Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 229 Nalezeno: 16 článků

3ds-max-bulletfx

 3ds Max: BulletFX

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Nástroj pro GPU akcelerované fyzikální simulace v 3ds Max.

3ds Max: BulletFX

Systémy pro výpočet dynamiky jsou uživatelům 3ds Max k dispozici již od prvních verzí. I když jejich použitelnost nebyla od začátku zrovna stoprocentní a navíc se v aplikaci střídaly stále nové systémy, zatímco ty staré upadaly v zapomnění, vždy se jednalo o nástroj, který našel své využití. Uživatelé, kteří potřebovali řešit dynamiku mnohem podrobněji, však museli podobně jako v jiných oblastech tvorby sahat po plug-inech třetích výrobců. Firma Autodesk se v tomto ohledu vždy snažila přinášet uživatelům nové moderní nástroje, ať už to byl Reactor, Havoc, PhysX či další specializované nástroje pro řešení interakce mezi objekty.

Náhled článku 3ds Max: BulletFX
1/3

Janek Leoš
 PiXEL 229 (1/2016)

efekty-ve-videopostprodukci

 Efekty ve videopostprodukci

Video    WindowsMacOSLinux

5. díl - Tvorba intra v Adobe After Effects CS6.

Efekty ve videopostprodukci

Máme tady další díl seriálu o tvorbě efektů v programu Adobe After Effects. Jak jsem již zmiňoval v minulém dílu, dnes se budeme zabývat tvorbou intra. V minulém dílu jsme se zaměřili na práci s textem. Vytvořili jsme si několik typů textu s efekty, nejdříve ve 2D a následně jsme přešli i na tvorbu 3D textu, i když program After Effects není primárně určen pro 3D tvorbu. Všechny tyto texty jsme tvořili pro získání dovedností, které jsou zapotřebí při provádění náročnějších úkonů. Dnes navážeme tam, kde jsme posledně skončili a začneme tvořit trochu složitější intro, u kterého zúročíme všechny dosavadní poznatky. V první části budeme tvořit statičtější intro, kde využijeme dobře známého efektu Fractal Noise. Po dokončení tohoto prvního intra se vrhneme i na další, které již bude více pohybové a procvičíme si tak i práci s kamerou.

Náhled článku Efekty ve videopostprodukci
1/5

Procházka Martin
 PiXEL 229 (1/2016)

davinci-resolve-12

 DaVinci Resolve 12

Video    WindowsMacOSLinux

Profesionální řešení pro korekce barev u videa přímo při střihu nabízí škálovatelnou GPU akceleraci a dodává se jako softwarová aplikace, nebo jako komplexní studiové řešení včetně volitelného hardwaru společnosti Blackmagic Design.

DaVinci Resolve 12

Blackmagic Design známe především jako výrobce hardwaru pro nahrávání, prvotní zpracování a kódování videa i jeho distribuci ke klientům, to vše v různých cenových kategoriích pro menší i větší video studia zabývající se televizním vysíláním i filmovou produkcí. Když v roce 2009 koupila firma Blackmagic společnost DaVinci Systems, šlo jí hlavně o tehdy aktuální vlajkové softwarové korektory videa, jehož je Resolve zatím posledním zástupcem.

Náhled článku DaVinci Resolve 12
1/4

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

trapcode-suite-13

 Trapcode Suite 13

Video    WindowsMacOSLinux

Evoluce v žádaném efektovém balíku.

Trapcode Suite 13

Čas plyne jako voda a jen se člověk otočí, je tu opět firma Red Giant s novou verzí efektového balíku Trapcode Suite - tentokrát s označením 13. Lze bez nadsázky říci, že balík v sobě obsahuje plug-iny, které nejenže nebudou ve vašem workflow zahálet, ale ihned se vyšvihnou mezi nejpoužívanější. Některé z plug-inů již známe z minulých let a v nové verzi přicházejí s novými možnostmi, jsou zde však i plug-iny zbrusu nové. Pojďme nejprve stručně rekapitulovat, co tento balík nabízí.

Náhled článku Trapcode Suite 13
1/4

Hamšík Petr
 PiXEL 229 (1/2016)

cyberlink-powerdirector-14

 CyberLink PowerDirector 14

Video    WindowsMacOSLinux

Výkonný editor domácího videa opět přidává řadu zajímavých novinek například v podobě modulu Action Camera Center, motion trackingu, zpracování 120/240 fps videa z iPhonu a kamer GoPro, podpory FLAC zvuku, vylepšené podpory SVRT a akceleračního enginu TrueVelocity 5.

CyberLink PowerDirector 14

CyberLink PowerDirector je univerzální nástroj pro zpracování videa a zvuku v mnoha formátech, který umožňuje vytvářet výstupy do souborů či diskových obrazů včetně jejich vypalování, sdílení videa na sociálních sítích a export pro mobilní zařízení. Program nabízí nahrávání, respektive nabírání videa z různých typů video zařízení, střih, trimování, úpravy barev, přidávání přechodových efektů či titulků a tvorbu celé řady speciálních efektů včetně využití externích plug-inů.

Náhled článku CyberLink PowerDirector 14
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

blackmagic-video-assist

 Blackmagic Video Assist

Video    WindowsMacOSLinux

Cenově dostupný monitor a rekordér v jednom.

Blackmagic Video Assist

Když počátkem ledna tohoto roku představila firma Blackmagic Design na veletrhu NAB 2015 monitor a rekordér Video Assist, byl tento přístroj spíše v pozici doplňkového nástroje pro novinku v podobě Micro Cinema Camery. Tato drobná kamerka určená spíše pro instalaci na drony logicky postrádá vlastní monitor a tak ji firma prezentovala právě ve spojení s Video Assistem. Tento monitor a rekordér však rozhodně není pouhým doplňkem nového modelu kamery.

Náhled článku Blackmagic Video Assist
1/2

Hamšík Petr
 PiXEL 229 (1/2016)

magix-fastcut-1-0

 MAGIX Fastcut 1.0

Video    WindowsMacOSLinux

Jednoduchý střihový editor na zpracování videoklipů a filmů si poradí také se základními úpravami barev, stabilizací videa, korekcí zkreslení objektivu, animovanými titulky i s různými přechodovými efekty.

MAGIX Fastcut 1.0

Na rozdíl od profesionálního video editoru Video Pro X7 nebo programů pro pokročilejší střihové i efektové úpravy videa v čele s Movie Edit Pro je MAGIX Fastcut určen především méně náročným domácím uživatelům, kterým nabízí sadu funkcí pro základní zpracování videa, respektive poskládání video sekvencí, obrázků a hudby do podoby souvislých filmů s různými efekty.

Náhled článku MAGIX Fastcut 1.0
1/2

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

sony-pxw-fs5

 Sony PXW-FS5

Video    WindowsMacOSLinux

Šikovná kamera pro natáčení dokumentů, ale bez objektivu.

Sony PXW-FS5

Menší, lehčí, levnější, s univerzálním bajonetem, šikovnou rukojetí a záznamem na dostupné SDXC karty, ale stále ještě s velkým Super 35 mm čipem a videem v UHD, to je mladší sestra kamery FS7. Oproti ní je trochu ochuzená o záznamové formáty a možnosti rozšíření, ale to může být dočasné. V každém případě se jedná o velmi zajímavý model za slušnou cenu.

Náhled článku Sony PXW-FS5
1/3

Tichý Marek
 PiXEL 229 (1/2016)

tascam-us-20x20

 TASCAM US-20x20

Audio    WindowsMacOSLinux

Ve jménu univerzality.

TASCAM US-20x20

Skoro se již stydím začít článek větou, že zvukových rozhraní je na trhu nepřeberné množství. Je to však pravda a o to těžší je úloha recenzenta, který je postaven před dlouhodobý úkol orientovat v tomto nepřeberném množství čtenáře - uživatele a potenciálního kupce. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nejčastější otázkou z řad méně poučené veřejnosti, která na odborníky směřuje, je dotaz "co si mám koupit". Sám na tuto otázku odpovídám nerad, ale protože mi prošla rukama slušná řádka výrobků, pokusím se opět vnést trochu světla do houštiny výrobků. Pro tento článek vybírám z této houštiny nový čerstvý kmínek - zvukové rozhraní TASCAM US-20x20 a vybírám jej rád. Je to zařízení v mnohém ohledu velmi zajímavé, užitečné i z hlediska poměru cena - výkon a především ničím nezrazující pověstnou kvalitu tradiční značky. Podíváme se společně na to, v čem spočívá mnohostrannost tohoto výrobku zda je také k užitku. Někdy se totiž stává, že víceúčelové výrobky plně nefungují ani v jednom aspektu.

Náhled článku TASCAM US-20x20
1/3

Dvořák Aleš
 PiXEL 229 (1/2016)

steinberg-cubase-8-5

 Steinberg Cubase 8.5

Audio    WindowsMacOSLinux

Co přináší placená "půlverze" známé DAW?

Steinberg Cubase 8.5

Přiznám se, že mne vydání Cubase 8.5 překvapilo. Měl jsem pocit, že teprve nedávno vyšlo Nuendo 7, přinášející konečně pro uživatele vyšší DAW firmy Steinberg novinky již dříve vyšlé Cubase 8. Zjistil jsem ale, že jsem se jen nepodíval do kalendáře a že pouze čas běží přece jen poněkud rychleji. Cubase 8.5 vychází přesně po roce od vydání Cubase 8 a půl roku po vydání Nuenda 7. Jak je vidět, firma Steinberg svůj kalendář dodržuje. Pojďme se podívat, co nového přináší tento placený update, který přichází v době vyostřujícího se konkurenčního boje, kdy dokonce i "desetinný" update ProTools přináší více novinek než dříve celá jedna placená verze.

Náhled článku Steinberg Cubase 8.5
1/4

Kravařík Jindřich
 PiXEL 229 (1/2016)

se-electronics-promic-laser

 sE Electronics ProMic Laser

Audio    WindowsMacOSLinux

Profesionální mikrofon pro DSLR a kamery.

sE Electronics ProMic Laser

Firma sE Electronics vznikla na popud čínského hudebníka Siwei Zoua, který si během studií v Americe nechal posílat mikrofony z Číny pro své nahrávání. S některými byl spokojen zvukově, ale byly vyrobeny ve špatné kvalitě. I když mikrofony pocházely z firem vyrábějících pro desítky různých značek, ne vždy mu vyhovovaly. Proto se rozhodl založit vlastní značku, která by dbala jak na kvalitu zvuku, tak také na zpracování. Během několika let vybudoval vlastní továrnu v Šanghaji, kde se svou dcerou vytvořili rodinný podnik dodávající výrobky pod značkou sE Electronics po celém světě.

Náhled článku sE Electronics ProMic Laser
1/2

Píša Miroslav
 PiXEL 229 (1/2016)

numark-tt250usb

 Numark TT250USB

Audio    WindowsMacOSLinux

Gramofon s přímým náhonem a integrovanou USB zvukovou kartou.

Numark TT250USB

Jelikož je dnešní doba ve znamení digitálních audio technologií a MP3 přehrávačů, zdálo by se, že nejstarší způsob záznamu zvuku mechanickou cestou již dávno zmizel v propadlišti dějin. Opak je ale pravdou. Nejen že stále oprašujeme gramofonové desky v archivech, ale nakupujeme i nové, neboť produkce vinylů stále pokračuje a toto médium má mnoho příznivců pro svůj specifický zvuk. Gramofony jsou tedy nedílnou součástí mnoha DJských sestav i domácích Hi-Fi systémů. Etalonem se v tomto směru stal nejznámější model firmy Technics SL-1210. Firma však již výrobu ukončila a tak vznikl na trhu prostor, kterého využilo hned několik společností. Některé se snaží "dvanáctsetdesítku" co nejvěrněji napodobit, jiné vycházejí z vlastních zkušeností a vyvíjejí specifické produkty. Z které strany na to šla firma Numark s TT250USB?

Náhled článku Numark TT250USB
1/1

Klouda Václav
 PiXEL 229 (1/2016)

audient-asp800

 Audient ASP800

Audio    WindowsMacOSLinux

Osmikanálový mikrofonní předzesilovač a A/D převodník.

Audient ASP800

Nabídka na trhu mikrofonních předzesilovačů a případně též A/D konvertorů v jednom balení je v současnosti široká, od těch nejjednodušších a nejlevnějších až po plně profesionální modely. Zdá se, že vlastní A/D převod umí už skoro všechny na srovnatelné úrovni. To, co modely jednotlivých tříd odlišuje, se týká stále především analogové strany. V dneším testu se zaměříme na nový produkt, který pochází z dílen britské firmy Audient a spadá do pomyslné střední třídy. Jedná se o osmikanálový mikrofonní předzesilovač a A/D převodník s ADAT výstupem pro vícekanálové nahrávání.

Náhled článku Audient ASP800
1/2

Urban Ondřej
 PiXEL 229 (1/2016)

denon-pro-dn-202-a-denon-dj-axis

 Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis

Audio    WindowsMacOSLinux

Aneb jak jednoduše ozvučit večírek bez kabelů večírek a integrovat i bezdrátový přenos audio signálu.

Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis

Tentokrát jsem sáhl ne po jednom zařízení, ale po ucelené skupině produktů, které mohou dohromady vytvořit velmi kompaktní systém pro mobilní DJe. Jsou také vhodné pro pevnou instalaci tam, kde nechceme provádět stavební úpravy z důvodů nutnosti přivést ke každému prvku ozvučovacího systému příslušnou kabeláž. První skupinu představují produkty zajišťující bezdrátový přenos mezi vysílačem a přijímačem, dále pak možnost zajistit audio stream z mobilních zařízení pomocí WiFi a Bluetooth rozhraní řady Pro DN-202. Druhou skupinu tvoří modulární výkonový aparát s označením DJ Axis.

Náhled článku Denon Pro DN-202 a Denon DJ Axis
1/1

Klouda Václav
 PiXEL 229 (1/2016)

smith-micro-anime-studio-11

 Smith Micro Anime Studio 11

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Nová verze animačního programu na tvorbu kreslených animací přidává například vrstvy pro animování snímek po snímku, má nový způsob duplikace referenčních vrstev, vylepšuje práci s kostmi, kreslicími nástroji, časovou osou a dávkovým exportem scén.

Smith Micro Anime Studio 11

Anime Studio je animační editor pro začínající i náročnější animátory, kterým program v edici Pro s cenou 300 USD nabízí řadu pokročilých funkcí pro sestavení animační scény, kreslení, kompozice, rozhýbání postav, animace celé scény a export do několika grafických formátů snímek po snímků, nebo přímo jako video v různých formátech.

Náhled článku Smith Micro Anime Studio 11
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 229 (1/2016)

spectre

 Spectre

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Neviditelné střihy v úžasné intro sekvenci.

Spectre

K novému filmu o agentu Jamesi Bondovi mám mnoho výtek, některé objektivní (zpackané finále, nevyužitý Christopher Waltz), jiné ryze subjektivní (kvality "Bond girl" Léy Seydoux). Rozhodně se nejedná o špatný film, na pomyslnou laťku nastavenou Casinem Royal však ani zdaleka nedosahuje. Jedno se však snímku od režiséra Sama Mendese upřít nedá - jeho strhující úvod, včetně samotné intro sekvence. Ta je ve filmu předvedena jako jediný nepřerušovaný, čtyři minuty dlouhý záběr, který začíná na ulicích Mexico City zaplněných lidmi slavícími mexický Den mrtvých, pokračuje skrz interiér hotelu, výtahem do druhého patra a poté na střechu budovy, odkud se hlavní hrdina pokusí zneškodnit záporáka Marca Sciarru. A vy, pravidelní čtenáři této rubriky o vizuálních efektech, už asi tušíte, že ten záběr ve skutečnosti nepřerušovaný vůbec nebyl...

Náhled článku Spectre
1/5

Klekner Martin
 PiXEL 229 (1/2016)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 229
PiXEL 229
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768