Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Zobrazeno: PiXEL 204 Nalezeno: 16 článků

lagoa

 Lagoa

3D grafika    WindowsMacOSLinux

On-line 3D aplikace pro všechny.

Lagoa

Ještě před pár desítkami let byly 3D programy běžným uživatelům nedostupné. K dispozici je měla pouze velká filmová studia či specializovaná výpočetní pracoviště, stály statisíce či miliony korun a obsluha byla vysoce specializovaná. Postupem času se objevovala přístupnější řešení, rozvoj počítačů, internetu a nových technologií šel mílovými kroky kupředu. Dnes je již zcela normální tvořit profesionální 3D vizualizace na desktopových aplikacích a po počáteční investici to může dělat prakticky kdokoliv.

Náhled článku Lagoa
1/4

Janek Leoš
 PiXEL 204 (12/2013)

cinebench-r15

 CINEBENCH R15

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Aktualizace oblíbeného benchmarku.

CINEBENCH R15

Společnost MAXON poměrně nedlouho po vydání nové verze své vlajkové lodi CINEMY 4D R15 vydala také novou verzi oblíbeného benchmarku CINEBENCH s odpovídajícím označením R15. Jde o událost hodnou zaznamenání, protože to není až tak běžné. Verze předchozí byla založena na CINEMĚ 4D R11.5, ještě starší na CINEMĚ 4D R10. Je tomu tedy dost dlouho, co byly tyto verze vydány a benchmark si určitě zasloužil aktualizaci. Jaká je bychom si měli rozebrat v tomto článku.

Náhled článku CINEBENCH R15
1/2

Zoch Pavel
 PiXEL 204 (12/2013)

softimage-a-train-rig

 Softimage a Train Rig

3D grafika    WindowsMacOSLinux

Kinematické vazby, Constraint vazby a jejich aplikace na řešení pohybu vlakové soupravy po 3D ose.

Softimage a Train Rig

Pokud v rámci animací rozhýbáváte cokoliv složitějšího než poskakující krabičku s dámskými vložkami, budete dřív nebo později nuceni vytvářet rigy. Rigem lze nazvat jakoukoliv mechanickou "kostru" složenou z jednotlivých částí, jež jsou spolu spojeny matematickými vazbami. K tomuto účelu slouží u 3D softwaru možnosti vytvářet kontrolní objekty, jejich matematické vazby a závislosti pohybu (pozice, orientace) známé jako Constraints. Elementy, které rig váže, mohou být samozřejmě kosti (Bones), ale také primitiva v hierarchických posloupnostech svázané právě Constraint vazbami.

Náhled článku Softimage a Train Rig
1/4

Hrachovina Petr
 PiXEL 204 (12/2013)

panasonic-ag-ac8ej

 Panasonic AG-AC8EJ

Video    WindowsMacOSLinux

Poloprofesionální kamera s AVCHD záznamem.

Panasonic AG-AC8EJ

Na podzim přišla na trh nová kamera od firmy Panasonic, která je zástupcem hobby nebo poloprofesionální třídy. Jedná se o kameru Panasonic AG-AC8EJ. Model je konstruován jako kamera na rameno se záznamem 1080p ve formátu AVCHD. Tento model má hned několik pokročilých funkcí, díky kterým se hodí nejen na domácí použití. Disponuje 21x optickým zoomem, který lze v režimu IA rozšířit až na 50x rozšířený zoom. Tato kamera není určena pro plně profesionální používání, ale je vhodná spíše pro nadšence nebo začínající kameramany, kteří například natáčí svatby nebo jiné podobné akce a nechtějí hned na začátku investovat veliké náklady.

Náhled článku Panasonic AG-AC8EJ
1/2

Procházka Martin
 PiXEL 204 (12/2013)

gopro-hero3

 GoPro Hero3+

Video    WindowsMacOSLinux

Král je mrtev, ať žije nový král.

GoPro Hero3+

V rámci výstavy profesionální audio a video techniky IBC v Amsterdamu měli návštěvníci stánku známého výrobce outdoorových videokamer GoPro již tradičně možnost vyhrát "vše, co tato společnost vyrábí". Právě tímto sloganem láká každoročně GoPro své fanoušky, aby zapsali svůj e-mail na k tomu určených iPadech a soutěžili tak o kameru Hero3 Black Edition, přičemž losování probíhalo každý den konání výstavy. A kdo nevyhrál, nemusel věšet hlavu, neboť cenou útěchy mu měla být 25% sleva na již zmíněnou kameru, zaslaná formou elektronického slevového kódu krátce po prvním říjnu.

Náhled článku GoPro Hero3+
1/2

Sochor Mirek
 PiXEL 204 (12/2013)

cyberlink-powerdirector-12

 CyberLink PowerDirector 12

Video    WindowsMacOSLinux

Balík na komplexní zpracování domácího videa nabízí celou řadu možností, jak pohodlně a přitom rychle upravit SD i HD video. Disponuje přitom nástroji, které mu mohou závidět i mnohem renomovanější video editory.

CyberLink PowerDirector 12

Video editor CyberLink PowerDirector se postupně vyprofiloval do podoby vysoce produktivního, výkonného a přitom snadno ovladatelného programu pro nahrávání, střih, efektové úpravy, publikování a vypalování domácího videa či slideshow video prezentací. Jeho schopnosti určitě ocení i náročnější uživatelé, kteří si nemohou dovolit nebo jednoduše nechtějí kupovat zbytečně drahé profesionální střihové a video aplikace. Protože je pro PowerDirector 12 k dispozici neoficiální čeština od Rostislava Bílka (ke stažení na adrese cestiny.idnes.cz), budu dále v článku používat některé lokalizované české názvy menu a funkcí editoru.

Náhled článku CyberLink PowerDirector 12
1/3

Němec Luboš
 PiXEL 204 (12/2013)

letame-s-gopro-hero3

 Létáme s GoPro Hero3

Video    WindowsMacOSLinux

Rozlišení 4K v 74 gramech, plusová verze a snímání ze vzduchu.

Létáme s GoPro Hero3

V rámci záznamové techniky jde vývoj mílovými kroky kupředu a nejinak je tomu v segmentu outdoorových kamer, pro něž se stal takřka synonymem název GoPro. Firma GoPro byla totiž jednou z prvních, která se pustila do vývoje zprvu fotoaparátu a později videokamery "do nepohody". Jestliže první prototyp využíval klasický 35mm film a byl tedy fotoaparátem, s rozvíjejícími se technickými možnostmi firma přestoupila na digitální technologie, s nimiž bylo možné zaznamenávat i "pohyblivé obrázky". V současné době je tak hegemonem trhu opravdu firma GoPro, přestože můžeme nalézt i jiné alternativy v podobě kamery Sony HDR-AS30 či dalších modelů jako jsou ISAW Extreme či Actionpro X7. Co se však výbavy a využitelnosti týče, GoPro s přehledem vede.

Náhled článku Létáme s GoPro Hero3
1/3

Hamšík Petr
 PiXEL 204 (12/2013)

waldorf-pulse-2

 Waldorf Pulse 2

Audio    WindowsMacOSLinux

Monofonní analogový syntetizér.

Waldorf Pulse 2

V následujícím textu se seznámíme s novinkou německé firmy Waldorf, analogovým syntetizérem Pulse 2. Waldorf Pulse 2 patří mezi dlouho očekávané novinky letošního roku - produkt byl ohlášen již v roce loňském a i po letošním hudebním veletrhu ve Frankfurtu jsme museli trochu čekat. Přístroj je od léta již distribuován prodejcům a tak jsme ho dostali k dispozici k otestování.

Náhled článku Waldorf Pulse 2
1/3

Urban Ondřej
 PiXEL 204 (12/2013)

reloop-keypad

 Reloop Keypad

Audio    WindowsMacOSLinux

Univerzální MIDI kontrolér nejen pro Ableton Live.

Reloop Keypad

Firma Reloop, která na trhu existuje již slušnou řádku let, se v poslední době čím dál tím více orientuje na "modernější" způsob prezentace hudby, který by se dal shrnout pod spojení "používání MIDI technologií". Jednou z čerstvých novinek je univerzální MIDI kontrolér Reloop Keypad, který potěší obzvláště uživatele softwaru Ableton, pro který je přímo navržen.

Náhled článku Reloop Keypad
1/1

Drex Tomas
 PiXEL 204 (12/2013)

pioneer-xdj-r1

 Pioneer XDJ-R1

Audio    WindowsMacOSLinux

CD přehrávač, empétrojka, DJský pult a dálkové ovládání v jednom.

Pioneer XDJ-R1

Svět DJingu se dnes řítí neuvěřitelnou rychlostí kupředu napříč technologiemi a díky tomu vznikají kombinovaná zařízení, která v sobě sdružují jak funkčnost základní DJ sestavy, tak i rozšířené možnosti. Těmi mohou být implementace funkcí MIDI kontroléru nebo přpojení ke "smart-phone" aplikaci a využití telefonu jako úložiště dat nebo, díky dotykovému LCD, jako vizualizačního prvku a dálkového ovladače. Tím vzniká kompaktní zařízení označené jako konzole, které je pak jediným prvkem potřebným k produkci. Jako médium lze pak zvolit CD disk, USB Flash modul nebo osobní počítač. Vše je uvnitř propojeno tak, jak je zvykem u sestav složených z jednotlivých komponent, takže stačí připojit hlavní výstup do hlavního zvukového aparátu, odposlechový systém a můžeme začít.

Náhled článku Pioneer XDJ-R1
1/2

Klouda Václav
 PiXEL 204 (12/2013)

roland-integra-7

 Roland Integra-7

Audio    WindowsMacOSLinux

Přirozená zvuková smršť v hardwarovém provedení.

Roland Integra-7

Firma Roland patří mezi přední výrobce profesionálních hudebních nástrojů. Byla jednou z prvních, která začala vyrábět elektronické nástroje. Mnohé z nich se v hudebních kruzích staly ikonami. Prakticky v každém desetiletí nalezneme nástroj, který se zapsal do historie, ať už to byly první syntezátory řady SH, vícehlasé Juna a Jupitery nebo první nástroj s MIDI - Roland JX-3P. Nezapomenutelné jsou sekvencery a bicí automaty, například dodnes nejpoužívanější Roland TR-909 a TR-808. Ruku v ruce se vznikem klávesových nástrojů přicházely na trh jejich rackové verze, které neměly klaviaturu a obsahovaly pouze zvukový modul. Většinou byly řízeny pomocí MIDI externí sekvencerem nebo počítačem. Největší výhodou oproti klávesové verzi byla úspora místa - zabíraly pouze 48 centimetrů a do studia se jich vešlo několik.

Náhled článku Roland Integra-7
1/3

Píša Miroslav
 PiXEL 204 (12/2013)

nahled-do-sveta-samplovanych-nastroju

 Náhled do světa samplovaných nástrojů

Audio    WindowsMacOSLinux

Nástroje využívající samplů jako základních zdrojů zvuku.

Náhled do světa samplovaných nástrojů

Sampling jako takový samozřejmě není nic nového jako téměř všechny principy používané v současné tvorbě, produkci a práci se zvukem. Když si projdeme historii tohoto typu nástrojů, najdeme v ní dávné poklady jako Licht-ton Orgel z roku 1936, mající průběhy tónů zaznamenané na analogových optických discích. Když to vezmeme šmahem přes pásku používající Mellotron (celkem používaný v 60. a 70. letech), digitální klávesové samplery jako Synclavier, legendární bicí samplery (např. Akai MPC60) a moderní klávesové workstationy typu Yamaha Motif, může se zdát, že se toho zase tak moc nestalo. Vycházejí další a další produkty, které nabízejí spousty a spousty zvuků.

Náhled článku Náhled do světa samplovaných nástrojů
1/3

Kravařík Jindřich
 PiXEL 204 (12/2013)

corel-paintshop-pro-x6

 Corel PaintShop Pro X6

2D grafika    WindowsMacOSLinux

PaintShop Pro je univerzální grafický program pro správu, úpravy a publikování digitálních fotografií, který navíc dobře poslouží i v případě pokročilých úprav snímků a tvorby fotografických kompozic.

Corel PaintShop Pro X6

O fotografickém editoru PaintShop Pro bylo napsáno již mnohé. Ačkoliv nebyly jednotlivé verze a edice programu vždy zcela dokonalé, ve stejné cenové skupině najdeme jen velmi málo programů, které by aktuální verze X6 vzhledem ke svým editačním schopnostem nestrčila pohodlně do kapsy. Největšími konkurenty PaintShopu jsou stále Adobe Photoshop Elements a také Zoner Photo Studio, které se však zaměřuje více na organizaci snímků a neobsahuje sofistikovaný editor pro kompozice grafiky ve vrstvách.

Náhled článku Corel PaintShop Pro X6
1/2

Němec Luboš
 PiXEL 204 (12/2013)

zaklady-2d-vytvarnych-technik

 Základy 2D výtvarných technik

2D grafika    WindowsMacOSLinux

2. díl - Šrafování.

Základy 2D výtvarných technik

Každý objekt v reálném světě zabírá nějaký prostor, a jeho vzhled (resp. objem) je modelován světly a stíny, různým typem povrchu, různou mírou viditelného detailu apod. Pro kreslíře pracujícího s liniemi tato skutečnost může být podstatná, ale taky nemusí, protože k zachycení podoby objektu v podstatě stačí obyčejná základní linka. Ostatní informace týkající se povrchu, struktury, objemu či aktuálního osvětlení lze ignorovat, vypustit. Má-li však kresba zachytit víc než jen základní tvar, tyto informace bude nutné vzít v úvahu - a do kresby je nějakým způsobem zahrnout. Alespoň v náznaku.

Náhled článku Základy 2D výtvarných technik
1/4

Hovorková Alena
 PiXEL 204 (12/2013)

christie-microtiles

 Christie MicroTiles

Video    WindowsMacOSLinux

Chytré "kostičky" nejen pro TV studia.

Christie MicroTiles

Moderní zpravodajská televizní studia nebo reality show využívají nejrůznějších moderních prostředků pro získání variability pozadí. V ideálním případě umožňuje variabilní pozadí prakticky kompletní změnu barevné nálady scény a zasazení události do kontextu. Vedle obrovských LED ploch se zejména ve zpravodajských a publicistických pořadech prosazují virtuální studia a multiobrazovkové stěny. Novinkou v řadě velkých světových televizí je dokonce kombinace obou zmíněných principů.

Náhled článku Christie MicroTiles
1/5

Buriánek Jan
 PiXEL 204 (12/2013)

gravity

 Gravity

Ostatní    WindowsMacOSLinux

Vizuální revoluce v beztížném stavu.

Gravity

Film Gravity je jiný. Ne málo - hodně. To, jak se liší od všeho, co jsme zatím mohli na plátnech vidět, si neuvědomíte hned na začátku, když se George Clooney a Sandra Bullock po dobu jediného 17minutového záběru vznáší v beztížném stavu okolo orbitální stanice. Pokud budete nejnovější dílo Alfonso Cuaróna jen bez dechu sledovat, neuvědomíte si to vlastně vůbec. Ale pak, když o něm začnete přemýšlet, když začnete hádat, jak vlastně muselo vznikat - teprve pak vám dojde, že jste měli možnost spatřit další milník ve filmové historii.

Náhled článku Gravity
1/5

Klekner Martin
 PiXEL 204 (12/2013)

NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 204
PiXEL 204
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768