Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika Audio | 1-15 | >> Nalezeno: 604 článků

thomas-coastline

 Thomas Coastline

Audio    WindowsMacOSLinux

...aneb jak to chodí u producenta.

Thomas Coastline

Je na čase opět opustit svět techniky a podívat se na to, kdo a jak ji používá. Já jsem si dnes vybral mladého nadějného talentovaného producenta, který se věnuje nejenom DJingu a producentství, ale i přednáškám na DJských a producentských školách. Thomas Coastline, vlastním jménem Tomáš Malina, pochází z Kladna, narodil se v roce 1985 a již v útlém věku projevoval zájem o taneční hudbu. Během studia na střední škole zaměřené na komunikace a digitální technologie, která mu dala právě ten potřebný technický základ, začal ve svých 16 letech experimentovat s vlastní produkcí ovlivněnou tehdejší taneční scénou.

Náhled článku Thomas Coastline
1/4
230

Klouda Václav
 PiXEL 230 (3/2016)

ableton-push-2-a-live-9-5

 Ableton Push 2 a Live 9.5

Audio    WindowsMacOSLinux

Update populární produkční DAW a druhá generace firemního kontroléru.

Ableton Push 2 a Live 9.5

Německá firma Ableton jde s produkčním softwarem Live svou vlastní cestou a odlišuje se v mnoha aspektech od jinak docela sjednocené konkurence. Ačkoli lze s Live použít téměř jakékoli MIDI zařízení, těch dedikovaných je jen několik. Po styl ustavujících produktech jako Akai Professional APC40 (které se loni dočkalo své druhé verze) a Novation Launchpad přišla firma Ableton v roce 2013 spolu s verzí Live 9 i se svým vlastním pohledem na to, jak přenést koncept Live do fyzické podoby. Nyní tu máme verzi 9.5 (resp. v tuto chvíli už 9.6) a hlavní novinkou je druhá generace kontroléru Push.

Náhled článku Ableton Push 2 a Live 9.5
1/3
230

Kravařík Jindřich
 PiXEL 230 (3/2016)

punchlight

 PunchLight

Audio    WindowsMacOSLinux

Představení výrobního programu a recenze vybraných produktů.

PunchLight

Obchodní značka PunchLight vznikla jako výrobní oddělení pražské společnosti Mediaport Pro s. r. o. založené v roce 1992. Firma, která se zabývá prodejem, poradenstvím a servisem v oblasti profesionálního audia a videa, rozšířila své pole působnosti v roce 1998 právě o vlastní značku PunchLight. Její výrobní program je zaměřen na vývoj a prodej signalizačních pomůcek pro nahrávání, především automaticky řízených světel signalizace režimu záznam, úderů metronomu, zobrazovačů timecodu atd.

Náhled článku PunchLight
1/3
230

Urban Ondřej
 PiXEL 230 (3/2016)

fl-studio-12

 FL Studio 12

Audio    WindowsMacOSLinux

Nejnovější verze profesionálního DAW programu.

FL Studio 12

Když jsem v roce 1997 viděl poprvé patternový krokový MIDI sekvencer FruityLoops, přišel mi oproti tehdejším programům firem Steinberg, Cakewalk nebo Propellerheads jako chudý příbuzný. Neměl mnoho funkcí a bez externího MIDI hardwaru nezahrál ani notu. Přesto jsem s ním přece jen trochu pracoval. Měl totiž jednu velkou výhodu - jednoduchost a rychlost, s jakou bylo možné vytvořit MIDI sekvence pro bicí moduly. Nabízel též možnost uložit patterny jako MIDI soubory a ty importovat do jiných programů. Tyto vlastnosti programu zůstaly i v dalších verzích, ve kterých začal FruityLoops dospívat a získávat nové vlastnosti. Později přibyly také generátory a efekty i nové jméno. Mimochodem, první verzi FruityLoops si je možné stále stáhnout ze stránek firmy Image Line. Doporučuji její vyzkoušení už jen pro získání představy, jak velký pokrok v FL Studiu nastal.

Náhled článku FL Studio 12
1/2
230

Píša Miroslav
 PiXEL 230 (3/2016)

akai-timbre-wolf

 AKAI Timbre Wolf

Audio    WindowsMacOSLinux

Čtyřhlasý analogový syntetizér s krokovým sekvencerem.

AKAI Timbre Wolf

Firma Akai Professional se podobně jako jiní výrobci vrací ke kořenům elektronické hudby a nabízí další počin v oblasti analogové syntézy s názvem Timbre Wolf. Pojďme se podívat blíže, co tento nový produkt nabízí.

Náhled článku AKAI Timbre Wolf
1/2
230

Urban Ondřej
 PiXEL 230 (3/2016)

tascam-dr-701d

 TASCAM DR-701D

Audio    WindowsMacOSLinux

Nástroj pro osamělé střelce.

TASCAM DR-701D

Neuplynulo mnoho času a opět přichází na řadu téma zvukové složky audiovizuálních děl. Je třeba hned v úvodu poznamenat, že v centru našeho zájmu nebudou audiovizuální díla s vysokým rozpočtem, kde je volba potřebného vybavení motivována jinými kritérii, ale projekty jednodušší, nezávislé a nízkorozpočtové, kde je nutno brát ohled na rozpočet mnohem obezřetněji. Volba vybavení je pak určena především poměrem ceny a výkonu nakupovaného zařízení.

Náhled článku TASCAM DR-701D
1/2
230

Dvořák Aleš
 PiXEL 230 (3/2016)

denon-pro-dn-202-a-denon-dj-axis

 Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis

Audio    WindowsMacOSLinux

Aneb jak jednoduše ozvučit večírek bez kabelů večírek a integrovat i bezdrátový přenos audio signálu.

Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis

Tentokrát jsem sáhl ne po jednom zařízení, ale po ucelené skupině produktů, které mohou dohromady vytvořit velmi kompaktní systém pro mobilní DJe. Jsou také vhodné pro pevnou instalaci tam, kde nechceme provádět stavební úpravy z důvodů nutnosti přivést ke každému prvku ozvučovacího systému příslušnou kabeláž. První skupinu představují produkty zajišťující bezdrátový přenos mezi vysílačem a přijímačem, dále pak možnost zajistit audio stream z mobilních zařízení pomocí WiFi a Bluetooth rozhraní řady Pro DN-202. Druhou skupinu tvoří modulární výkonový aparát s označením DJ Axis.

Náhled článku Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis
1/1
229

Klouda Václav
 PiXEL 229 (1/2016)

audient-asp800

 Audient ASP800

Audio    WindowsMacOSLinux

Osmikanálový mikrofonní předzesilovač a A/D převodník.

Audient ASP800

Nabídka na trhu mikrofonních předzesilovačů a případně též A/D konvertorů v jednom balení je v současnosti široká, od těch nejjednodušších a nejlevnějších až po plně profesionální modely. Zdá se, že vlastní A/D převod umí už skoro všechny na srovnatelné úrovni. To, co modely jednotlivých tříd odlišuje, se týká stále především analogové strany. V dneším testu se zaměříme na nový produkt, který pochází z dílen britské firmy Audient a spadá do pomyslné střední třídy. Jedná se o osmikanálový mikrofonní předzesilovač a A/D převodník s ADAT výstupem pro vícekanálové nahrávání.

Náhled článku Audient ASP800
1/2
229

Urban Ondřej
 PiXEL 229 (1/2016)numark-tt250usb

 Numark TT250USB

Audio    WindowsMacOSLinux

Gramofon s přímým náhonem a integrovanou USB zvukovou kartou.

Numark TT250USB

Jelikož je dnešní doba ve znamení digitálních audio technologií a MP3 přehrávačů, zdálo by se, že nejstarší způsob záznamu zvuku mechanickou cestou již dávno zmizel v propadlišti dějin. Opak je ale pravdou. Nejen že stále oprašujeme gramofonové desky v archivech, ale nakupujeme i nové, neboť produkce vinylů stále pokračuje a toto médium má mnoho příznivců pro svůj specifický zvuk. Gramofony jsou tedy nedílnou součástí mnoha DJských sestav i domácích Hi-Fi systémů. Etalonem se v tomto směru stal nejznámější model firmy Technics SL-1210. Firma však již výrobu ukončila a tak vznikl na trhu prostor, kterého využilo hned několik společností. Některé se snaží "dvanáctsetdesítku" co nejvěrněji napodobit, jiné vycházejí z vlastních zkušeností a vyvíjejí specifické produkty. Z které strany na to šla firma Numark s TT250USB?

Náhled článku Numark TT250USB
1/1
229

Klouda Václav
 PiXEL 229 (1/2016)

se-electronics-promic-laser

 sE Electronics ProMic Laser

Audio    WindowsMacOSLinux

Profesionální mikrofon pro DSLR a kamery.

sE Electronics ProMic Laser

Firma sE Electronics vznikla na popud čínského hudebníka Siwei Zoua, který si během studií v Americe nechal posílat mikrofony z Číny pro své nahrávání. S některými byl spokojen zvukově, ale byly vyrobeny ve špatné kvalitě. I když mikrofony pocházely z firem vyrábějících pro desítky různých značek, ne vždy mu vyhovovaly. Proto se rozhodl založit vlastní značku, která by dbala jak na kvalitu zvuku, tak také na zpracování. Během několika let vybudoval vlastní továrnu v Šanghaji, kde se svou dcerou vytvořili rodinný podnik dodávající výrobky pod značkou sE Electronics po celém světě.

Náhled článku sE Electronics ProMic Laser
1/2
229

Píša Miroslav
 PiXEL 229 (1/2016)

steinberg-cubase-8-5

 Steinberg Cubase 8.5

Audio    WindowsMacOSLinux

Co přináší placená "půlverze" známé DAW?

Steinberg Cubase 8.5

Přiznám se, že mne vydání Cubase 8.5 překvapilo. Měl jsem pocit, že teprve nedávno vyšlo Nuendo 7, přinášející konečně pro uživatele vyšší DAW firmy Steinberg novinky již dříve vyšlé Cubase 8. Zjistil jsem ale, že jsem se jen nepodíval do kalendáře a že pouze čas běží přece jen poněkud rychleji. Cubase 8.5 vychází přesně po roce od vydání Cubase 8 a půl roku po vydání Nuenda 7. Jak je vidět, firma Steinberg svůj kalendář dodržuje. Pojďme se podívat, co nového přináší tento placený update, který přichází v době vyostřujícího se konkurenčního boje, kdy dokonce i "desetinný" update ProTools přináší více novinek než dříve celá jedna placená verze.

Náhled článku Steinberg Cubase 8.5
1/4
229

Kravařík Jindřich
 PiXEL 229 (1/2016)

tascam-us-20x20

 TASCAM US-20x20

Audio    WindowsMacOSLinux

Ve jménu univerzality.

TASCAM US-20x20

Skoro se již stydím začít článek větou, že zvukových rozhraní je na trhu nepřeberné množství. Je to však pravda a o to těžší je úloha recenzenta, který je postaven před dlouhodobý úkol orientovat v tomto nepřeberném množství čtenáře - uživatele a potenciálního kupce. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nejčastější otázkou z řad méně poučené veřejnosti, která na odborníky směřuje, je dotaz "co si mám koupit". Sám na tuto otázku odpovídám nerad, ale protože mi prošla rukama slušná řádka výrobků, pokusím se opět vnést trochu světla do houštiny výrobků. Pro tento článek vybírám z této houštiny nový čerstvý kmínek - zvukové rozhraní TASCAM US-20x20 a vybírám jej rád. Je to zařízení v mnohém ohledu velmi zajímavé, užitečné i z hlediska poměru cena - výkon a především ničím nezrazující pověstnou kvalitu tradiční značky. Podíváme se společně na to, v čem spočívá mnohostrannost tohoto výrobku zda je také k užitku. Někdy se totiž stává, že víceúčelové výrobky plně nefungují ani v jednom aspektu.

Náhled článku TASCAM US-20x20
1/3
229

Dvořák Aleš
 PiXEL 229 (1/2016)

akai-mpd-232

 Akai MPD 232

Audio    WindowsMacOSLinux

USB MIDI kontrolér s krokovým sekvencerem.

Akai MPD 232

Japonská firma Akai je desítky let synonymem pro samplování. Byla jako první u zrodu dostupných samplerů a díky myšlence spojení sampleru a sekvenceru dala vzniknout legendárním grooveboxům řady MPC (Music Production Center). Velkého rozšíření se řada MPC dočkala v době vzniku hip hopu a rapu. V těchto hudebních stylech se plně využilo šestnáct padů pro spouštění vzorků a vznikla tak samostatná podskupina hudebníků, kteří tvořili jen s využitím grooveboxů.

Náhled článku Akai MPD 232
1/3
228

Píša Miroslav
 PiXEL 228 (12/2015)

izotope-rx-5

 iZotope RX 5

Audio    WindowsMacOSLinux

Ještě komplexnější pojetí práce se zvukovými soubory.

iZotope RX 5

Společnost iZotope, která je ve světě práce se zvukem již dlouhou dobu známa pro inovativní řešení při zpracování zvuku, opět zrychluje. Velmi nedávno ohlásila nové verze dvou svých zásadních aplikací, a to docela krátce po uvedení verzí předchozích. Takováto aktivita je na jednu stranu chvályhodná, protože posouvá vývoj nástrojů pro práci se zvukem vpřed, na druhé straně ovšem přichází na mysl otázka, proč takové tempo.

Náhled článku iZotope RX 5
1/3
228

Dvořák Aleš
 PiXEL 228 (12/2015)

native-instruments-komplete-kontrol-1-5

 Native Instruments KOMPLETE KONTROL 1.5

Audio    WindowsMacOSLinux

Boj na poli více integrovaných klávesových kontrolérů se přiostřuje.

Native Instruments KOMPLETE KONTROL 1.5

Loni na podzim uvedl známý německý výrobce Native Instruments nejenom novou verzi softwarového balíku KOMPLETE s pořadovým číslem 10, ale i produktovou řadu KOMPLETE KONTROL S-Series. Nyní vychází podle firmy "největší update". Pojďme se podívat, co obsahuje a jak se mezitím změnila situace na trhu více integrovaných kontrolérů. Takovými kontroléry myslím ty, které nabízejí víc než práci přes MIDI. Uživatel tak nemusí myslet na to, že enkodér 1 má nastaven na CC37 a příslušný parametr v plug-inu nebo sekvenceru je nastaven na příjem tohoto parametru.

Náhled článku Native Instruments KOMPLETE KONTROL 1.5
1/3
228

Kravařík Jindřich
 PiXEL 228 (12/2015)

| 1-15 | Další 16-30
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 230
PiXEL 230
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768