Společností, které se zabývají hlavně authoringem a zároveň patří mezi špičku v oboru, je však v Čechách pouze několik. Jednou z nich je pražská firma BRICKBOX DIGITAL MEDIA (www.brickbox.cz). Na její návštěvu mne pozval spolumajitel společnosti pan Daniel Hromádko, se kterým jsme si povídali o současnosti a budoucnosti authoringu.

Náhled článku BRICKBOX DIGITAL MEDIA
1/3
137

Podhorecký Jiří
 PiXEL 137 (5/2008)

adobe-encore-cs3

 Adobe Encore CS3

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Nová verze DVD authoringového nástroje s podporou Blu-ray a Flash standardů.

Jak jsme si již jistě všichni všimli, firma Adobe vydává novou řadu svých produktů s označením CS3. V nové verzi byl vydán jak nástroj pro střih videa Adobe Premiere (recenze je v PiXELu 130), tak software pro DVD authoring, u Adobe pojmenovaný jako Adobe Encore CS3, kterému se dnes budeme podrobně věnovat. Naposledy jsme o tomto nástroji psali v PiXELu v květnu 2006, od té doby však již uplynulo hodně času a proto jsme stejně jako vy zvědavi, co nová verze dokáže a zda je již plně připravena na video ve vysokém rozlišení.

Náhled článku Adobe Encore CS3
1/2
133

Říha Lubomír
 PiXEL 133 (1/2008)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

9.díl - Tvorba nestandardních titulů a menu,

DVD-lab PRO 2

V minulém dílu jsme se začali zabývat problematikou buněk a ukázali jsme si základy práce s nimi. V dnešním a zároveň posledním dílu tohoto seriálu budeme v tomto tématu pokračovat. Nejprve si ukážeme jednu praktickou ukázku menu se statickými buňkami a dále budeme pokračovat audio a video buňkami, čímž si popíšeme způsob tvorby pokročilejších animovaných menu.

Říha Lubomír
 PiXEL 131 (11/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

8.díl - Tvorba nestandardních titulů a menu.

Minulým dílem jsme dokončili popisování složité a dlouhé kapitoly tohoto návodu, která se týkala odkazů a struktury DVD Video disku. V tomto dílu se vrátíme k tvorbě základních objektů projektu, kterými jsou jednotlivé tituly. Tuto problematiku jsme trochu vzpomněli v prvním dílu, kdy jsme si ukázali, jak udělat základní titul, jenž obsahoval video stopu a několik zvukových a titulkových stop. Tím ale není tato problematika ani zdaleka vyčerpána, jelikož DVD-lab Pro nám dovoluje vytvořit objekty jako slideshow, audio titul bez videa atd. Dnes se tedy v první polovině článku budeme věnovat tomuto tématu. Ve druhé polovině pak přijdou na řadu pokročilé techniky pro tvorbu menu.

Říha Lubomír
 PiXEL 130 (10/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

7. díl - Nástroje pro práci s odkazy.

V minulých dílech jsme se již několikrát setkali s odkazy, ať se jednalo o jednoduché odkazy, jako tlačítka v menu, která spouštěla video či kapitolu, nebo VM objekt, který aktivoval vybranou zvukovou nebo titulkovou stopu. DVD-lab Pro - zdůrazněme, že pouze verze Pro - obsahuje mimo těchto dvou nástrojů i spoustu dalších, které nám umožní udělat zajímavé a na první pohled hodně složité struktury. Tento díl se bude zabývat právě těmito nástroji.

Říha Lubomír
 PiXEL 129 (9/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

6. díl - Menu pro volbu jazyka a navigace v menu.

V minulém dílu našeho povídání o programu DVD-lab Pro jsme si ukázali, jakým způsobem můžeme v projektu vytvořit menu určené k přepínání zvukových a titulkových stop. Pokud se podíváme na profesionální disky, pak uvidíme, že skutečně každý disk obsahuje menu pro přepínání stop a to i v případě, že se nejedná o dvojjazyčný disk. V tomto případě pak může být druhá stopa komentář autora atd. Protože z minulého dílu víme pouze, jak vytvořit zvláštní menu pro přepínání titulků a druhé pro přepínání audio stop, ukážeme si na začátku tohoto dílu způsob realizace jednoho menu určeného pro přepínání jak audio, tak i titulkových stop.

Říha Lubomír
 PiXEL 127/128 (7-8/2007)dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

5. díl - Odkazy a navigace na DVD.

V minulém dílu jsme dokončili popis nástrojů v editoru menu, které slouží k návrhu jeho vzhledu. Pomocí nich však vytvoříme pouze vizuální část menu, která sama o sobě neřeší problém s odkazy na tituly, jejich jednotlivé kapitoly nebo další menu. Již v minulých dílech jsme si ukázali, jak vložit do titulu kapitoly a jak pomocí průvodce vytvořit menu kapitol, nebo jakým způsobem lze vytvořit jednoduchý odkaz z objektu v menu na titul atd. Tyto základní znalosti dnes rozšíříme a hlouběji se seznámíme s možnostmi, které nám v tomto ohledu DVD-lab Pro nabízí.

Říha Lubomír
 PiXEL 126 (6/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

4. díl - Nástroje pro návrh menu v DVD-lab Pro.

V minulém dílu jsme se začali podrobně seznamovat s grafickým editorem pro návrh menu. Ukázali jsme si, kde se nacházejí které prvky a začali jsme si popisovat nástroje pro tvorbu objektů. V tomto duchu budeme pokračovat i na těchto stránkách a popíšeme si, jak vytvořit složitější objekty. Zapomenout nesmíme ani na různé druhy transformací a efektů pro úpravu povrchu objektů.

Říha Lubomír
 PiXEL 125 (5/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Nástroje pro návrh menu v DVD-lab Pro - 3. díl.

Menu je prvek, bez něhož není možné udělat ani základní, nejjednodušší strukturu disku. Návrh menu není složitý, pokud nám stačí jednoduché textové menu, ovšem pokud chceme mít graficky propracované menu, musíme jej nakreslit v grafických editorech. Většina DVD authoringových programů tyto editory obsahuje, stejně jako DVD-lab Pro. A právě s ním se dnes seznámíme.

Říha Lubomír
 PiXEL 124 (4/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

V minulém čísle jsme začali seriál, v němž si přiblížíme práci s authoringovým programem DVD-lab PRO 2...

DVD-lab PRO 2

Jedná se o nástroj, který přes svou relativně nízkou cenu dokáže v DVD authoringu opravdu mnohé. Jako příklad profesionálních schopností uveďme na tomto místě práci se skripty v jazyce DVD VM.

Říha Lubomír
 PiXEL 123 (3/2007)

dvd-lab-pro-2

 DVD-lab PRO 2

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

1. díl - DVD authoring v praxi.

V minulém čísle PiXELu skončil sedmidílný seriál "Pokročilé metody DVD authoringu”. V něm jsme si ukázali, jaké možnosti nám DVD specifikace skýtá pro tvorbu složitějších struktur. Než se však vrhneme na praktickou ukázku toho, co jsme se dozvěděli, je nutné dobře poznat nástroj umožňující práci s DVD virtuálním strojem (dále jen DVD VM). My jsme k tomuto účelu zvolili program DVD-lab PRO, který od verze 2 a výše již DVD VM podporuje a jeho cena je navíc pouze zlomkem ceny jiných profesionálních nástrojů s podobnými možnostmi.

1/3
Říha Lubomír
 PiXEL 122 (2/2007)

sony-dvd-architect-4

 Sony DVD Architect 4

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

Sony DVD Architect 4 je program určený k authoringu DVD Video disků a samozřejmě také k vypálení výsledku na DVD disk.

Sony DVD Architect 4

Prapůvodně byl tento program vlastně pouhým doplňkem programu Vegas (tehdy ještě oba programy spadaly pod firmu Sonic Foundry), který je určen k nelineárnímu zpracování audia a videa. Teprve postupem času se "postavil na vlastní nohy" a dnes se již jedná o vysoce kvalitní produkt vhodný i pro profesionální použití. Stále jej však lze koupit pouze v balíku spolu se Sony Vegasem 7.

Říha Lubomír
 PiXEL 121 (1/2007)

pokrocile-metody-dvd-authoringu

 Pokročilé metody DVD authoringu

DVD/CD    WindowsMacOSLinux

7. díl - DVD virtuální stroj a jeho sada příkazů.

Dnešní díl seriálu o DVD virtuálním stroji (DVD VM) a jeho programování je poslední, v němž se budeme věnovat podrobnému popisu jednotlivých používaných příkazů. V minulých třech dílech jsme popsali 28 instrukcí z instrukční sady, dnes nás tedy čeká posledních osm.

Říha Lubomír
 PiXEL 121 (1/2007)

| 1-15 | Další 16-30
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 138
PiXEL 138
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768