Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 230 Nalezeno: 16 článků

v-ray-3-sp2-a-sp3-pro-3ds-max

 V-Ray 3 SP2 a SP3 pro 3ds Max

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Chaos Group je tu s novým servisním balíkem pro oblíbený renderer V-Ray pro 3ds max.

V-Ray 3 SP2 a SP3 pro 3ds Max

Chaos Group vydává koncem každého roku novou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max a nejinak tomu bylo i v roce 2015. A protože jste si na stránkách PiXELu o druhém servisním balíku přečíst nemohli, pojďme se zároveň ohlédnout a podívat se na obě nové verze dohromady.

Náhled článku V-Ray 3 SP2 a SP3 pro 3ds Max
1/4

Matys Jiří
 PiXEL 230 (3/2016)

blend4web

 Blend4Web

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Velmi zajímavý modul pro Blender.

Blend4Web

Blend4Web je velmi sofistikovaný nástroj pro tvorbu 3D vizualizací na internetu. Funguje jako přídavný modul do Blenderu, ze kterého dokáže jednoduše exportovat celé 3D scény jako samostatné www stránky. Přitom do rozhraní Blenderu přidává řadu ovládacích panelů s množstvím nastavitelných parametrů, jejichž úpravami můžeme výstup ovlivňovat. Stejně jako Blender je tento modul pod licencí open source a ke své plné funkčnosti nevyžaduje žádné další komerční komponenty ani služby cloudu.

Náhled článku Blend4Web
1/3

Pokorný Pavel
 PiXEL 230 (3/2016)

automodeller-pro

 AutoModeller Pro

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Kreslení 3D objekty po povrchu těles.

AutoModeller Pro

Množství funkcí, které obsahuje téměř každý 3D animační a vizualizační program, se může zdát jako ohromující. Existuje mnoho uživatelů, kteří využijí pouze zlomek toho, co jim daná aplikace skutečně nabízí. Dnešní doba je taková, že od uživatele programu je vyžadována specializace, čili právě ona znalost pouhé části počítačového programu. Málokdy ale produkce, studio nebo firma používá mnoho programů určených speciálně jen pro daného uživatele. Naopak je kladen důraz, zejména kvůli finančním prostředkům, ale také lidským zdrojům, na co nejužší spektrum použitého softwarového vybavení.

Náhled článku AutoModeller Pro
1/3

Janek Leoš
 PiXEL 230 (3/2016)

dji-osmo

 DJI Osmo

Video    WindowsMacOSLinux

Stabilizované video snadno a rychle.

DJI Osmo

Nádherné kamerové jízdy, kdy se společně s postavami příběhu proplétáme prostorem. Záběry, které nemohly vzniknout pomocí klasické "dolly" jízdy, ale naopak - kameraman musel za aktéry s přístrojem opravdu jít a následovat je po scéně. Přesně takový typ záběrů byl po dlouhá léta výsadou operátora steadicamu či některých dalších kamerových stabilizátorů typu glidecam, jež využívají závaží pro správné vyvážení kamery. Již několik let se však můžete vydat také elektrostabilizační cestou.

Náhled článku DJI Osmo
1/3

Hamšík Petr
 PiXEL 230 (3/2016)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

6. díl - After Effects CS6: Ztracené soubory, světelné efekty a další.

Efekty ve videopostprodukci

Vítejte u dalšího dílu série Efekty ve videopostprodukci. V dnešním dílu se nebudeme zaměřovat na jediný efekt, ale ukážeme si hned několik efektů a také se dozvíte několik užitečných rad pro práci s programem After Effects. Minule jsme tvořili intro, při jehož tvorbě jsme využili dovednosti získané v minulých dílech. Nejdříve jsme pomocí efektu Fractal Noise vytvořili vrstvu, která byla použita pro zobrazení textu. Následně jsme si podle popsaného postupu připravili dva texty a vše jsme v jedné sekvenci spojili. Poté došlo na animaci textu i s efekty. Celkově jsme si tak ukázali, jak můžeme využít dosud získané dovednosti a nyní začneme probírat další efekty a možnosti, které program After Effects nabízí.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/4

Procházka Martin
 PiXEL 230 (3/2016)

hitfilm-4-pro

 HitFilm 4 Pro

Video    WindowsMacOSLinux

Kompoziční a efektový systém může být alternativou k Adobe After Effects a nabízí soubor funkcí pro střih videa, tvorbu vizuálních efektů a poměrně široké možnosti v oblasti 2D a 3D kompozic.

HitFilm 4 Pro

HitFilm společnosti FXHOME je v podstatě běžný NLE systém střední třídy, jeho možnosti ovšem zasahují i do oblasti profesionálních kompozičních aplikací pro televizní a filmovou produkci. Mezi výhody editoru patří relativně bohatá nabídka obrazových korekcí, stylizace barev v podobě stále častěji zmiňovaného color gradingu a také některá velmi zajímavá technická řešení kombinace 2D scény či stereoskopického obrazu s animovanými 3D modely objektů.

Náhled článku HitFilm 4 Pro
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 230 (3/2016)

magix-movie-edit-pro-2016

 MAGIX Movie Edit Pro 2016

Video    WindowsMacOSLinux

Velmi dobře vybavený video editor pro zpracování domácího videa podporuje moderní kodeky, rozšiřuje možnosti HW akcelerace, umí sestavovat panoramata, vylepšuje trimování videa a přidává několik dalších užitečných funkcí včetně nových efektů.

MAGIX Movie Edit Pro 2016

Video editor MAGIX Movie Edit Pro 2016 si můžete shodně s verzí 2015 koupit ve třech edicích s různou paletou funkcí, ve všech případech s podporou až 4K/Ultra HD videa a HW/GPU akcelerace. Nejlevnější edice Movie Edit Pro 2016 za 70 USD se dodává s více než tisícovkou šablon pro obrazové i zvukové efekty. Obsahuje předlohy navigačních menu, různé druhy titulků, grafických objektů a několik průvodců, jejichž úkolem je zpřístupnit a celkově zjednodušit uživateli proces zpracování videa od importu zdrojových souborů až po vytvoření DVD videa.

Náhled článku MAGIX Movie Edit Pro 2016
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 230 (3/2016)

tascam-dr-701d

 TASCAM DR-701D

Audio    WindowsMacOSLinux

Nástroj pro osamělé střelce.

TASCAM DR-701D

Neuplynulo mnoho času a opět přichází na řadu téma zvukové složky audiovizuálních děl. Je třeba hned v úvodu poznamenat, že v centru našeho zájmu nebudou audiovizuální díla s vysokým rozpočtem, kde je volba potřebného vybavení motivována jinými kritérii, ale projekty jednodušší, nezávislé a nízkorozpočtové, kde je nutno brát ohled na rozpočet mnohem obezřetněji. Volba vybavení je pak určena především poměrem ceny a výkonu nakupovaného zařízení.

Náhled článku TASCAM DR-701D
1/2

Dvořák Aleš
 PiXEL 230 (3/2016)

akai-timbre-wolf

 AKAI Timbre Wolf

Audio    WindowsMacOSLinux

Čtyřhlasý analogový syntetizér s krokovým sekvencerem.

AKAI Timbre Wolf

Firma Akai Professional se podobně jako jiní výrobci vrací ke kořenům elektronické hudby a nabízí další počin v oblasti analogové syntézy s názvem Timbre Wolf. Pojďme se podívat blíže, co tento nový produkt nabízí.

Náhled článku AKAI Timbre Wolf
1/2

Urban Ondřej
 PiXEL 230 (3/2016)

fl-studio-12

 FL Studio 12

Audio    WindowsMacOSLinux

Nejnovější verze profesionálního DAW programu.

FL Studio 12

Když jsem v roce 1997 viděl poprvé patternový krokový MIDI sekvencer FruityLoops, přišel mi oproti tehdejším programům firem Steinberg, Cakewalk nebo Propellerheads jako chudý příbuzný. Neměl mnoho funkcí a bez externího MIDI hardwaru nezahrál ani notu. Přesto jsem s ním přece jen trochu pracoval. Měl totiž jednu velkou výhodu - jednoduchost a rychlost, s jakou bylo možné vytvořit MIDI sekvence pro bicí moduly. Nabízel též možnost uložit patterny jako MIDI soubory a ty importovat do jiných programů. Tyto vlastnosti programu zůstaly i v dalších verzích, ve kterých začal FruityLoops dospívat a získávat nové vlastnosti. Později přibyly také generátory a efekty i nové jméno. Mimochodem, první verzi FruityLoops si je možné stále stáhnout ze stránek firmy Image Line. Doporučuji její vyzkoušení už jen pro získání představy, jak velký pokrok v FL Studiu nastal.

Náhled článku FL Studio 12
1/2

Píša Miroslav
 PiXEL 230 (3/2016)

punchlight

 PunchLight

Audio    WindowsMacOSLinux

Představení výrobního programu a recenze vybraných produktů.

PunchLight

Obchodní značka PunchLight vznikla jako výrobní oddělení pražské společnosti Mediaport Pro s. r. o. založené v roce 1992. Firma, která se zabývá prodejem, poradenstvím a servisem v oblasti profesionálního audia a videa, rozšířila své pole působnosti v roce 1998 právě o vlastní značku PunchLight. Její výrobní program je zaměřen na vývoj a prodej signalizačních pomůcek pro nahrávání, především automaticky řízených světel signalizace režimu záznam, úderů metronomu, zobrazovačů timecodu atd.

Náhled článku PunchLight
1/3

Urban Ondřej
 PiXEL 230 (3/2016)

ableton-push-2-a-live-9-5

 Ableton Push 2 a Live 9.5

Audio    WindowsMacOSLinux

Update populární produkční DAW a druhá generace firemního kontroléru.

Ableton Push 2 a Live 9.5

Německá firma Ableton jde s produkčním softwarem Live svou vlastní cestou a odlišuje se v mnoha aspektech od jinak docela sjednocené konkurence. Ačkoli lze s Live použít téměř jakékoli MIDI zařízení, těch dedikovaných je jen několik. Po styl ustavujících produktech jako Akai Professional APC40 (které se loni dočkalo své druhé verze) a Novation Launchpad přišla firma Ableton v roce 2013 spolu s verzí Live 9 i se svým vlastním pohledem na to, jak přenést koncept Live do fyzické podoby. Nyní tu máme verzi 9.5 (resp. v tuto chvíli už 9.6) a hlavní novinkou je druhá generace kontroléru Push.

Náhled článku Ableton Push 2 a Live 9.5
1/3

Kravařík Jindřich
 PiXEL 230 (3/2016)

eizo-foris-fs2735

 EIZO FORIS FS2735

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Monitor (nejen) pro profesionální hráče.

EIZO FORIS FS2735

V časopise PiXEL jsme už testovali mnohé profesionální zobrazovače od společnosti EIZO a to i velmi nadstandardních parametrů. Příkladem budiž profesionální čtvercový monitor, monitor pro DCI, monitor s vysokou densitou pixelů apod. Zobrazovač EIZO FS2735 patří do určité exotické třídy: jedná se totiž o herní monitor, ale zacílený na herní šampióny, perfekcionisty a profesionály.

Náhled článku EIZO FORIS FS2735
1/2

Buriánek Jan
 PiXEL 230 (3/2016)

alternator-trebic

 Alternátor Třebíč

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Sférická geometrie ve službách vědy.

Alternátor Třebíč

Oceánografická a atmosférická agentura NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) je vědeckou organizací, které má za úkol globálně monitorovat Zemi a to zejména z pohledu změny oceánů a atmosféry. NOAA je vlastně jakousi dceřinou organizací známější agentury NASA (National Aeronautics and Space Administration), obě zřizuje USA v rámci svých státních programů.

Náhled článku Alternátor Třebíč
1/4

Buriánek Jan
 PiXEL 230 (3/2016)

thomas-coastline

 Thomas Coastline

Audio    WindowsMacOSLinux

...aneb jak to chodí u producenta.

Thomas Coastline

Je na čase opět opustit svět techniky a podívat se na to, kdo a jak ji používá. Já jsem si dnes vybral mladého nadějného talentovaného producenta, který se věnuje nejenom DJingu a producentství, ale i přednáškám na DJských a producentských školách. Thomas Coastline, vlastním jménem Tomáš Malina, pochází z Kladna, narodil se v roce 1985 a již v útlém věku projevoval zájem o taneční hudbu. Během studia na střední škole zaměřené na komunikace a digitální technologie, která mu dala právě ten potřebný technický základ, začal ve svých 16 letech experimentovat s vlastní produkcí ovlivněnou tehdejší taneční scénou.

Náhled článku Thomas Coastline
1/4

Klouda Václav
 PiXEL 230 (3/2016)

in-the-heart-of-the-sea

 In the Heart of the Sea

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Efekty plné velryb, lodí a vodních simulací v díle Rona Howarda.

In the Heart of the Sea

Příběh o obří bílé velrybě nás fascinuje už od chvíle, kdy se tahle pověst poprvé začala šířit mezi velrybáři konce 19. století. Od doby, kdy Herman Melville poprvé uveřejnil ty nesmrtelné řádky začínající slovy "Říkejte mi Izmael", uplynulo už přes 150 let a přesto tajuplný postrach oceánů zvaný Moby Dick neztrácí na popularitě. Symbolizuje nezkrotnost a nepoddajnost přírody, její krutost a krásu spojené dohromady v jediném úžasném stvoření. Vizuální zachycení románu vzniklo v nespočtu podob. Od původních ilustrací Rockwella Kenta přes mnohé dětské knihy plné obrázků, legendární film z roku 1956 až konečně po hollywoodské zpracování, které se nedávno objevilo v kinech. Režie téhle nové verze příběhu se neujal nikdo jiný než mistr strhujících příběhů - Ron Howard (Apollo 13, Beautiful Mind, Rush).

Náhled článku In the Heart of the Sea
1/5

Klekner Martin
 PiXEL 230 (3/2016)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 230
PiXEL 230
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768