Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL, rubrika 2D grafika | 1-15 | >> Nalezeno: 262 článků

smith-micro-anime-studio-11

 Smith Micro Anime Studio 11

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Nová verze animačního programu na tvorbu kreslených animací přidává například vrstvy pro animování snímek po snímku, má nový způsob duplikace referenčních vrstev, vylepšuje práci s kostmi, kreslicími nástroji, časovou osou a dávkovým exportem scén.

Smith Micro Anime Studio 11

Anime Studio je animační editor pro začínající i náročnější animátory, kterým program v edici Pro s cenou 300 USD nabízí řadu pokročilých funkcí pro sestavení animační scény, kreslení, kompozice, rozhýbání postav, animace celé scény a export do několika grafických formátů snímek po snímků, nebo přímo jako video v různých formátech.

Náhled článku Smith Micro Anime Studio 11
1/3
229

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

fxhome-photokey-7-pro

 FXHOME PhotoKey 7 Pro

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Profesionální nástroj na automatizované klíčování pozadí u portrétových fotografií nabízí dokonalejší sledování fotek ve složkách, přidává import RAW snímků a dále vylepšuje různé funkce klíčování zeleného pozadí včetně maskování jemných detailů objektů.

FXHOME PhotoKey 7 Pro

PhotoKey Pro je výkonný software v podobě editoru digitálních fotografií, jehož hlavním úkolem je rychlé a plně automatické klíčování zeleného pozadí na snímcích. Jedná se tedy o nástroj určený zpravidla pro fotografická studia a obecně pro všechny uživatele, kteří potřebují fotit větší množství portrétových snímků a umístit je na libovolné pozadí.

Náhled článku FXHOME PhotoKey 7 Pro
1/2
228

Němec Luboš
 PiXEL 228 (12/2015)

toon-boom-harmony-12

 Toon Boom Harmony 12

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Studiový animátor je určen takřka výhradně profesionálním uživatelům a nabízí bohatou škálu funkcí pro přípravu, skicování, zpracování a komplexní sestavování vektorových animací do podoby klipů či filmů.

Toon Boom Harmony 12

Harmony je aktuálně nejdokonalejší a tudíž i nejdražší animační systém společnosti Toon Boom Animation, v jejímž softwarovém portfoliu najdeme rovněž vektorový animátor Toon Boom Studio, pokročilý animační balík Animate či sofistikovaný editor kreslených scénářů Storyboard Pro. Harmony je současně přímý nástupce pokročilých studiových animačních systémů USAnimation, Toon Boom Opus a Symphony, ze kterých vychází prostředí editoru i jeho základní kreslicí, kompoziční a animační funkce.

Náhled článku Toon Boom Harmony 12
1/3
223

Němec Luboš
 PiXEL 223/224 (7-8/2015)

adobe-photoshop-lightroom-6

 Adobe Photoshop Lightroom 6

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Správce a pokročilý editor fotografií se zaměřením na RAW snímky přináší například rozpoznávání obličejů, skládání panoramat a HDR obrazů, dokonalejší tvorbu prezentací a také vyšší rychlost při práci s RAW snímky.

Adobe Photoshop Lightroom 6

Adobe Photoshop Lightroom už dávno opustil konvence běžných nástrojů na organizaci, zpracování a úpravy digitálních snímků. Editor i další pracovní části Lightroomu 6 se sice pomalu, avšak stále více přibližují schopnostem Adobe Photoshopu či spíše Photoshopu Elements. Těmi se nový Lightroom inspiruje například u funkcí pro identifikaci osob na snímcích, sestavování HDR snímků, plošných panoramat a také v případě bohatších exportních a publikačních funkcí.

Náhled článku Adobe Photoshop Lightroom 6
1/3
222

Němec Luboš
 PiXEL 222 (6/2015)

inkscape-0-91

 Inkscape 0.91

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Recenze nové verze programu.

Inkscape 0.91

Program Inkscape patří do kategorie 2D vektorových grafických programů. Nabízí tedy podobné grafické nástroje jako známé komerční programy CorelDRAW nebo Adobe Illustrator. Velkými výhodami Inkscape jsou multiplatformnost (existují verze pro Linux, Windows a Mac OS X) a licence GNU, která umožňuje tento program používat pro komerční i nekomerční účely a volně šířit. Tato licence je však zřejmě i největší příčinou toho, že vývoj Inkscape je velmi pomalý. Na tuto novou verzi si museli uživatelé počkat téměř pět let (vztaženo k verzi 0.48, kdy byly v programu provedeny větší změny - viz recenze v PiXELu č. 175/176). V tomto článku si uvedeme přehled nejvýznamnějších novinek a změn, které verze 0.91 přinesla.

Náhled článku Inkscape 0.91
1/3
221

Pokorný Pavel
 PiXEL 221 (5/2015)

smith-micro-anime-studio-10

 Smith Micro Anime Studio 10

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Animační software na tvorbu ručně kreslených vektorových 2D animací si poradí i s 3D objekty, umí pohybovat kamerou v prostoru scény a podporuje inverzní kinematiku se systémem kostí pro pohyby postav.

Smith Micro Anime Studio 10

Jak určitě víte, základem Anime Studia je původní vektorový animátor LostMarble Moho, jehož nové verze jsou k dispozici pro Windows a Mac OS X (verze pro Linux již není podporována) právě v podobě dále vyvíjených animačních editorů Anime Studio Debut a Anime Studio Pro. 64bitová verze editoru má vestavěnou platformu Media Foundation s podporou stejnojmenné knihovny kodeků a u Windows 7/8 není tedy již nutné instalovat QuickTime pro import některých běžných video a audio formátů. Společnost Smith Micro se chlubí nasazením Anime Studia Pro v několika televizních a grafických studiích, zabývajících se tvorbou kreslených seriálů, filmů a trikových scén zpravidla pro televizní a reklamní produkci - například Cartoon Network, Disney Animation Studios, Nickelodeon Animation Studios či South Park Studios.

Náhled článku Smith Micro Anime Studio 10
1/3
220

Němec Luboš
 PiXEL 220 (4/2015)

ux-design

 UX design

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Další úroveň webdesignu.

UX design

Pokud má web či jakákoli aplikace plnit určitý cíl a řešit nějaké potřeby, nesmí se jeho návrh omezit pouze na vzhled grafických prvků či na první dojem, ale měl by zahrnovat i další úroveň návrhu a to návrh používání webu či aplikace.

Náhled článku UX design
1/3
219

redakce
 PiXEL 219 (3/2015)

jak-realizovat-responzivni-web

 Jak realizovat responzivní web

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Po článku uveřejněném v minulém čísle, který se zabýval především tím, proč je důležité brát ohled na mobilní zařízení, se dnes zaměříme na samotný princip řešení responzivního webu včetně doporučení jednotlivých nástrojů, které lze při návrhu či vývoji webu použít.

Jak realizovat responzivní web

Vše začíná již před tvorbou grafického návrhu, kdy je pro dosažení kvality webu naprosto rozhodující mít jasnou představu o tom, zda bude web responzivní či nikoli. Responzivitě se musí přizpůsobit celý proces tvorby, tedy včetně fáze webdesignu. Pokud půjdeme ještě dál, musíme myslet i na rozpočet, kdy je potřeba vědět, zda web bude responzivní či nikoli. Kvalitní responzivita významně ovlivňuje cenu webu.

Náhled článku Jak realizovat responzivní web
1/2
218

redakce
 PiXEL 218 (2/2015)acdsee-ultimate-8

 ACDSee Ultimate 8

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Novinka společnosti ACD Systems vznikla spojením funkcí organizérů fotografií ACDSee Pro 8 a ACDSee 18, ke kterým byl přidán rozšířený editační modul pro zpracování, retuše a vylepšování RAW, JPEG a TIFF snímků.

ACDSee Ultimate 8

ACDSee Ultimate pro Windows sází na osvědčenou a roky vývoje prověřenou klasiku v oblasti správy, úprav a publikování digitálních fotografií v podobě aplikací ACDSee a ACDSee Pro, obohacených navíc o editační funkce s podporou vrstev. Většina funkcí ACDSee Ultimate pochází z ACDSee Pro (z něhož vychází i číslování verze 8), se kterým má edice Ultimate společné grafické rozhraní i jednotlivé pracovní sekce pro prohlížení a organizaci snímků, jejich editaci, vylepšování i efektové úpravy a také modul ACDSee 365 pro cloudové publikování a sdílení fotek.

Náhled článku ACDSee Ultimate 8
1/2
218

Němec Luboš
 PiXEL 218 (2/2015)

moderni-trendy-webdesignu

 Moderní trendy webdesignu

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Responzivní webové stránky.

Moderní trendy webdesignu

Ještě před několika málo lety bylo běžně používaným rozlišením na počítačích 1024 x 768 pixelů. Tón udávaly především nejrozšířenější a cenově dostupné značky počítačů a monitorů a cenově přijatelné notebooky. Většinou se jednalo o monitory čtvercového formátu s poměrem stran 4:3, přičemž dnes jsou daleko běžnější širokoúhlé monitory formátu 16:9 (16:10). Mobilní telefony pak měly prohlížeč, který fungoval přes protokol WAP. Následně přišly první telefony s prohlížeči, které fungovaly na bázi protokolu HTTP. Datové připojení bylo navíc účtováno podle objemu přenesených dat a bylo velmi drahé.

Náhled článku Moderní trendy webdesignu
1/2
217

redakce
 PiXEL 217 (1/2015)

adobe-photoshop-a-premiere-elements-13

 Adobe Photoshop a Premiere Elements 13

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Fotografie a videa můžete pohodlně katalogizovat, prohlížet, sofistikovaně upravovat a následně publikovat či sdílet prostřednictvím aktuálních verzí editorů z rodiny Adobe Elements.

Adobe Photoshop a Premiere Elements 13

Softwarové produkty řady Adobe Elements momentálně obsahují balíky Photoshop Elements pro práci s digitálními fotografiemi a Premiere Elements pro zpracování a produkci videa, obojí s poměrně velkým množstvím editačních, efektových a publikačních funkcí. Původně existoval ještě Acrobat Elements, ten však sloužil k dost odlišným účelům a byl ukončen s verzí 8. Žádnou z aktuálních aplikací Adobe Elements oficiálně nespustíte na jednojádrovém procesoru ani pod Windows XP/Vista či Mac OS X Lion.

Náhled článku Adobe Photoshop a Premiere Elements 13
1/3
216

Němec Luboš
 PiXEL 216 (12/2014)

alien-skin-exposure-6-snap-art-4

 Alien Skin Exposure 6 & Snap Art 4

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Simulaci fotografických a filmových materiálů, kreativní efekty v čele s hloubkou ostrosti a spoustu uměleckých filtrů nabízejí dva profesionální stylizační plug-iny pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture.

Alien Skin Exposure 6 & Snap Art 4

Nové verze několika svých vlajkových produktů v podobě zásuvných modulů pro Adobe Photoshop a další fotografické editory uvedla na trh známá společnost Alien Skin Software. Představíme si dva z plug-inů, kterými jsou velmi zajímavé efektové nástroje určené pro rychlé stylizace digitálních fotografií do nejrůznějších podob.

Náhled článku Alien Skin Exposure 6 & Snap Art 4
1/2
216

Němec Luboš
 PiXEL 216 (12/2014)

zoner-photo-studio-17

 Zoner Photo Studio 17

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Populární správce, organizér a editor digitálních fotografií ve své nové verzi vylepšuje práci s RAW snímky, nabízí opět o něco dokonalejší katalogizační funkce a rozšiřuje schopnosti editoru fotografií.

Zoner Photo Studio 17

Každoroční představení nové stěžejní verze Zoner Photo Studia se nám nevyhnulo ani tento podzim. Čerstvě zrozená "sedmnáctka" jako obvykle přináší několik zásadních novinek i drobnějších vylepšení, které se starají o větší uživatelský komfort při organizaci digitálních fotografií, zpracování RAW snímků, editaci metadat a samozřejmě též při téměř libovolných úpravách snímků v integrovaném foto editoru. Program je pochopitelně kompletně v češtině včetně elektronického manuálu, jehož tištěnou verzi s 8GB flash diskem si můžete objednat za 299 Kč.

Náhled článku Zoner Photo Studio 17
1/3
215

Němec Luboš
 PiXEL 215 (11/2014)

fxhome-photokey-6

 FXHOME PhotoKey 6

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Editor digitálních fotografií je určen všem studiovým fotografům, kteří potřebují často upravovat portrétové snímky pořízené na automaticky klíčovaném zeleném pozadí.

FXHOME PhotoKey 6

PhotoKey je specializovaný grafický program pro automatizované klíčování zeleného, modrého nebo i jiného barevného pozadí. Jedná se tedy o užitečnou pomůcku především pro studiové fotografování postav, předmětů či jiných objektů například před zeleným plátnem, které umí editor naklíčovat a odstranit, eventuálně zaměnit za libovolné jiné grafické pozadí. Klíčování zeleného pozadí je velmi rychlé a prakticky okamžitě po vyfocení snímku můžete zákazníkovi ukázat portrét zkombinovaný s odlišným pozadím.

Náhled článku FXHOME PhotoKey 6
1/2
214

Němec Luboš
 PiXEL 214 (10/2014)

corel-painter-2015

 Corel Painter 2015

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Profesionální digitální malba může být díky nové verzi Corel Painteru opět o něco dokonalejší. Mimo většího výkonu nabízí editor zbrusu nové částicové štětce, Real-Time Stylus a zjednodušenou mobilní verzi pro Android.

Corel Painter 2015

Corel Painter je synonymem kreativní digitální malby s pomocí velkého množství bitmapových štětců, o jejichž realistický vzhled při kreslení se stará několik unikátních softwarových technologií. Painter nese nově pouze číselné označení roku 2015. Interně se jedná o již čtrnáctou stěžejní verzi tohoto ve svém oboru jednoznačně nejdokonalejšího programu pro skicování, kresbu a malování na plátno, tvorbu bitmapových ilustrací a různé retuše či speciální úpravy fotografií.

Náhled článku Corel Painter 2015
1/2
214

Němec Luboš
 PiXEL 214 (10/2014)

| 1-15 | Další 16-30
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 229
PiXEL 229
REKLAMA
Reforma důchodů
Spatne ID plochy.
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768