Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Digitální foto | 1-15 | >> Nalezeno: 16 článků

sony-cyber-shot-dsc-hx1

 Sony Cyber-shot DSC-HX1

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Digitální fotoaparát využívající metod výpočetní fotografie.

Sony Cyber-shot DSC-HX1

Již jsme si zvykli, že digitální fotoaparáty současnosti jsou plné tzv. scénických režimů, kde aparát je automaticky přednastaven tak, aby vytvořil pro danou scénu snímek co nejlépe. Dalo by se říci, že některé značky přímo soutěží o co nejvíce takových scénických režimů a vedle portrétu, krajiny aj. zde nacházíme kuriozity typu režim "Focení dítěte prvorozený", "Focení dítěte druhorozený" aj. Jednoduše řečeno metoda, kdy výrobce "naseká" do přístroje co nejvíce možných situací, ve kterých se autor snímku může ocitnout, není příliš šťastná. Sám majitel takového přístroje aby si pak s sebou bral mnohastránkový manuál k ovládání.

Náhled článku Sony Cyber-shot DSC-HX1
1/3
153

Buriánek Jan
 PiXEL 153 (9/2009)

sony-dslr-a700

 Sony DSLR-A700

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Poloprofesionální moderně vybavená digitální zrcadlovka.

Sony DSLR-A700

Akvizice divize Konika-Minolta byl od Sony velmi chytrý krok a že toto spojení kvalitní produkty vytváří a nikoliv "zabíjí" dokazuje i nová digitální DSLR zrcadlovka Sony "Alpha 700". Sony to myslí s digitálními poloprofesionálními zrcadlovkami vážně a míří na čelní pozice tohoto trhu. Podívejme se tedy blíže, jak si stojí nový přístroj Sony DSLR-A700.

Náhled článku Sony DSLR-A700
1/3
134

Buriánek Jan
 PiXEL 134 (2/2008)

canon-eos-400d

 Canon EOS 400D

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Digitální zrcadlovka pro náročné amatéry.

Canon EOS 400D

Když Canon uvedl na trh kinofilmovou zrcadlovku EOS 300, stala se z ní klasika a svými parametry i příznivou cenou plnila sny obrovskému množství náročných fotoamatérů. S příchodem digitálního světa fotografie logicky stejná generace fotografů netrpělivě vyhlížela digitální verzi EOS 300D. Příchod tohoto přístroje skutečně vedl ke značné vlně jeho popularity a nadšení Canon komunity, ale oproti stagnujícímu kinofilmovému průmyslu, kde se EOS 300 držel několik let na špičce, vyžadoval dynamický trh digitálních zrcadlovek daleko častější aktualizace modelů. Není tedy divu, že poměrně krátce po uvedení 300D uvedl Canon vylepšenou verzi 350D s vyšším rozlišením čipu, rychlostí zpracování obrazu a dalšími vylepšeními.

Buriánek Jan
 PiXEL 122 (2/2007)

nikon-d80

 Nikon D80

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Digitální poloprofesionální zrcadlovka nejen pro náročné amatéry.

Nikon D80

V počátcích digitální fotografie dodávali klíčoví výrobci na trh pouze extrémně drahé, nedostupné přístroje s velmi nedostatečnými parametry, které nazývali "profesionální". Tento přívlastek byl často získán na základě skutečnosti, že přístroj měl výměnný objektiv a proporce zavedených klasických zrcadlovek. Současný trh digitálních zrcadlovek (DSLR) dospěl a nyní lze téměř všechny nabízené přístroje této kategorie (zejména v porovnání s nedalekou historií) nazvat jako profesionální. O dostupnost DSLR přístrojů široké veřejnosti se postaral mj. konkurenční boj hlavních rivalů na trhu. Díky této bezesporu zdravé konkurenci se před více než rokem a půl objevil přístroj Nikon D70s.

Buriánek Jan
 PiXEL 121 (1/2007)

sony-alpha-100

 Sony Alpha 100

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy a stabilizátorem.

Sony Alpha 100

Společnost Sony se na trhu fotoaparátů profiluje naprosto odlišným přístupem oproti konkurenci. Již od počátku fotoaparáty Sony v kategorii "poloprofesionální" připomínají spíše kameru a dlouhá, zvláštně formovaná těla zjevně těží právě ze zkušenosti s kamerovou optikou a zpracováním videa. Až do této doby firma nabízela přístroje bez výměnných objektivů. Právě přicházející řada fotoaparátů Alpha však jasně ukazuje, že i Sony bude nabízet "pravé" zrcadlovky s výměnnou optikou. Do značné míry je však skoková změna přístupu způsobena strategickou akvizicí technologie Konica Minolta, konkrétně celého modelu digitální verze fotoaparátu Dynax...

Buriánek Jan
 PiXEL 119 (11/2006)

olympus-e-500

 Olympus E-500

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Cenově velmi zajímavá 8Mpix digitální zrcadlovka.

Olympus E-500

Olympus vytvořil relativně krátce po uvedení své zrcadlovky E-300 novější, vylepšenou verzi označenou jako E-500, kterou jsme pro vás otestovali. Tento mimořádně cenově zajímavý model jistě zaujme nejednoho náročného amatéra. Pro ty, kdož předchozí model znají, shrňme nové vlastnosti přístroje: větší LCD displej (2.5" vs. 1.8"), vylepšený systém čištění optiky, duální podpora paměťových karet (přidán xD slot ke slotu CompactFlash), automatické spouštění blesku (u předchozího modelu bylo spouštění pouze manuální), více druhů měření expozice a zaostření, nové digitální filtry (barevné i černobílé) a zobrazení histogramu při náhledu snímku. Zásadně se změnil i tvar těla, který je nyní více kompaktní, i když objemově podobný. Olympus vylepšil zásadní vlastnosti, ale ponechal CCD čip.

Buriánek Jan
 PiXEL 110 (2/2006)

nikon-d2x

 Nikon D2X

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Ultra rychlá profesionální digitální zrcadlovka s 12-ti Mpix CMOS čipem.

Nikon D2X

Nejeden profesionální fotograf již přešel z klasických kinofilmových přístrojů na digitální. Ty, kdo stále váhají, může přesvědčit přístroj Nikon D2X, jehož výstup ve formě 12MP obrázků pořízených pomocí CMOS čipu je již svou ostrostí a dynamikou barev plně srovnatelný s kinofilmovým ekvivalentem. D2X však přináší některé další, přímo snové funkce, které ocení každý sportovní, reportážní i studiový fotograf. V následující recenzi se blíže podíváme na tento mimořádně zdařilý přístroj.

Buriánek Jan
 PiXEL 107 (11/2005)

canon-powershot-s2-is

 Canon PowerShot S2 IS

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Pětimegapixelová kompaktní digitální zrcadlovka s dvanáctinásobným optickým přiblížením.

PowerShot S2 se stabilizérem obrazu (IS) je vylepšenou verzí předchozí S1. Tento kompakt má namířeno k pokročilejším uživatelům a náročnějším amatérům. Je vybaven pětimegapixelovým fotocitlivým čipem s velmi rychlým procesorem DIGIC II s technologií iSAPS (stejný dodává Canon i do profesionálních digitálních zrcadlovek).

Diviš Petr
 PiXEL 107 (11/2005)fujifilm-finepix-s3-pro

 FUJIFILM FinePix S3 Pro

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Profesionální digitální přístroj se simulací vlastností filmového materiálu.

FUJIFILM FinePix S3 Pro

FujiFilm patří standardně k předním výrobcům fotografických materiálů a přístrojů. Začátkem minulého roku firma oznámila parametry své první chystané průhledové digitální zrcadlovky s označením S3Pro. Mnoho uživatelů této značky zpozornělo a netrpělivě přístroj vyhlíželo, zvláště když výrobce sliboval digitální simulaci filmového materiálu. Dočkali se až v září 2004 ve formě prvních funkčních prototypů na výstavě Photokina. Do našich zeměpisných šířek se přístroj dostal teprve na Vánoce a prakticky okamžitě byl rozebrán. Recenzenti tedy čekali skutečně dlouho, než mohli tento přístroj prozkoumat podrobně, ale čekání se dle našeho názoru vyplatilo.

Buriánek Jan
 PiXEL 105 (9/2005)

olympus-camedia-c-7070-wz

 Olympus Camedia C-7070 WZ

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Sedmimegapixelový digitální kompakt s výklopným a otočným LCD displejem.

Diviš Petr
 PiXEL 103/104 (7-8/2005)

olympus-e-300

 Olympus E-300

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Osmi megapixelová digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy.

Olympus E-300

Olympus E-300 je podle výrobce určen pro poloprofesionální a amatérské použití. Nicméně vybavenost, technická vyspělost a praktičnost tohoto modelu jej posouvá spíše mezi pokročilé uživatele než mezi náročné amatéry. Jde o klasickou digitální zrcadlovku velmi příjemných kompaktních tvarů se standardním 3/4 bajonetovým systémem výměny objektivů. Design odpovídá elegantní černé barvě. Tělo je převážně z ušlechtilých hliníkových slitin, v menší míře kombinovaných s černým plastem a gumovými partiemi v místech uchopení, což zaručuje velmi pohodlné focení. Výrazným prvkem zůstává poctivý výměnný objektiv a zvýšená část "čela" nad objektivem.

Diviš Petr
 PiXEL 101 (5/2005)

konica-minolta-dynax-7d

 Konica Minolta DYNAX 7D

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

První digitální zrcadlovka od firmy Konica Minolta.

Konica Minolta DYNAX 7D

Po úspěšném fúzování firem Konica a Minolta se objevilo hned několik výrazných produktů na poli kompaktních přístrojů. Jmenujme například prvotřídní 8Mpix DiMAGE A200 nebo cenově dostupný DiMAGE Z3. I když parametry uvedených přístrojů jsou opravdu zajímavé, pro ty nejnáročnější uživatele stále chyběla kategorie digitálních zrcadlovek. Uživatelé ze stáje Minolty již netrpělivě vyčkávali, kdy budou moci využít své léty nastřádané objektivy též v digitálním světě. Ta slavnostní chvíle nastala koncem roku 2004, kdy přišel dlouho očekávaný přístroj DYNAX 7D, první digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy od Konica Minolta. Firma se tak zařadila po bok konkurenčním Canonu, Nikonu a Pentaxu, kteří své přístroje uvedli daleko dříve. Aby nebylo dobrých zpráv málo, získal přístroj další prvenství, je totiž první příkladem implementace stabilizátoru Anti-Shake přímo v těle zrcadlovky.

Buriánek Jan
 PiXEL 99 (3/2005)

nikon-coolpix-8800

 Nikon CoolPix 8800

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Osmi megapixelová digitální EVF zrcadlovka s desetinásobným optickým zoomem.

Nástupce předchozího modelu Nikon CoolPix 8700 drží nastavený velmi vysoký komfort vlajkové lodi kompaktních digitálních zrcadlovek své třídy. Na první pohled určitě opět zaujme černá elegance jeho designu a precizní materiálové a technické provedení. Tento model je však charakteristický i větším objemem objektivu, čímž se asi nejvíce odlišuje od svého předchůdce, neboť došlo ke zvětšení optického přiblížení z osminásobného na desetinásobné. Opět výborná optika dosahuje výtečných výsledků v oblasti chromatických aberací...

Diviš Petr
 PiXEL 99 (3/2005)

panasonic-lumix-dmc-fz20

 Panasonic LUMIX DMC-FZ20

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Bleskurychlá digitální pětimegová zrcadlovka s dvanáctinásobným optickým přiblížením.

Panasonic LUMIX DMC-FZ20

Poctivá mohutná značková optika LEICA, dominující jednoznačně celému přístroji, musí zaujmout na první pohled každého nadšence digitální fotografie. Prostorově výrazný objektiv je umocněn ještě v sadě dodávanou odnímatelnou sluneční clonou, se závitem pro 72 mm filtry. Dalším lákadlem tohoto modelu je optický stabilizátor obrazu proti chvění rukou při snímání a blesková rychlost, se kterou přístroj pracuje již od uvedení do provozu, snímání a ukládání až po samotné prohlížení pořízených snímků. Elegance celostříbrného designu je doplněna partiemi ve světle šedém provedení. To se týká především pryžového gripu pro uchopení fotoaparátu na přední pravé prstové straně a menšího na zadní palcové straně. Stejně je provedeno i lemování displeje a digitálního hledáčku.

Diviš Petr
 PiXEL 98 (2/2005)

canon-eos-1d-mark-ii

 Canon EOS-1D Mark II

Digitální foto    WindowsMacOSLinux

Druhým jménem této profesionální zrcadlovky je rychlost...

Canon EOS-1D Mark II

A to rychlost vskutku úctyhodná. Coby nástupce slavné EOS-1D přichází s CMOS senzorem o rozlišení 8,2 MP, vyrovnávací pamětí na 20 (komprimovaných RAW) až 40 (JPEG) fotografií a schopností fotografovat rychlostí cca 8,5 snímků za vteřinu (tedy jako původní EOS-1D). Užitečným zlepšením je též vyšší citlivost senzoru, větší rozlišení náhledového LCD či schopnost používat jak CF (s podporou FAT32), tak SD karty najednou, pro vytváření záložních kopií fotografií...

Hoyer Lukáš
 PiXEL 98 (2/2005)

| 1-15 | Další 16-16
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 153
PiXEL 153
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768