Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 205 Nalezeno: 16 článků

keyshot-4

 KeyShot 4

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Interaktivní real-time renderer.

KeyShot 4

V dobách grafického pravěku byl středobodem zájmu výsledný obraz a nebylo vůbec podstatné, jak dlouho se generoval. Jak počítačová grafika stárla a překonávala hranice možností, začal být kromě výsledného vzhledu důležitý také čas potřebný k strojovému výpočtu. Optimalizace, urychlovací metody, náhražky, výkonnější hardware, širší požadavky, reálnější vzhled - tím vším si musely vizualizace projít. Pořád jsme ale v pomyslném středověku - vznikají úchvatná, ohromující, dech beroucí, od reality nerozpoznatelná díla, avšak renesance nás teprve čeká.

Náhled článku KeyShot 4
1/5

Janek Leoš
 PiXEL 205 (1/2014)

leonar3do

 Leonar3Do

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Nový způsob modelování v 3D prostoru a inovativní přístup k ovládání počítače pomocí ovladače Leonar3Do.

Leonar3Do

V dnešní době se mnoho výrobců zabývá otázkou nového stylu ovládání pro počítač. Není se také čemu divit, vždyť myši je už přes padesát let a i když prošla za tu dobu značným vývojem, stále se jedná o indikátor X - Y pozice pro zobrazovací systém. Dnes ale díky oblibě a rozmachu 3D softwarů přibyla i třetí dimenze Z. Je tedy vcelku logické, že se vývojáři zamysleli a začali vytvářet další varianty pro ovládání počítače. Existuje mnoho možností jako například dotykové ovládání, hlasové ovládání nebo méně známé způsoby, které přicházejí s novým přístupem. Mezi ty průkopnické patří například Leap Motion, který snímá gesta prstů ve vzduchu a umožňuje tak ovládání v 3D prostoru. Tobi Gaze zase snímá pohyb očí a řídí tak kurzor myši v počítači. Zmiňme také Kinect, který snímá gesta, pohyby rukou nebo celé postavy a umožňuje další způsob ovládání. Další ovladač patřící do této skupiny je i Leonar3Do, na který se dnes zaměříme.

Náhled článku Leonar3Do
1/3

Procházka Martin
 PiXEL 205 (1/2014)

prace-s-objekty-v-blenderu

 Práce s objekty v Blenderu

3D grafika    WindowsMacOSLinux

6. díl - Dokončení popisu práce s objekty v Blenderu.

Práce s objekty v Blenderu

Cílem tohoto seriálu je popsat základní práci s objekty v Blenderu. V předchozích dílech jsme popsali typy objektů, jejich základní vlastnosti a režimy, práci s vrstvami, rodičovskou vazbu, skupiny objektů, výběrové nástroje, editační příkazy a zarovnání. Celý seriál dokončíme uvedením informací o transformacích a vazbě mezi objekty Constraints.

Náhled článku Práce s objekty v Blenderu
1/3

Pokorný Pavel
 PiXEL 205 (1/2014)

davinci-resolve-10-lite

 DaVinci Resolve 10 Lite

Video    WindowsMacOSLinux

Barevné korekce zdarma!

DaVinci Resolve 10 Lite

"Cílem firmy Blackmagic Design je umožnit takřka každému používat ty nejlepší postprodukční video nástroje, aby se televizní a video průmysl opravdu stal kreativním odvětvím," říká Grant Petty, ředitel australské firmy Blackmagic Design. Můžeme prohlásit, že se jim to po celou dobu fungování společnosti s přehledem daří. Stačí zmínit grabovací kartu DeckLink, která v roce 2002 přinesla na Apple systémy možnost práce s 10bitovým nekomprimovaným videem za neuvěřitelně malou cenu, její nástupce jako Intensity Shuttle či UltraStudio nebo z poslední doby kamery jako Blackmagic Cinema Camera či Blackmagic Pocket Cinema Camera, které těží především ze současného trendu natáčení na zrcadlovky s výměnnými objektivy. Jak ukazuje úspěch Cinema kamery, právě tudy vede cesta pro produkci snímků, jejichž rozpočet není rozhodně na výši a přesto s ním lze vytvořit opravdový "filmový look". S tím souvisí i příchod "plné" verze kamery s 4K rozlišením a velkým Super 35 senzorem.

Náhled článku DaVinci Resolve 10 Lite
1/4

Hamšík Petr
 PiXEL 205 (1/2014)

canon-eos-c100

 Canon EOS C100

Video    WindowsMacOSLinux

Srovnání s C300, C500, 1Dc a záznam na externí rekordér.

Canon EOS C100

Společnosti Canon se podařilo využít neočekávaný úspěch svých DSLR používaných nezávislými filmaři z celého světa ne k fotografování, ale k natáčení videa a před více než rokem přišla se třemi kamerami a jedním fotoaparátem s velkým čipem a možností točit video v HD až 4K. Kamery mají skutečně velký čip Super 35 mm nabízející vysokou kvalitu obrazu, ale informace, že tyto kamery mají různé bajonety, není tak úplně přesná. Předně mají všechny přístroje z řady bajonet Canon EF, díky kterému můžete použít kterýkoliv z řady fotografických objektivů. A potom, dva z modelů, Canon C300 a C500, si můžete objednat i v provedení s bajonetem PL a točit s klasickým filmovým objektivem renomovaných výrobců jako je Cooke, Schneider či Zeiss a dalších, ale i s několika novými filmovými skly Canon.

Náhled článku Canon EOS C100
1/3

Tichý Marek
 PiXEL 205 (1/2014)

magix-movie-edit-pro-2014

 MAGIX Movie Edit Pro 2014

Video    WindowsMacOSLinux

Funkčně velmi dobře vybavený editor SD/HD a také 2K/4K videa je určen pro zpracování domácích video záznamů až ve 32 stopách. Program nabízí funkce pro detailní barevné korekce i poměrně rozsáhlé efektové možnosti.

MAGIX Movie Edit Pro 2014

Movie Edit Pro společnosti MAGIX Software je výkonný editor domácího videa pro Windows, který může v určitých ohledech zdatně soupeřit i s některými výrazně dražšími video editory. Dalo by se říci, že Movie Edit Pro je relativně levná vstupenka do oblasti pokročilého střihu a efektových úprav videa. Cenu programu si navíc můžete zvolit sami v rámci tři edic Classic, Plus a Premium s cenami 70, 100 a 120 EUR.

Náhled článku MAGIX Movie Edit Pro 2014
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 205 (1/2014)

adobe-photoshop-premiere-elements-12

 Adobe Photoshop & Premiere Elements 12

Video    WindowsMacOSLinux

Nové verze foto a video editorů Photoshop a Premiere Elements přinášejí několik užitečných novinek v oblasti sdílení souborů, přesouvání a sledování pohybu objektů, nové způsoby retuše a různé speciální efekty.

Adobe Photoshop & Premiere Elements 12

Rodina softwarových produktů Adobe Elements je určena všem uživatelům, kteří chtějí mít k dispozici některé důležité nástroje a vlastnosti Adobe Photoshopu nebo Adobe Premiere Pro, ovšem za zlomek jejich ceny a s ovládáním navrženým pro snadné úpravy fotografií a videa. Není přitom až tak důležité, zda se jedná o domácí SD či HD video, JPEG, TIFF nebo RAW snímky, obě aplikace propojené společným Elements Organizerem si poradí se vším. Na druhou stranu opět musím připomenout, že Photoshop a Premiere Pro jsou oproti svým zjednodušeným kolegům Photoshop & Premiere Elements zcela jiná liga (nejen cenová) s dost odlišnou koncepcí ovládání, metodikou práce a detailností jednotlivých funkcí obou programů.

Náhled článku Adobe Photoshop & Premiere Elements 12
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 205 (1/2014)

izotope-nectar-2

 iZotope Nectar 2

Audio    WindowsMacOSLinux

Nová verze balíku pro zpracování lidského hlasu.

iZotope Nectar 2

Firma iZotope patří jednoznačně k absolutní špičce na poli zpracování audio signálů a to zejména pro svoji inovativnost a snahu nabízet ucelená řešení problémů. Podívejme se na právě vycházející druhou verzi balíku pro zpracování lidského hlasu (především zpěvu) Nectar. Vzhledem k tomu, že první díl v tomto časopise recenzován nebyl, můžeme se na něj podívat detailněji.

Náhled článku iZotope Nectar 2
1/4

Kravařík Jindřich
 PiXEL 205 (1/2014)

akai-max25

 Akai MAX25

Audio    WindowsMacOSLinux

Kompaktní řídicí USB/MIDI/CV klaviatura.

Akai MAX25

Novinkou mezi výrobky společnosti Akai je nová řada řídicích klaviatur série MAX. Ta zatím čítá dva modely, MAX49 a MAX25, jejichž nejmarkantnějším rozdílem je počet kláves. Na druhý, menší model se podíváme zblízka v následujícím testu.

Náhled článku Akai MAX25
1/2

Urban Ondřej
 PiXEL 205 (1/2014)

cakewalk-sonar-x3

 Cakewalk SONAR X3

Audio    WindowsMacOSLinux

Nejnovější verze populárního hudebního programu.

Cakewalk SONAR X3

Mezi leadery na trhu s hudebními programy určitě patří firma Cakewalk. Ta již několik let vyvíjí DAW program pro zpracování MIDI a audio dat s podmořským jménem SONAR. I když se jedná pouze o program pro operační systém Windows, jeho popularita stále stoupá a to díky tomu, že firmu Cakewalk doposud vlastnila japonská firma Roland. V kuloárech se šušká, že firmu Cakewalk odkoupí legendární výrobce kytar a jejich příslušenství, firma Gibson. I když se to může zdát trochu nesmyslné, stačí vyslovit názvy firem jako Tascam, Stanton, KRK Systems nebo Onkyo, které také patří pod hlavičku firmy Gibson. Citelně jim chyběl nějaký software, který by doplnil nabídku na trhu.

Náhled článku Cakewalk SONAR X3
1/3

Píša Miroslav
 PiXEL 205 (1/2014)

focusrite-scarlett-18i20-a-18i8

 Focusrite Scarlett 18i20 a 18i8

Audio    WindowsMacOSLinux

Dvě novinky osvědčené modelové řady.

Focusrite Scarlett 18i20 a 18i8

Tak opět další zvukové rozhraní - a dokonce hned dvě. Zdá se, že trh s těmito produkty je již zcela přesycen. Má tedy ještě vůbec cenu o nich referovat, když se dá očekávat, že v krátkém čase přijdou na trh další nové modely, které budou prostupovat jak se říká napříč cenovým i kvalitativním spektrem? V tomto případě to cenu určitě má, neboť v tomto článku představujeme dvě novinky firmy Focusrite, tedy firmy, která v oboru audiotechniky již dlouhá léta zaujímá přední postavení. Stalo se již tradicí, že každá novinka firmy Focusrite přináší inovativní řešení, přitom však zachovává vysoký kvalitativní standard.

Náhled článku Focusrite Scarlett 18i20 a 18i8
1/3

Dvořák Aleš
 PiXEL 205 (1/2014)

djing-vcera-dnes-a-zitra

 DJing včera, dnes a zítra

Audio    WindowsMacOSLinux

4. díl - Speciální technologie.

DJing včera, dnes a zítra

V našem seriálu jsme si doposud představili elementární prvky technického vybavení, jejichž spojení představuje jakýsi standardní set-up nebo chceme-li sestavu pro přehrávání muziky. Hudebníci, muzikanti, producenti a DJové jsou lidé kreativní a mají tendenci stále objevovat nové cesty stejně tak jako spojovat jednotlivé technologie tak, aby vznikaly nové možnosti. Těmi jsou nejenom neotřelé zvuky a progresivní aplikace, ale i, a to především, nové technické vybavení. Byly tak naprogramovány softwarové syntetizéry, sekvencery, aplikace pro živé přehrávání a komponování hudby, speciální ovladače a DJské pulty, přehrávače a zvukové karty. My se v tomto dílu zaměříme na tři velmi rozdílné a zajímavé cesty, o kterých se tvrdilo a nebo tvrdí, že se jimi tento obor bude ubírat v budoucnosti. Jedná se o digitální DJing (FinalScratch, MIDI kontroléry), živou produkci (Ableton) a audiovizuální produkci, která získala označení DVJing.

Náhled článku DJing včera, dnes a zítra
1/3

Klouda Václav
 PiXEL 205 (1/2014)

zaklady-2d-vytvarnych-technik

 Základy 2D výtvarných technik

2D grafika    WindowsMacOSLinux

3. díl - Tónování.

Základy 2D výtvarných technik

Na rozdíl od poměrně omezeného šrafování (popsaného v minulém čísle), které pracuje pouze s liniemi, a které umožňuje využití de facto jen dvou základních tónů (černá linka, bílá plocha papíru), tónování má nesrovnatelně víc výrazových možností. Kromě černé a bílé totiž dokáže využít i jemně odstupňované mezilehlé přechodové šedé tóny. A těch vůbec není málo. Možnost plynulého odstupňování tónů od nejtmavší černé po nejsvětlejší bílou je vlastně základní charakteristikou (i výsadou) této techniky. A když pak ještě přidáte kresebné možnosti linky, a nebo tónování případně ještě zkombinujete se šrafováním či dalšími technikami, tradičními či digitálními - můžete získat poměrně flexibilní a relativně širokou výrazovou tonální škálu. Téměř jako u černobílé fotografie, při troše fantazie. A s tím už se dá leccos podniknout.

Náhled článku Základy 2D výtvarných technik
1/3

Hovorková Alena
 PiXEL 205 (1/2014)

mediachance-photo-reactor-1-0-5

 Mediachance Photo-Reactor 1.0.5

2D grafika    WindowsMacOSLinux

Vizuální editor umožňuje v rámci jednoho efektu libovolně kombinovat několik desítek fotografických filtrů, provádět korekce barev, simulovat HDR obrazy a vytvářet fotografické koláže.

Mediachance Photo-Reactor 1.0.5

Photo-Reactor je efektový systém pro Windows na manuální i hromadné úpravy digitálních fotografií, ve kterém si můžete z několika desítek efektových komponent poskládat vlastní komplexní grafické, fotografické či různé speciální efekty. Editor používá podobný systém sestavování efektů z volitelných modulů jako například Filter Forge (podrobněji v PiXELu 168, 182), díky kterým lze vyrobit stovky či dokonce tisíce klasických či naopak netradičních vizuálních efektů. Editor umí mimo JPEG snímků importovat též PSD soubory s jednotlivými vrstvami, k dispozici je i SDK pro vývojáře.

Náhled článku Mediachance Photo-Reactor 1.0.5
1/1

Němec Luboš
 PiXEL 205 (1/2014)

vizualni-programovani

 Vizuální programování

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Naprogramujte si vlastní hru či interaktivní prezentaci vizuálně.

Vizuální programování

Na stránkách PiXELu začínáme netradiční miniseriál zaměřený na vizuální programování pro grafické aplikace. V jednotlivých dílech seriálu se zaměříme na vyšší programovací jazyky obsahující vizuální grafickou nadstavbu. Ukážeme si tak například prostředí jako Kodu, Scratch, VVVV, Blender Game Engine a další. Pokusíme se vás tak motivovat k aktivnímu přístupu k algoritmizaci v počítačové grafice, který vám může nejen ušetřit mnoho času, ale také vám umožní naprogramovat jednoduchou počítačovou hru nebo real-time previzualizaci scénáře.

Náhled článku Vizuální programování
1/4

Buriánek Jan
 PiXEL 205 (1/2014)

ender-s-game

 Ender's Game

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Tak vypadá epično v podání Digital Domain 3.0.

Ender

Přiznám se, že jsem po sérii článků o velkých hollywoodských blockbusterech chtěl znovu pozměnit téma a mluvit tentokrát buď o nějakém nízkorozpočtovějším počinu či o CG herních videiích. Nakonec jsem však změnil názor, jelikož jsem si uvědomil, že přesně teď je ideální čas na vyprávění o tom, jak vznikaly triky pro film Ender's Game, adaptaci úžasné sci-fi knihy od Orsona Scotta Carda. Toto dílo totiž přichází hned po Gravity, o němž jsme si povídali minule - a stejně jako film Alfonso Cuaróna ukazuje i ten od Gavina Hooda herce pohybující se v nulové gravitaci. Nejde však jen o to srovnat dvě odlišné metody. Je potřeba i ukázat nejnovější práci studia Digital Domain.

Náhled článku Ender's Game
1/4

Klekner Martin
 PiXEL 205 (1/2014)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 205
PiXEL 205
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768