Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Vyšlo v časopisu: PiXEL 220

smith-micro-anime-studio-10

 Smith Micro Anime Studio 10

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Animační software na tvorbu ručně kreslených vektorových 2D animací si poradí i s 3D objekty, umí pohybovat kamerou v prostoru scény a podporuje inverzní kinematiku se systémem kostí pro pohyby postav.

Smith Micro Anime Studio 10

Jak určitě víte, základem Anime Studia je původní vektorový animátor LostMarble Moho, jehož nové verze jsou k dispozici pro Windows a Mac OS X (verze pro Linux již není podporována) právě v podobě dále vyvíjených animačních editorů Anime Studio Debut a Anime Studio Pro. 64bitová verze editoru má vestavěnou platformu Media Foundation s podporou stejnojmenné knihovny kodeků a u Windows 7/8 není tedy již nutné instalovat QuickTime pro import některých běžných video a audio formátů. Společnost Smith Micro se chlubí nasazením Anime Studia Pro v několika televizních a grafických studiích, zabývajících se tvorbou kreslených seriálů, filmů a trikových scén zpravidla pro televizní a reklamní produkci - například Cartoon Network, Disney Animation Studios, Nickelodeon Animation Studios či South Park Studios.


Edice Debut a Pro
Anime Studio Debut s cenou 50 USD je určeno všem domácím uživatelům a hobby animátorům, kteří se chtějí s programem seznámit a hrát si s 2D vektorovými postavičkami. Editor přitom i ve verzi Debut nabízí práci s kostmi a tudíž i inverzní kinematikou a dále plnou podporu digitizérů a tlakově citlivých tabletů Wacom včetně modelů s multitouch panelem, bez kterého si vytváření "paperless" animací příliš neužijete. Většina pracovních nástrojů edice Debut zobrazuje v režimu Beginner několikařádkovou nápovědu, takže ihned víte, k jakým účelům ikonky a ovládací prvky slouží.
Podstatně dražší edice Anime Studio Pro je určena profesionálním animátorům a mimo jiné i vývojářům her v enginu Unity, se kterým si Anime Studio Pro nově umí vyměňovat data a sprity ve formátu FBX...

Náhled článku Smith Micro Anime Studio 10
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 220 (4/2015)VYHLEDÁVÁNÍ V DALŠÍCH ČLÁNCÍCH Z ČASOPISU
Hledaný text:  
 
V případě, že zadáte více slov, bude se hledat pouze toto přesné slovní spojení!
Zadejte celé hledané slovo či slovní spojení, nebo použijte na začátku či konci znak *

Podmínky pro vyhledávání
Text hledat v v textu celého článku v názvu a popisce jen v názvu
 


 
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 220
PiXEL 220
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768