Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 208 Nalezeno: 19 článků

laubwerk-plants-kits-pro-3ds-max

 Laubwerk Plants Kits pro 3ds Max

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Tři knihovny stromů pro vizualizace exteriérů v 3ds Max a jako bonus plug-in pro jejich výběr a částečnou úpravu.

Laubwerk Plants Kits pro 3ds Max

Rozsáhlá databáze stromů, keřů a rostlin je pro exteriérové vizualizace vždy důležitá. Pokud má být vizualizace kvalitní a působit přirozeně, je důležité mít kvalitní modely s odpovídajícími materiály a texturami. Také jejich množství by nemělo být úplně malé, aby byl výsledek dostatečně rozmanitý. Od každého druhu stromu byste měli mít více různých modelů, nikoli pouze jeden, který by se tak musel rozkopírovat. Samozřejmě je také vhodné, abyste pro každou další vizualizaci a pro každého zákazníka nepoužívali ty samé modely neustále dokola.

Náhled článku Laubwerk Plants Kits pro 3ds Max
1/3

Matys Jiří
 PiXEL 208 (4/2014)

architektonicke-modelovani-v-3ds-max

 Architektonické modelování v 3ds Max

3D grafika    WindowsMacOSLinux

1. díl - Příprava prostředí 3ds Max.

Architektonické modelování v 3ds Max

Každý to zná. První spuštění jakéhokoli programu znamená dlouhé hodiny učení. Musíte projít mnoho nabídek, zjistit, co se pod kterou skrývá a časem najít zkrátka to, co potřebujete. Postupem času si program osvojíte a začnete hledat zkratky umožňující danou věc vytvořit efektivněji, rychleji či prostě lépe. Další fází je uzpůsobení si daného programu pro konkrétní účely, v tomto případě architektonické modelování. A právě tomu se bude věnovat první díl našeho seriálu.

Náhled článku Architektonické modelování v 3ds Max
1/3

Kovač Pavel
 PiXEL 208 (4/2014)

clara-io-3d-pro-vsechny

 Clara.io - 3D pro všechny

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Modelovací a renderovací on-line 3D aplikace.

Clara.io - 3D pro všechny

Před čtvrt rokem jste si v PIXELu mohli přečíst o nové webové aplikaci pro 3D viualizaci a rendering. Program Lagoa, o kterém jsme psali, umí pracovat s vaším 3D modelem, realisticky nasvítit scénu a perfektně ji vyrenderovat, to vše bez potřeby licence, speciálního hardwaru nebo nutnosti kupovat samotný software. Jediný nedostatek programu Lagoa, nemožnost vlastního modelování, lze nyní překonat díky jiné aplikaci - Clara.io od společnosti Exocortex.

Náhled článku Clara.io - 3D pro všechny
1/3

Janek Leoš
 PiXEL 208 (4/2014)

sony-movie-studio-13

 Sony Movie Studio 13

Video    WindowsMacOSLinux

Video editor domácího videa se chlubí podporou 4K rozlišení a obsahuje dva editační režimy přizpůsobené pro ovládání programu na dotykových displejích.

Sony Movie Studio 13

Editor videa Movie Studio z produkce multimediální softwarové divize Sony Creative Software představuje cenově dostupné řešení pro nahrávání, úpravy a export či publikování domácího videa v běžných formátech a rozlišeních, mezi které patří nově i 4K neboli UltraHD video. V podstatě se jedná o zjednodušený profesionální video editor Vegas Pro, se kterým má Movie Studio společné grafické prostředí, editační a renderovací jádro s CPU/GPU akcelerací, architekturu zásuvných modulů pro video i audio a také externí doplňky pro authoring a vypalování videa.

Náhled článku Sony Movie Studio 13
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 208 (4/2014)

zaklady-videopostprodukce

 Základy videopostprodukce

Video    WindowsMacOSLinux

2. díl - Práce ve střihovém programu Adobe Premiere Pro CS6.

Základy videopostprodukce

Pravidelní čtenáři si pravděpodobně všimli, že jsme v minulém čísle PiXELu začali řešit základy video postprodukce. Jak jsem již psal v prvním dílu, rozhodl jsem se vytvořit krátký seriál, ve kterém bych rád popsal postprodukci videa a pomohl tak nadšencům nebo začínajícím tvůrcům k naučení se a nahlédnutí do umění střihu, efektů, barevných korektur a dalšího. V prvním dílu jsme si řekli základní rady a postřehy týkající se natáčení a vůbec pořízení video materiálů. Tento postup jsem zvolil převážně proto, že seriál je určen především začínajícím nadšencům, kteří zastávají většinu funkcí při výrobě vlastního filmu a tak bych chtěl osvětlit celý proces od pořízení až po finální export vlastního filmu.

Náhled článku Základy videopostprodukce
1/3

Procházka Martin
 PiXEL 208 (4/2014)

shapeshifter-ae-a-freeform-pro

 ShapeShifter AE a FreeForm Pro

Video    WindowsMacOSLinux

Plug-iny pro Adobe After Effects na sofistikovanou práci s vrstvami ve 3D.

ShapeShifter AE a FreeForm Pro

Program Adobe After Effects byl původně určen především pro animaci a práci s 2D vrstvami, postupně do něj však neodvratně pronikalo i trojdimenzionální prostředí. Toho se pochopitelně "chytli" i vývojáři doplňkových plug-inů, jež najednou umožňovaly podstatně složitější nakládání s vrstvami ve 3D. A nejenom to - s jejich pomocí bylo možné převádět je do skutečných 3D objektů, či ještě lépe 3D objekty do After Effects přímo importovat. Tuto možnost přinesl například populární plug-in VideoCopilot Element 3D od týmu Andrewa Kramera, ale v poslední verzi CC také i samotné After Effects za pomoci plug-inu CINEMA 4D. 3D objekty tak nevratně vstoupily do workflow. Dříve tomu však bylo trochu jinak. Podívejme se na dva plug-iny, které stojí řekněme na půli cesty, přičemž i dnes mají co nabídnout.

Náhled článku ShapeShifter AE a FreeForm Pro
1/3

Hamšík Petr
 PiXEL 208 (4/2014)

movavi-video-suite-12

 Movavi Video Suite 12

Video    WindowsMacOSLinux

Multimediální balík pro převod a editaci videa nabízí dále funkce pro nahrávání videa i zvuku, vypalování, pořizování screencastů a také kopírování CD/DVD/Blu-ray disků.

Movavi Video Suite 12

Movavi Video Suite patří podobně jako třeba NERO Multimedia nebo Roxio Creator mezi univerzální sady několika aplikací pro práci s videem a multimediálními formáty včetně jejich konverze, editace, efektových úprav, vypalování a publikování videa v různých formátech. V prodeji jsou dva typy licence pro soukromé a komerční využití nabízené většinou v rámci cenových akcí za 60, respektive 90 USD. Nejdůležitější aplikace v balíku Video Suite jsou navíc k dostání i samostatně opět v několika licencích včetně možnosti měsíčního předplatného.

Náhled článku Movavi Video Suite 12
1/2

Němec Luboš
 PiXEL 208 (4/2014)

panasonic-lumix-dmc-gm1

 Panasonic Lumix DMC-GM1

Video    WindowsMacOSLinux

Miniaturní kompakt formátu Mikro 4/3 s výměnnými objektivy, který fotografuje a točí video překvapivě dobré kvality. Není také divu, vždyť má vnitřnosti svého většího a dražšího sourozence, Panasonicu GX7.

Panasonic Lumix DMC-GM1

Fotoaparát má vskutku miniaturními rozměry 98,5 × 54,9 × 30,4 mm a hmotností 200 g (bez objektivu). Uvnitř těla, které nelze koupit samostatně, ale pouze s ne právě dokonalým objektivem 12-32 mm, se skrývá šestnáctimegapixelový Live MOS snímač spolu s rychlým Venus Engine procesorem. Samotné tělo je z hořčíkové slitiny a je tak malé, že padne lépe spíš do ženské než do mužské ruky. Aby se vám fotoaparát lépe držel, můžete si dokoupit přídavný držák DMW-HGR1, jehož cena okolo 2.800 Kč většinu zájemců spolehlivě odradí.

Náhled článku Panasonic Lumix DMC-GM1
1/1

Tichý Marek
 PiXEL 208 (4/2014)

sony-action-cam-hdr-as30v

 Sony Action Cam HDR-AS30V

Video    WindowsMacOSLinux

Druhá verze minikamery do nepohody přináší nepatrná vylepšení oproti předchozí verzi. Prakticky se jedná jen o funkce GPS a NFC a odlišný vodotěsný obal. Stále je to nejvážnější konkurent tolik oblíbené kamerky GoPro Hero3+, která má ovšem takový náskok a je tak populární, že bude těžké přesvědčit její fanoušky, že je důvod ke změně.

Sony Action Cam HDR-AS30V

Vodotěsné pouzdro kamery AS15 bylo poměrně robustní a těžké, ale vodotěsné do 60 metrů. To asi příliš mnoho uživatelů nevyužilo, proto se u Sony rozhodli jít cestou odlehčení pouzdra. Výsledkem je lehké tenkostěnné pouzdro, vodotěsné do pouhých pěti metrů. Není to mnoho, ale díky tomu, že se kamera nebude potápět do velké hloubky a nebude muset odolávat velkému tlaku, mohl výrobce před mikrofon umístit vodotěsnou membránu, která umožní nahrávání zvuku i při umístění v tomto obalu.

Náhled článku Sony Action Cam HDR-AS30V
1/1

Tichý Marek
 PiXEL 208 (4/2014)

roland-v-4ex

 Roland V-4EX

Video    WindowsMacOSLinux

Nová verze mixážního pultu (nejen) pro VJing.

Roland V-4EX

Ačkoliv se s video projekcemi setkáte téměř na každém koncertě, živé míchání obrazu, známé jako VJing, patří stále spíše k méně běžným aktivitám. Na specializované obchody s potřebným vybavením, ať již kamenné či internetové, také běžně nenarazíte, o příslušných technologiích se ani příliš nepíše. Souvisí to se skutečností, že pod termín VJing se schová ledacos, a také použité nástroje se mohou značně lišit, dnes jednoznačně převažují počítače s různým programovým vybavením. I když výpočetní technika dnes zvládne téměř cokoli, včetně například míchání živého zdroje obrazu s přednatočenými klipy, občas může být praktičtější použít nějaké "jednoúčelové" zařízení, jako například video mixer.

Náhled článku Roland V-4EX
1/2

Získal Bohuš
 PiXEL 208 (4/2014)

rme-madiface-xt

 RME MADIface XT

Audio    WindowsMacOSLinux

Vícekanálové audio rozhraní s USB 3.0 připojením.

RME MADIface XT

Německá firma RME přišla v loňském roce s dalším přírůstkem do rodiny zvukových rozhraní řady Premium Line a to s produktem MADIface XT. Jedná se o kompaktní zvukovou kartu s trojicí MADI vstupů a výstupů a připojením k počítači pomocí rozhraní USB 3.0. Jde tedy o první zařízení tohoto druhu na světě a my se na něj v následujícím testu podíváme zblízka.

Náhled článku RME MADIface XT
1/2

Urban Ondřej
 PiXEL 208 (4/2014)

voxengo-zvuk-s-dusi

 Voxengo - zvuk s duší

Audio    WindowsMacOSLinux

VST/AU plug-iny zdarma ke stažení.

Voxengo - zvuk s duší

Dlouho jsme si v PiXELu nepředstavili žádné free VST plug-iny, tak to nyní napravíme. Společnost Voxengo nabízí vysoce kvalitní profesionální VST a AU moduly zejména z oblasti zpracování zvuku - tedy nikoliv instrumenty, ale efektové algoritmy. Kromě placených a velmi povedených modulů uvolnila ke stažení i řadu vynikajících VST/AU plug-inů, které si nyní detailně představíme.

Náhled článku Voxengo - zvuk s duší
1/3

Puffler Stanislav
 PiXEL 208 (4/2014)

esi-udj6-a-gigaport-hd

 ESI UDJ6 a GIGAPORT HD+

Audio    WindowsMacOSLinux

USB převodníky pro DJe.

ESI UDJ6 a GIGAPORT HD+

Německá firma ESI je mezi uživateli známá především jako výrobce cenově dostupné audio techniky. V jejím výrobním programu jsou MIDI kontroléry, MIDI převodníky, studiové monitory nebo audio převodníky. V posledně jmenované kategorii se objevily i převodníky, které potěší především DJe. Jedná se o dvě karty, jejichž největší potenciál je v počtu audio výstupů, které lze najednou použít. V dnešním testu se tedy budeme podrobněji věnovat audio převodníkům UDJ6 a GIGAPORT HD+.

Náhled článku ESI UDJ6 a GIGAPORT HD+
1/2

Píša Miroslav
 PiXEL 208 (4/2014)

pioneer-ddj-sz

 Pioneer DDJ-SZ

Audio    WindowsMacOSLinux

Nejvyšší DJ kontrolér z prémiové řady DDJ.

Pioneer DDJ-SZ

DJských kontrolérů je dnes na trhu nepřeberné množství, od velmi levných a jednoduchých až po zástupce opačného spektra, a každý z nich má nějaká specifika. Firma Pioneer vyvíjí a dodává již dlouhou dobu techniku, která stále častěji směřuje od analogových prvků (především mixážní pulty) k digitálnímu DJingu. Neoddělitelnou součástí tohoto "nového" světa je samozřejmě sofware, který se v základu stará o samotné přehrávání sklabeb a dále rozšiřuje možnosti díky programově aplikovaným funkcím jako jsou efektory, samplery, smyčkové moduly a tak dále. Kvalitní zařízení pro hudební produkci vzniká tedy kombinací precizního hardwaru a ověřeného programového vybavení. Proto jsou u DDJ-SZ použity Wolfson D/A převodníky a Serato DJ.

Náhled článku Pioneer DDJ-SZ
1/2

Klouda Václav
 PiXEL 208 (4/2014)

toon-boom-studio-8

 Toon Boom Studio 8

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Nová verze výkonného animačního programu, určeného k tvorbě kreslených 2D animací ve dvou a částečně i ve třírozměrném prostředí.

Toon Boom Studio 8

O animačních editorech z produkce společnosti Toon Boom Animation pro Windows a Mac OS X jsme v PiXELu psali už několikrát. Tentokrát si představíme levnější z řady produkčních nástrojů na tvorbu klasických kreslených vektorových 2D animací využitelných i pro televizní produkci. Současní majitelé Toon Boom Animation - konglomerát Corus Entertainment - si své firemní produkty ostatně mohou ověřit v praxi, neboť patří k největším producentům kanadského televizního průmyslu vyrábějícího také celou řadu kreslených a komiksových seriálů.

Náhled článku Toon Boom Studio 8
1/2

Němec Luboš
 PiXEL 208 (4/2014)

zaklady-2d-vytvarnych-technik

 Základy 2D výtvarných technik

2D grafika    WindowsMacOSLinux

6. díl - Razítka & razítkování.

Základy 2D výtvarných technik

Vzpomínáte na vlastoručně vykrajovaná razítka z brambor, kterými jste jako děti ve výtvarné výchově na základní škole (velmi pravděpodobně) zdobili své výkresy? A nebo na malá hodnotící razítka v deníčku, kterými paní učitelka v první třídě základní školy sdělovala rodičům, zda jste dnes ve škole zlobili, nebo sekali dobrotu? Možná ano, možná ne. Každopádně - razítka, razítkování i razítkovací techniky od té doby technologicky už trochu pokročily ... a staly se (ač to zní docela neuvěřitelně) de facto samostatným kreativním oborem s obrovskou celosvětovou komunitou a aktivní fanouškovskou základnou.

Náhled článku Základy 2D výtvarných technik
1/3

Hovorková Alena
 PiXEL 208 (4/2014)

tvorba-virtualni-reality

 Tvorba virtuální reality

Ostatní    WindowsMacOSLinux

1. díl - První krůčky do vlastního vesmíru.

Tvorba virtuální reality

V minulém článku jsme si pověděli základní informace o prvním prototypu brýlí pro virtuální realitu - Oculus Rift Developer Kit 1. Pomineme-li některé nedostatky, jde opravdu o revoluční zařízení nejen pro zábavu a jeho využití ve světě 3D grafiky se přímo nabízí. Jako 3D animátora a grafika mě zajímalo, jak mohu toto zařízení použít v kombinaci s tím, co umím. Začal jsem tedy pátrat po programech, které podporují helmu Oculus Rift.

Náhled článku Tvorba virtuální reality
1/3

Krejčíř Jan
 PiXEL 208 (4/2014)

specialni-projekce-v-ntm

 Speciální projekce v NTM

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Znovuotevřené Národní technické muzeum v Praze obsahuje i několik pozoruhodných AV exponátů.

Speciální projekce v NTM

Po velké rekonstrukci bylo s velkou slávou po mnoha letech znovu otevřeno Národní technické muzeum v Praze. Vedle téměř nezměněné dopravní haly se tu otevřelo hned 12 nových expozic, z nichž některé jsou zajímavé nejen tématem, ale též audiovizuálním provedením. Expozice Měření času má dokonce natolik inovativně řešenou AV projekci, že byla nominována na Innovation Award 2014. Ale nepředbíhejme a podívejme se na tyto expozice blíže.

Náhled článku Speciální projekce v NTM
1/4

Buriánek Jan
 PiXEL 208 (4/2014)

robocop

 Robocop

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Kontrolovaný VFX chaos v remaku slavného akčňáku.

Robocop

Řadím se mezi ty, kteří neviděli původního Robocopa. Přestože jsem na něj z různých stran slyšel poměrně pozitivní ohlasy, nějak jsem nikdy nenašel důvod dílo Paula Verhoevena skutečně zhlédnout. Když jsem se tedy dozvěděl, že se plánuje remake, nechalo mě to naprosto chladným. Nijak jsem nesdílel rozbouření nad tím, že byl snímek svěřen poměrně neznámému režisérovi José Padilhovi. Stejně tak mě z míry nevyváděla změna designu Robocopova obleku. Jinými slovy, tato předělávka pro 21. století šla zkrátka mimo mě.

Náhled článku Robocop
1/4

Klekner Martin
 PiXEL 208 (4/2014)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 208
PiXEL 208
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768