Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 207 Nalezeno: 19 článků

indigo-renderer-3-0

 Indigo Renderer 3.0

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Další z řady fyzikálně přesných unbiased rendererů.

Indigo Renderer 3.0

Téměř všichni uživatelé vizualizačních programů se více či méně snaží o vytvoření dokonalého realistického renderu. Nejen začátečníci, ale i velcí profesionálové se snaží pomocí počítače vytvořit dokonalý vzhled, o němž divák nemá ani potuchy, že vznikl právě díky počítači. V mnoha případech bývá právě technická kvalita vizualizace hlavním kritériem, kterou klienti požadují. Ostatně design, obsah, duch díla nebo příběh může být sebelepší, ale pokud jej pokazí výsledný vzhled, je celý záměr či myšlenka autora ztracena. Podobně jako u zašuměné, rozmazané nebo špatně zacílené fotografie je i u počítačové vizualizace technická kvalita velmi důležitou součástí celého díla. Není proto divu, že se výrobci vizualizačních nástrojů snaží dlouhodobě přinášet uživatelům nové nástroje, které jim pomáhají technickou úroveň jejich děl zvyšovat.

Náhled článku Indigo Renderer 3.0
1/4

Janek Leoš
 PiXEL 207 (3/2014)

e-on-vue-2014

 e-on Vue 2014

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Doslova celý svět si můžete vyrobit v modelovacím programu Vue, mezi jehož stěžejní části patří sofistikovaný generátor krajin s libovolným podnebím, kombinovaný s editorem komplexních ekosystémů a vegetace.

e-on Vue 2014

Vue je poměrně úzce specializovaný 3D modelovací program zaměřený především na generování, tvorbu a animace krajinných celků s vlastním ekosystémem a téměř libovolnými atmosférickými a vegetačními podmínkami. Díky zajímavým importním, modelovacím, animačním a renderovacím funkcím lze Vue navíc používat i v oblasti architektury k vizualizacím exteriérů či interiérů s realisticky stínovanými objekty.

Náhled článku e-on Vue 2014
1/4

Němec Luboš
 PiXEL 207 (3/2014)

sony-pxw-z100

 Sony PXW-Z100

Video    WindowsMacOSLinux

Cenově dostupná 4K kamera.

Sony PXW-Z100

Po fenoménu 3D nastupuje letos nesmělými krůčky nový směr - rozlišení 4K. Původně doména profesionální filmové produkce se začíná nabízet nezávislým tvůrcům i movitějším amatérům. První cenově dostupnou 4K kamerou se stává Sony PXW-Z100, která nabízí kvalitní desetibitový kodek s barevným vzorkováním 4:2:2.

Náhled článku Sony PXW-Z100
1/2

Tichý Marek
 PiXEL 207 (3/2014)

cyberlink-colordirector-2

 CyberLink ColorDirector 2

Video    WindowsMacOSLinux

Nástroj se specializací na úpravy barev a stylizaci videa vám pomůže například při vylepšení osvětlení scény, oživení, tónování a nahrazení barev v SD, HD i 4K videu.

CyberLink ColorDirector 2

ColorDirector najdeme přibalený například u balíků PowerDirector Ultimate Suite a Director Suite, ve kterých slouží jako samostatný video editor pro korekce barev, světelnosti, tónování a další barevné úpravy libovolného videa. Hlavním úkolem ColorDirectoru je především komplexní oživení video klipů s pomocí klíčování video sekvencí s využitím sledování pohybu objektů a různých stylizačních filtrů, jejichž výstupem je vhodně "obarvené" video.

Náhled článku CyberLink ColorDirector 2
1/2

Němec Luboš
 PiXEL 207 (3/2014)

acdsee-video-converter-4

 ACDSee Video Converter 4

Video    WindowsMacOSLinux

Program na převod videa mezi mnoha formáty s konverzními profily pro různá mobilní zařízení má dobře vyřešené ovládání a díky CUDA akceleraci je za chvilku hotovo.

ACDSee Video Converter 4

ACDSee Video Converter od ACD Systems je klasický konvertor a transkodér videa a zvuku s výstupem pro mnoho desítek cílových zařízení, případně do několika nejpoužívanějších video formátů a souborových kontejnerů. Program je nabízen ve dvou verzích. Levnější edice Video Converter 4 primárně slouží pouze ke konverzi video souborů, dražší edice Video Converter Pro 4 umí ještě ripovat obsah DVD, vypalovat převedené video na DVD nebo ukládat ISO soubory opět jako DVD tituly.

Náhled článku ACDSee Video Converter 4
1/1

Němec Luboš
 PiXEL 207 (3/2014)

magic-bullet-quick-looks-a-colorista-free

 Magic Bullet Quick Looks a Colorista Free

Video    WindowsMacOSLinux

Krátký pohled na bezplatné nástroje od Red Giant Software.

Magic Bullet Quick Looks a Colorista Free

Nástroje, které jsou distribuovány zdarma a disponují příjemnými funkcemi, mají takřka jistý úspěch. V rámci konverze videí již léta opanovává přední příčky v oblasti stahování šikovný MediaCoder, v případě video přehrávačů pak potěší VLC, jenž si poradí s mnoha videi bez instalace kodeků, přičemž dokáže i nějaké to poškozené video obstojně opravit.

Náhled článku Magic Bullet Quick Looks a Colorista Free
1/2

Hamšík Petr
 PiXEL 207 (3/2014)

filmic-pro-iphone-jako-kamera

 FiLMiC Pro: iPhone jako kamera

Video    WindowsMacOSLinux

Aplikace, které s pomocí telefonu umožní natočit "blockbuster".

FiLMiC Pro: iPhone jako kamera

Pamatujete se na doby, kdy mobilní telefony dostaly do vínku první fotoaparáty? Šlo o na svou dobu neuvěřitelně předražené přístroje s plastovou čočkou, které dokázaly pořídit zprvu fotografie o rozlišení 0,35 megapixelu. Tehdy to byla především ukázka, že je to možné - s fotkami z mobilů se člověk chlubil maximálně na nízkopixelovém displeji svého telefonu. Vývoj však jde mílovými kroky kupředu, s dnešními smartphony fotografuje kde kdo a klasický kompakt tak mnozí již dávno nemají. Existuje i odnož profesionální fotografie, takzvaná iPhone fotografie, které se u nás věnuje například Tomáš Tesař.

Náhled článku FiLMiC Pro: iPhone jako kamera
1/3

Hamšík Petr
 PiXEL 207 (3/2014)

zaklady-videopostprodukce

 Základy videopostprodukce

Video    WindowsMacOSLinux

1. díl - Úvod do video tvorby a následné představení programu pro střih videa Premiere Pro CS6.

Základy videopostprodukce

Rozhodl jsem se vytvořit krátký seriál, ve kterém bych rád popsal postprodukci videa a pomohl tak nadšencům nebo začínajícím tvůrcům k naučení se a nahlédnutí do umění střihu, efektů, barevných korektur a dalšího. Ke střihu videa v tomto seriálu jsem zvolil asi nejpoužívanější program Adobe Premiere Pro CS6. Tento seriál nebude pojednávat jen o střihu, ale zaměří se postupně i na další postprodukční činnosti. Firma Adobe postupuje v tomto ohledu jasně vytyčeným směrem a ve své softwarové nabídce má hned několik programů pro video postprodukci jako je Premiere Pro CS6, After Effects CS6 či SpeedGrade CS6. Proto je z mého pohledu toto řešení ideální. Postupně si ukážeme, jak je možné v těchto programech pracovat souběžně a usnadnit si tak práci při migraci materiálů mezi softwary různých značek.

Náhled článku Základy videopostprodukce
1/3

Procházka Martin
 PiXEL 207 (3/2014)

roland-studio-capture

 Roland STUDIO-CAPTURE

Audio    WindowsMacOSLinux

Připlouvá vlajková loď mezi audio převodníky firmy Roland.

Roland STUDIO-CAPTURE

Japonská firma Roland není jen známým výrobcem hudebních nástrojů, ale v posledních letech se aktivně věnuje také vývoji a výrobě multimediálních zařízení, ať už se jedná o video příslušenství nebo rozvoj zařízení pro práci s audio signálem. Do jejího portfolia patří digitální mixéry, nástrojová komba, ale také audio převodníky. Nejprve začala firma s výrobou a vývojem malých převodníků, které pokryly potřeby malých domácích studií. Postupem času ale začala obliba audio převodníků značky Roland stoupat a firma si uvědomovala velký obchodní potenciál tohoto sortimentu. Z malých a jednoduchých převodníků se stávaly velké a kvalitní doplňky pro profesionální studia. V dnešním testu se blíže podíváme na vlajkovou loď firmy Roland, audio převodník STUDIO-CAPTURE, který by měl splňovat ty nejnáročnější požadavky profesionálních studií.

Náhled článku Roland STUDIO-CAPTURE
1/3

Píša Miroslav
 PiXEL 207 (3/2014)

reloop-beatpad

 Reloop Beatpad

Audio    WindowsMacOSLinux

Speciální MIDI kontroler pro iOS zařízení.

Reloop Beatpad

V dnešní době již DJs nepoužívají ke svým vystoupením pouze klasické CD přehrávače nebo gramofony. Po rozmachu MIDI kontrolérů se dostávají na řadu i tablety, převážně ty od společnosti Apple, a to iPady. Například firma Native Instruments nabízí svůj DJ software Traktor i do chytrých telefonů (iPhone). Ale ani to není zdaleka jediné řešení.

Náhled článku Reloop Beatpad
1/2

Drex Tomas
 PiXEL 207 (3/2014)

cymatic-audio-live-recorder-lr-16

 Cymatic Audio Live Recorder LR-16

Audio    WindowsMacOSLinux

Jednoduchý, pohotový a univerzální vícestopý rekordér.

Cymatic Audio Live Recorder LR-16

Svět audiozařízení je přepestrý a není složité v něm zabloudit. Ten, kdo se do tohoto světa vydá, ať už jen jako divák, nebo s úmyslem obohatit svoje vybavení, se setká s přístroji různého určení, technické úrovně a samozřejmě i ceny. Vedle sofistikovaných výrobků nabitých funkcemi, které uživatel mnohdy ani neocení, a opravdu profesionálních přístrojů konstruovaných s ohledem na efektivní využití a odolnost v každodenní profesionální praxi nacházíme na audiotrhu i maximálně jednoduchá zařízení určená pro méně zkušené uživatele, pro něž je navíc při koupi rozhodující i cena. Je pak otázkou, do jaké míry je užitná hodnota a cena v souladu.

Náhled článku Cymatic Audio Live Recorder LR-16
1/2

Dvořák Aleš
 PiXEL 207 (3/2014)

denon-sc3900

 Denon SC3900

Audio    WindowsMacOSLinux

Přehrávač působící opravdu jako gramofon.

Denon SC3900

Firmu Denon jako značku a výrobce profesionální DJ techniky snad není nutné představovat. Její historie je více než stoletá a u jejích výrobků byl vždy kladen důraz na zpracování a perfektní zvukové znalosti. Svědčí o tom nejenom používané převodníky (24-bit Burr Brown), ale i materiály a design. Ze všech oblíbených modelů je na místě zmínit DN-HS5500, který v několika ohledech předběhl svou dobu (linkování pomocí RJ45, dvojitá zvuková karta...). Není tedy zvláštností, že byl před krátkou dobou představen nový model SC3900, který je doslova nacpaný nápady a technologiemi.

Náhled článku Denon SC3900
1/2

Klouda Václav
 PiXEL 207 (3/2014)

steinberg-cubase-ic-pro

 Steinberg Cubase iC Pro

Audio    WindowsMacOSLinux

Co nabízí placená verze ovládací aplikace pro populární DAW?

Steinberg Cubase iC Pro

Nástup chytrých dotykově ovládaných telefonů a tabletů přinesl již před nějakou dobou nové možnosti i pro zvukovou praxi. Vzhledem k rozvoji audio příslušenství pro zařízení firmy Apple se v poslední době koná jen málo koncertů, kde bychom nenašli nějaký ten iPad využitý přímo při produkci jako zdroj zvuku. Stejně tak velká většina výrobců mixážních pultů pro živé použití dodává ke svému zařízení aplikaci, díky které můžeme mnoho úkonů provádět na dálku. Nastavovat např. monitorovací cesty přímo na pódiu je přece jen poněkud snazší a celkově lze říci, že bezdrátové sofistikované dálkové ovládání jakéhokoli stroje je vždy k užitku.

Náhled článku Steinberg Cubase iC Pro
1/3

Kravařík Jindřich
 PiXEL 207 (3/2014)

zaklady-2d-vytvarnych-technik

 Základy 2D výtvarných technik

2D grafika    WindowsMacOSLinux

5.díl - Komplexní struktury: detail versus celek, přesnost práce a úroveň detailu.

Základy 2D výtvarných technik

Vzdálená krajina či architektura, skalnatá stěna, koruna stromů plná listů, tráva, zvířecí srst, vlasy ... to všechno jsou komplexní objekty. Při pozorování v reálném prostředí je obvykle vnímáme jako celek, i přesto, že jsou ve skutečnosti tvořeny množstvím (přesněji řečeno obrovským množstvím) drobných dílčích elementů - jednotlivých vlasů, listů či jiných drobných částí. Na tom samozřejmě není nic zvláštního, a při běžném pozorování v reálném prostředí se nad tím nikdo ani nepozastaví.

Náhled článku Základy 2D výtvarných technik
1/3

Hovorková Alena
 PiXEL 207 (3/2014)

virtualni-realita-a-la-oculus-rift

 Virtuální realita á la Oculus Rift

Ostatní    WindowsMacOSLinux

aneb nástup nového média.

Virtuální realita á la Oculus Rift

Virtuální realita je zde už několik let, ale konečně je na světě produkt (resp. prototyp), který v této kategorii brzy způsobí revoluci ve vnímání 3D prostoru. Brýle nesou název Oculus Rift a na světlo světa se dostaly přibližně před rokem díky Kickstarterové kampani. Jsem velký fanda této technologie přesně od doby, kdy jsem viděl film Trávníkář (The Lawnmover Man, 1992). Ve filmu se jeden vědec snaží pomocí virtuální reality zvyšovat inteligenci opice (později i člověka) a ve volném čase hraje cool hry. To mě ve 12 letech totálně fascinovalo a dalo by se říct, že jsem od té doby čekal, až to budu mít doma. Konečně jsem se dočkal.

Náhled článku Virtuální realita á la Oculus Rift
1/3

Krejčíř Jan
 PiXEL 207 (3/2014)

ise-2014

 ISE 2014

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Kdo nepodporuje UHD jako by nebyl...

ISE 2014

Každý rok se začátkem února koná v holandském Amsterdamu speciální konference a výstava ISE neboli Integrated System Europe (viz www.iseurope.org). Hlavní náplní ISE jsou profesionální audiovizuální technologie zejména pro prezentace, veřejné prostory, digital signage, přednáškové a prezentační prostory, digitální kina a luxusní rezidenční prostory. Součástí ISE je mj. udílení Innovation Award, což je jakýsi Oscar v AVIT technologiích. Zatímco obdobný veletrh IBC se zabývá technologiemi akvizice a produkce, ISE se zaměřuje na technologie, které jsou určeny pro interpretaci a přehrávání hotového obsahu. Už mnohokrát se ukázalo, že dokud interpretační technologie dostatečně nezakoření u koncových uživatelů, pak je nadbytečné nebo zbrklé pracovat na akvizici příslušného obsahu a naopak.

Náhled článku ISE 2014
1/4

Buriánek Jan
 PiXEL 207 (3/2014)

zlin-14-15

 Zlín 14|15

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Jak rozsvítit čtyři miliony pixelů na fasádě bývalé továrny na boty.

Zlín 14|15

Sedmadvacátého září 2013 porvé ožila fasáda jednoho z domů bývalé továrny na obuv. Téměř čtyři miliony pixelů promítaných z pěti projektorů na několik desítek minut oživily stěnu budovy. Obří projekce je ve svých rozměrech a parametrech unikátní a nic podobného v bízkém ani vzdáleném okolí nenajdete. Jak to všechno vzniklo?

Náhled článku Zlín 14|15
1/2

Dufek Jan
 PiXEL 207 (3/2014)

parallax-stereoscopic-video-art-festival

 Parallax Stereoscopic Video Art Festival

Ostatní    WindowsMacOSLinux

3D filmy, které mají do multikin zákaz vstupu.

Parallax Stereoscopic Video Art Festival

Dvoudenní svátek stereoskopického 3D videa a filmu, který pořádá pražské centrum CIANT, se konal již potřetí a to v pražském kině Lucerna ve dnech 17.-18.1. 2014. A tak jsme mohli sledovat, čím se letošní ročník lišil od těch předchozích. Prvním rozdílem, který příjemně překvapil, byla návštěvnost. Zatímco na prvních dvou ročnících se publikum bažící po S3D experimentálních a krátkometrážních snímcích dalo spočítat na prstech jedné ruky, letos už zahajovací projekce proběhla v bezmála zaplněném velkém sále kina Lucerna.

Náhled článku Parallax Stereoscopic Video Art Festival
1/2

redakce
 PiXEL 207 (3/2014)

the-lego-movie

 The LEGO Movie

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Vizuální efekty v říši kostiček.

The LEGO Movie

Přiznám se hned na začátku - film The LEGO Movie mne nesmírně příjemně překvapil. Pamatuji si, že když jsem o tom, že snad kdesi vzniká podobný snímek, slyšel poprvé, klepal jsem si na hlavu. "Hollywood už vážně neví, z čeho by vytřískal další peníze," říkal jsem si tenkrát. V květnu 2013 ale přišel první trailer a já si ohromeně uvědomil, že se mi to vlastně líbí! Bylo to jiné, než sledovat ukázky na hnusné CGI Šmouly nebo podivné zpívající veverky. Z každého uvolněného záběru The LEGO Movie jsem cítil svěží nápaditost a nadšení. Takové, které jsem já sám pociťoval, když jsem si hrával se stavebnicí LEGO. A nutno dodat, že stejný pocit bezelstného nadšení jsem měl i při samotném sledování filmu.

Náhled článku The LEGO Movie
1/4

Klekner Martin
 PiXEL 207 (3/2014)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 207
PiXEL 207
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768