Jelikož máte vypnutý JavaScript, nebudou Vám tyto stránky fungovat korektně!!!
Logo PiXEL
  HOME  |  ČASOPIS  |  E-SHOP  |  SOUTĚŽE  |  PŘEDPLATNÉ  |  INZERCE  |  REDAKCE VYHLEDÁVÁNÍ
ARCHIV PiXEL

RUBRIKY

  audio

  video

  3D grafika

  2D grafika

  internet

  DVD/CD-R

  digitální foto

  grafické stanice

  ostatní

ARCHIV AUTORŮ
ARCHIV ROČNÍKŮ
Vyšlo v časopisu: PiXEL 138

painter-x-character-concept

 Painter X: Character concept

2D grafika    WindowsMacOSLinux

"Character concept", tzn. koncept, studie nebo vizualizace charakteru postavy či jakkoli to nazvete, to je dnešní ukázka. Proces přípravy tohoto typu ilustrace můžete sledovat na portrétu piráta, připraveného v Painteru X.

Painter X: Character concept

Základním cílem, nebo spíš zadáním v tomto případě, bylo navrhnout a připravit 2D vizualizaci portrétu mužské tváře, postavu drsného "mořského vlka", piráta, který má zjevně už leccos za sebou; postava však neměla působit příliš surově, nemělo jít o žádného neomaleného pirátského "vyvrhela", ale v rámci možností spíš o drsnou, ale sympatickou tvář. Inu - zadání mohou být různá, zpracování také. Dnešní ukázka je výsledkem jednoho ze tří konceptů, které jsem v rámci tohoto zadání nakonec připravila. Použila jsem jen minimum nástrojů a technik, vlastně jen pár základních a rozmývacích štětců a minimální finální úpravy kontrastu a barevnosti.


Následující popis určitě nemá být univerzálním návodem pro přípravu podobných ilustrací, protože každý ilustrátor má vlastní "workflow" i styl, takže popsaný postup je dobré brát s rezervou, spíš jen jako ukázku jednoho z mnoha možných přístupů. Pokud jde konkrétně o můj způsob práce, který jsem se dnes snažila popsat, všechny klíčové rysy a prvky ráda definuji (v rámci možností) už na počátku. Základní kompozici, světelné schéma, základní rysy tváře, výraz, polohu hlavy vůči pozorovateli apod., všechny tyto důležité prvky se snažím dostat už do prvního "nástřelu", tzn. do první hrubé výchozí skici. Práce se pak vyvíjí rychleji a plynuleji, než když se charakter tvoří "za pochodu", protože v tomto případě už pak na nic důležitého nemusím myslet a mohu se tak místo na obsah soustředit na formu a detaily...

Náhled článku Painter X: Character concept
1/4

Hovorková Alena
 PiXEL 138 (6/2008)VYHLEDÁVÁNÍ V DALŠÍCH ČLÁNCÍCH Z ČASOPISU
Hledaný text:  
 
V případě, že zadáte více slov, bude se hledat pouze toto přesné slovní spojení!
Zadejte celé hledané slovo či slovní spojení, nebo použijte na začátku či konci znak *

Podmínky pro vyhledávání
Text hledat v v textu celého článku v názvu a popisce jen v názvu
 


 
NÁHLEDY ČLÁNKŮ
zobrazit / schovat

Obálka PiXEL 138
PiXEL 138
© 2017 ATLANTIDA Publishing s.r.o.
Umístěno na serveru Stable.cz
Optimalizováno pro Microsoft Explorer
a minimální rozlišení 1024x768