Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Audio << | 16-30 | >> Nalezeno: 604 článků

avid-pro-tools-12-3

 Avid Pro Tools 12.3

Audio    WindowsMacOSLinux

Modernizovaná DAW aplikace.

Avid Pro Tools 12.3

V tomto článku se podíváme na novou verzi známé DAW aplikace z dílen Avidu. Naposledy jsme recenzi Pro Tools uvedli v PiXELu 201 (9/2013), konkrétně se týkala verze 11. Na následujících řádcích si projdeme jednotlivé desetinami označené varianty "dvanáctek" až ke dni psaní tohoto článku.

Náhled článku Avid Pro Tools 12.3
1/3
228

Urban Ondřej
 PiXEL 228 (12/2015)

native-instruments-traktor-kontrol-s5

 Native Instruments TRAKTOR KONTROL S5

Audio    WindowsMacOSLinux

DJská konzole se samplerem, podporující nový zvukový formát STEM.

Native Instruments TRAKTOR KONTROL S5

Doba digitálního DJingu, která před několika lety velmi zásadně ovlivnila taneční scénu, přinesla nekonečné možnosti v oblastech reprodukce hudby, používání efektů a skládání nových tracků naživo. Celý tento koncept je tak omezen pouze lidským faktorem a kreativitou. Tato éra s sebou přinesla také nový pohled na vybavení DJe, techniku a práci s mixem skladeb.

Náhled článku Native Instruments TRAKTOR KONTROL S5
1/2
228

Klouda Václav
 PiXEL 228 (12/2015)

pioneer-ddj-sb2

 Pioneer DDJ-SB2

Audio    WindowsMacOSLinux

Inovovaná verze úspěšného a cenově dostupného modelu DJ kontroléru.

Pioneer DDJ-SB2

Japonského giganta Pioneer zabývajícího se výrobou a vývojem technologií v oblasti audiovizuální techniky snad není nutné sáhodlouze představovat. Naše domácnosti zdobí jeho zesilovače, audio systémy nebo receivery, naše automobily zase navigace a autorádia. Při pohledu na pódia tanečních akcí a festivalů velmi často zahlédneme jeho logo nebo nápisy na mixážních pultech, přehráváčích a kontrolérech. Posledně zmíněné komponenty jsou vlastně nejmladší skupinou produktů této firmy a objevily se s příchodem takzvaného digitálního DJingu, proto nesou označení DDJ.

Náhled článku Pioneer DDJ-SB2
1/2
228

Klouda Václav
 PiXEL 228 (12/2015)

m-audio-code-61

 M-Audio Code 61

Audio    WindowsMacOSLinux

USB/MIDI řídicí klaviatura.

M-Audio Code 61

M-Audio Code 61 je kompaktní MIDI/USB řídicí klaviaturou pro spolupráci s počítači a/nebo MIDI zařízeními. Oproti předchozím kontrolérům řady Axiom Pro příchází s mnohem "hranatějším" tvarovým pojetím. Nástroj je proveden v bílé barvě a ožije po napojení na USB port počítače nebo napájecí adaptér a to mj. díky barevnému podsvětlení ovládacích prvků.

Náhled článku M-Audio Code 61
1/2
227

Urban Ondřej
 PiXEL 227 (11/2015)

steinberg-nuendo-7

 Steinberg Nuendo 7

Audio    WindowsMacOSLinux

Nová verze postprodukční DAW.

Steinberg Nuendo 7

Poté, co na začátku zimy vyšla nová verze na hudbu zaměřené DAW Cubase, bylo jasné, že se za nějaký čas dočkáme odpovídajícího přírůstku i do druhé řady rodiny "Cubendo". Více na postprodukci zaměřené Nuendo má vzhledem k historii nižší pořadové číslo a verzi Cubase 8 Pro tak odpovídá Nuendo 7, které vyšlo přibližně o půl roku později, na konci června. Jako vždy jsou v něm obsaženy novinky stejné jako v Cubase a k tomu navíc specifické nástroje, které jsou tentokrát mimo jiné zaměřeny i na práci při zvukovém designu her. Nutno podoknout, že některé hudebně orientované funkce Cubase (jako např. editor notových zápisů) nejsou v základní verzi obsaženy a pro uživatele dražšího DAW firmy Steinberg jsou k dispozici až po zakoupení NEK - Nuendo Expansion Kitu.

Náhled článku Steinberg Nuendo 7
1/3
227

Kravařík Jindřich
 PiXEL 227 (11/2015)

se-electronics-se5

 sE Electronics sE5

Audio    WindowsMacOSLinux

Větší než malá membrána.

sE Electronics sE5

Naše procházka mezi mikrofony pokračuje i v tomto čísle. Dnes se v chůzi pomyslnou mikrofonovou zahradou dostáváme ke kondenzátorovému mikrofonu sE 5, který je v několika ohledech zajímavým obohacením mikrofonního arzenálu kteréhokoli zvukaře nebo studia. Již na začátku je třeba uvést posluchače do obrazu: jde o mikrofon čínské provenience a vůbec se za to nestydí. Čínské výrobky na sebe jak známo upoutávají pozornost hlavně pro absolutní inspirovanost velkými světovými vzory a také cenou. Firma sE Electronics však šla proti tomuto proudu zpětně zaplavujícímu evropský trh a vsadila na vlastní vývoj a vlastní výrobní závod.

Náhled článku sE Electronics sE5
1/3
227

Dvořák Aleš
 PiXEL 227 (11/2015)

audient-id14-id22

 Audient iD14/iD22

Audio    WindowsMacOSLinux

Profesionální kompaktní USB audio převodníky a ovladače.

Audient iD14/iD22

Anglická firma Audient není na našem trhu tak známá jako jiné značky, přestože se jedná o firmu, která byla založena již v roce 1997. Během krátké doby si získala dobré jméno po celém světě díky svým mixážním pultům, mikrofonním předzesilovačům a kontrolérům pro audio monitory. V neposlední řadě patří do výrobního programu firmy také USB audio převodníky. Větší z nich s označením iD22 je na trhu o něco déle, menší iD14 je novinkou roku 2015.

Náhled článku Audient iD14/iD22
1/3
227

Píša Miroslav
 PiXEL 227 (11/2015)

denon-dj-mc4000

 DENON DJ MC4000

Audio    WindowsMacOSLinux

Dvoukanálový kontrolér do klubu, na cesty i pod širé nebe.

DENON DJ MC4000

Japonská společnost DENON s více než stoletou tradicí patří k nejznámějším a nejkreativnějším firmám na trhu.V jejím portfoliu se objevily pordukty jako gramofony a kazetové přehrávače, předzesilovače či Hi-Fi komponenty, v neposlední řadě je také tvůrcem jednoho z typů gramofonové přenosky. V roce 2002 došlo k jejímu spojení s druhým high-end pojmem, společností Marantz, která přinesla další zkušenosti a technologie, jež dopomohly k tomu, že se dnešní produkty pyšní velmi kvalitním zvukem bez kompromisů, skělým designem a zpracováním. Dnes tuto značku nesou systémy domácího kina, Blu-ray přehrávače, tunery, sluchátka a samozřejmě DJská technika. V tomto směru vzniklo několik skupin produktů, mezi kterými najdeme i v posledních letech velmi populární kontroléry s integrovanou zvukovou kartou, jež nesou označení MC. Jako poslední byl nedávno představen model 4000, na který se dnes zaměříme.

Náhled článku DENON DJ MC4000
1/2
227

Klouda Václav
 PiXEL 227 (11/2015)motu-avb

 MOTU AVB

Audio    WindowsMacOSLinux

Nová řada MOTU rozhraní s využitím standardu AVB.

MOTU AVB

Následující řádky by měly čtenáře seznámit s ucelenou řadou audio rozhraní MOTU AVB. Skupina poduktů AVB se neustále rozrůstá a protože může nabídka vypadat trochu nepřehledně, podívejme se na celý systém trochu podrobněji.

Náhled článku MOTU AVB
1/3
226

Urban Ondřej
 PiXEL 226 (10/2015)

rode-ntr

 RODE NTR

Audio    WindowsMacOSLinux

Dotek historie a moderní techniky.

RODE NTR

V tomto čísle se zdánlivě vrátíme následujícím článkem trochu do historie. Po několika řádcích však s překvapením zjistíme, že se vlastně nejedná o historii, ale naopak o zcela moderní současnost. Cílem našeho zájmu totiž bude páskový (ribbon) mikrofon RODE NTR, který v sobě nese pečeť historie, avšak v docela soudobém střihu.

Náhled článku RODE NTR
1/3
226

Dvořák Aleš
 PiXEL 226 (10/2015)

presonus-studio-one-3

 PreSonus Studio One 3

Audio    WindowsMacOSLinux

Nová generace hudebního studia.

PreSonus Studio One 3

Pokud se rozhodneme spočítat profesionální DAW programy, stačí nám na to prsty rukou - moc jich není. Některé jsou zaměřeny na určitý styl práce nebo přímo na druh hudby, těch opravdu univerzálních napočítáme velmi málo. Některé mají dlouholetou tradici, jiné se do skupiny programů zapojily rychlým vývojem a přinášením inovací. Do té druhé skupiny patří program Studio One firmy PreSonus, který vznikl v roce 2009 a nyní přichází ve své třetí verzi.

Náhled článku PreSonus Studio One 3
1/3
226

Píša Miroslav
 PiXEL 226 (10/2015)

spectrasonics-omnisphere-2

 Spectrasonics Omnisphere 2

Audio    WindowsMacOSLinux

Nová verze známého virtuálního nástroje.

Spectrasonics Omnisphere 2

Název Omnisphere je rozhodně známý mnoha uživatelům v oboru, pravděpodobně dokonce většině. Výrobce tohoto nástroje je navíc na trhu už dost dlouho - konkrétně od roku 1994. Po počátečním zaměření se na banky samplů začala firma v roce 2002 vydávat virtuální nástroje. Předchůdce Omnisphere s názvem Atmosphere se objevil v roce 2003 a nabídl mnoho zajímavých možností a komplexních zvuků, zejména ploch všech možných druhů, postavených na samplech a jejich transformaci. Byl součástí základní silné trojice produktů firmy, kterou tvořil spolu s basovým nástrojem Trilogy a na produkci rytmů určeným Stylus RMX. Omnisphere následoval v roce 2008 a přinesl zásadní navýšení objemu zdrojových dat, posun k ještě větším sonickým experimentům a hybridní samplero-syntezátorový koncept. Zatímco Atmosphere používal dnes stále existující UVI engine pro přehrávání samplů, nový nástroj přešel na STEAM engine firmy Spectrasonics.

Náhled článku Spectrasonics Omnisphere 2
1/4
226

Kravařík Jindřich
 PiXEL 226 (10/2015)

sennheiser-avx

 Sennheiser AVX

Audio    WindowsMacOSLinux

Donuceni k evoluci.

Sennheiser AVX

Firmě Sennheiser - průkopníkovi v oblasti bezdrátových přenosových systémů - trvalo poměrně dlouho, než se rozhodla vstoupit na trh digitálních bezdrátových mikroportů. Z firmy zaznívalo, že pokud nebudou schopni nabídnout nějaký zásadní benefit oproti analogovým mikroportům, tak se "digitálů" od Sennheiserů nedočkáme. Situace se však změnila s příchodem pozemního televizního vysílání DVB-T. Postupné zaplňování UHF pásma způsobilo, že i v místech, kde dříve nebyly žádné problémy s přenosem signálu mikroportů, se situace zhoršila.

Náhled článku Sennheiser AVX
1/2
226

Chrastil Vladimír
 PiXEL 226 (10/2015)

allen-heath-xone-43-a-xone-43c

 Allen & Heath Xone:43 a Xone:43C

Audio    WindowsMacOSLinux

Nekompromisní analog a flexibilní digitál s jednotným vzhledem.

Allen & Heath Xone:43 a Xone:43C

Synonymem perfektního zvuku, velmi kvalitního zpracování a kreativního vývoje jsou již po mnoho let výrobky značky Allen & Heath. Špičkové mixážní pulty z produkce této firmy jsou základem technických požadavků DJských hvězd jako jsou Jeff Mills, Richie Hawtin nebo Carl Cox, který používá model Xone:92, výjimečný např. dvěma středovými pásmy v kanálovém ekvalizéru. V portfoliu firmy nalezneme i "velké" pulty pro kapely a audio vybavení jako vícestopé rekordéry a tak dále.

Náhled článku Allen & Heath Xone:43 a Xone:43C
1/2
225

Klouda Václav
 PiXEL 225 (9/2015)

dbx-676

 dbx 676

Audio    WindowsMacOSLinux

Mikrofonní lampový předzesilovač a kompresor.

dbx 676

Firmu dbx a její výrobky není třeba v oblasti profesionálního zpracování zvukového signálu dlouze představovat. Za dlouhou dobu vývoje si produkty dbx získaly své renomé zejména díky výborným kompresorům, expanderům a dalším variacím na téma dynamické zpracování zvuku. Dnes si představíme zbrusu nový produkt, který spadá do kategorie tzv. Channel Strip - tedy kompletní vstupní řetězec pro analogové zpracování zvuku při záznamu z mikrofonu nebo nástroje (kytary, baskytary).

Náhled článku dbx 676
1/2
225

Dvořák Aleš
 PiXEL 225 (9/2015)

Předchozí 1-15 | 16-30 | Další 31-45
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 228
PiXEL 228
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768